skoda tecrübem hiç yok,

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

skoda tecrübem hiç yok,

İleti ilkerg » 20 Arl 2009, 02:11

Arkadaşlar selam,

Daha önce hiç Skoda tecrübem olmadı,siteyi inceledim, konusunda bilgili arkadaşlar var.Sizden ricam link deki aracı yorumlayabilir misiniz?

Şu an Fiat marka bir araç kullanıyorum,LPG li. Bu araçdan memnun değilim.Parama göre internet de gezindim ve şu aracı buldum;

Yorumlarını bekliyorum, teşekkürler.

İlker

ilkerg
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 20 Arl 2009, 02:18

galerici igrenç..
bence forumdaki arkadaşlarımıza sorun satan varsa sahibinden almak herzaman iyidir..

forumdan bulamazsanızda sahıs ilanlarına bakın arama kısmına sahibinden yazın bu tur ilanlarla ilgilenin..birde baktıgınız arac mpi 68 beygir motor sorun yaşayabilirsiniz performans anlamında..mumkunse 101 beygirlik bakın
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti delidolu » 20 Arl 2009, 02:22

Hiç sarı fabiş görmemiştim!
Ya var ama ben görmedim; ya da taksiden çıkma diyesi geliyor insanın....
Varsayımlar üzerinden konuşmayı sevmem; ama arabada adını koyamadığım ters bi durum var hissine kapıldım -(büyük kaza, komple boya, resmi işlem sorun durumları vs vs) umarım yanılıyorumdur-. Yoksa bu model için km/fiyat gayet normal, ben aynı model/km ile palio'yu o fiyata 1 sene evvel satmıştım...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti fıratt » 20 Arl 2009, 02:24

fabinin sarı çok ya acayipte yakıştıgını duşunuyorum gercekten..taksi sarısından çokdaha hoş bir renk..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Arabanız: su aracım yok

İleti yargic » 20 Arl 2009, 05:26

fiat gibi alt sınıf arabalar kullanıyosan skoda iyidir. memnun kalırsın. o aracın fiyatıda normal. resime bakarak bende hissiyat oluşmuyor ama götürür gösterirsin 60 tl ne malolur, ve aracın durumunu öğrenirsin.
yargic
CLASSIC
CLASSIC

İleti MEGAN » 20 Arl 2009, 11:10

üstüne eğr 2-3 bin daha koyarsanız o aracın birazdaha bakımlısı ve donanımlısını alabilirsiniz.. / tavsiyemde bu yöndedir... hayırlı olanı olsun aslında dha iyi :)
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti MEGAN » 20 Arl 2009, 11:15

[quote="yargic"]fiat gibi alt sınıf arabalar kullanıyosan skoda iyidir. memnun kalırsın. o aracın fiyatıda normal. resime bakarak bende hissiyat oluşmuyor ama götürür gösterirsin 60 tl ne malolur, ve aracın durumunu öğrenirsin. [/QUOTE]
ve yargıç abimize de katılmıyorumm.. skodanın verdiği kalite gayette güzeldir.. alt sınıf araç tan kurtulma gözüyle bakıyorsanız tabikide Skoda çok donanımlı aracı uygun fiyata veriyor diyebilirizz :)
-Skoda Octavia A5 1.6 FSI //
-34 EU 8105
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
Kullanıcı avatarı
MEGAN
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: PEUGEOT 307 1.6//MAKYAJLI ALP BEYAZI // 34 EU 8105

İleti C@GL@R » 20 Arl 2009, 11:38

ilnandaki araç çok uygun mutlaka büyük sorunları vardır ağır bakımlarını yaptırmamıştır..veya hiçbir sorunu yoktur kazası vardır.. hem 101 lik hem lpg hemde comfort..iyice araştırın birde aynı özellikteki lpgli araçların fiyatına bakın..onlar 13-14 olurken neden bu bu kadar ucuz düşünmek lazım
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti zaferdurukan » 20 Arl 2009, 12:11

o araca bende baktım arkadaşım ama şöle düşümdüm galerici satış yaptığından esas sahibinden daha ucuza almıştır ve sen araca şu an talip olursa pazarlı yaparsan daha da düşecek fiyatı !! piyasada emsalleri genelde 13000 civarı ortalama  bence hiç bulaşma benim gibi sabret arkadaşım. bak ben tam 3 aydır sabrediyom:)))
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 20 Arl 2009, 12:13

[quote="zaferdurukan"]o araca bende baktım arkadaşım ama şöle düşümdüm galerici satış yaptığından esas sahibinden daha ucuza almıştır ve sen araca şu an talip olursa pazarlı yaparsan daha da düşecek fiyatı !! piyasada emsalleri genelde 13000 civarı ortalama  bence hiç bulaşma benim gibi sabret arkadaşım. bak ben tam 3 aydır sabrediyom:)))[/QUOTE]

Thumbs%20Up
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yargic » 20 Arl 2009, 13:31

ben fabiamı galeriden aldım ve o dönem piyasadaki en temiz ve en uygun aracı aldım. 400 tl artı masraf yaptım sadece. oda her alınan araca yapılmak zorunda olan şeyler. dolayısıyla galeri konusunda haklısınız fakat kesin öyle olacak diyede birşey yok. skodalar zor satılıyor ve galeriler bunu bahane ederek çok düşük fiyatlara skodaları alıyor özelliklede takastan. bir an önce satmak içinde fiyatı ucuz tutuyor. bu tabi düşük olan ihtimal. sonuçta bu arabanın fiyatı düşük diyip bakmassak uygun araba bulamayız değilmi. değerlendirmek lazım.

skodanın sevmediğim tarafı, kullanışının rahat olmayışı. görüş alanı çok kötü. arabayı kullanırken, dönüşlerde çevrene hakimiyet kuramıyırsun. bir çok arabam oldu bu konuda bukadar sıkıntı sadece skodada yaşadım kullandıklarım içinde.
yargic
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 20 Arl 2009, 14:23

[quote="yargic"]

ben fabiamı galeriden aldım ve o dönem piyasadaki en temiz ve en uygun aracı aldım. 400 tl artı masraf yaptım sadece. oda her alınan araca yapılmak zorunda olan şeyler. dolayısıyla galeri konusunda haklısınız fakat kesin öyle olacak diyede birşey yok. skodalar zor satılıyor ve galeriler bunu bahane ederek çok düşük fiyatlara skodaları alıyor özelliklede takastan. bir an önce satmak içinde fiyatı ucuz tutuyor. bu tabi düşük olan ihtimal. sonuçta bu arabanın fiyatı düşük diyip bakmassak uygun araba bulamayız değilmi. değerlendirmek lazım.

skodanın sevmediğim tarafı, kullanışının rahat olmayışı. görüş alanı çok kötü. arabayı kullanırken, dönüşlerde çevrene hakimiyet kuramıyırsun. bir çok arabam oldu bu konuda bukadar sıkıntı sadece skodada yaşadım kullandıklarım içinde.
[/QUOTE]

görüş açısı konusunda haklısınız ön sağ ve sol çıtalardan yola çıkarken veya dönüşlerde gelen araçları fark edemiyorsunuz aynı şekilde geri geri gitmekte sıkıntı biraz
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yargic » 20 Arl 2009, 14:51

geri geri gitmek baya bir sıkıntı. yola çıkarken özellikle sağ tarafı yolcu camından görebilmek  için kıvranıyorsun. yine dönüşlerde özellikle şoför kısmından görüş açısı baya kapanıyor. yine dönüşlerde bankete dikkat etmek çok güçleşiyor.

Bazen deriz ya, bu arabanın ne sine bukadar para istiyorlar. işte o fazla para istenen arabalarda bazı konforlar var bunlardan biriside görüş açısı. Yeni kasaları bilmiyoru ama bir önceki kasalarda araç kullanmak zorlaşıyor ve bir baktığın yere iki kere daha bakma gereği duyuyorsun.
yargic
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozanakif » 20 Arl 2009, 15:18

Kullanım konusunda arkadaşlara katılmıyorum.Hepsinde varmı bilmiyorum ama sürücü koltuğu yükseltildiğinde yola ve araca görüş alanı bakımından hakim olunabiliyor.Geri geri gidiş ise şahıslara göre değişecek problemdir.Ben şoförlüğü  Kamyonda öğrendim Onun için geri gidişlerde aynalar yeterli diye düşünüyorum. eski aracıma göre Fabia da sürüş hakimiyeti ve keyfi daha fazla.
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

İleti C@GL@R » 20 Arl 2009, 15:42

koltuk ayarı var fakat siz ne kadar yukarıda kaldırsanız arabanın ön cıtalarını oradan kaldıramıyorsunuz bana sadece şehiriçi trafikte sıktıntı yaşatıyor bunun nedenide boyum uzun koltuğu en arkaya kadar götürüyorum dönüşlerde oda tam cıtalara denk geliyorSmile 
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozanakif » 20 Arl 2009, 15:49

Çağlar Bey tabiki ben rahat kullanıyorum ,sende rahat kullanacaksın diye bir mantık yok.Boyunuz uzun vb. sebeplerle yazdıklarınız tabiki şahsınız açısından doğrudur.Benim ifade etmek istediğim genelde öyle büyük bir sorun çıkarmayacağı.Smile
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

İleti zurna1788 » 20 Arl 2009, 16:03

ben geri geri giderken hiçbirzaman arkaya bakmam.herzaman aynalara bakarak geri geri giderim. sağa sola dönüşlerde haklısınız biraz sorun yaratıyor.ama o çıtaların kalın olmasının sebebide kazalarda gğvenliliği arttırmak amacıyladır. ilandaki araca gelince gaziantepte bir araba var. 12 ye kadar veriyor. http://www.sahibinden.com/skoda_fabia_1 ... isplayitem sizin ilanınızdaki aracınızın elden çıkarma olasılığı diğer fabialardan daha zor olacaktır renk itibariyle.ayrıca araç çok yorgun duruyor...

Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti C@GL@R » 20 Arl 2009, 16:08

[quote="zurna1788"]

ben geri geri giderken hiçbirzaman arkaya bakmam.herzaman aynalara bakarak geri geri giderim. sağa sola dönüşlerde haklısınız biraz sorun yaratıyor.ama o çıtaların kalın olmasının sebebide kazalarda gğvenliliği arttırmak amacıyladır. ilandaki araca gelince gaziantepte bir araba var. 12 ye kadar veriyor. http://www.sahibinden.com/skoda_fabia_1 ... isplayitem sizin ilanınızdaki aracınızın elden çıkarma olasılığı diğer fabialardan daha zor olacaktır renk itibariyle.ayrıca araç çok yorgun duruyor...

[/QUOTE]

fabiada en çok tutulan renk işte budur aracı daha modern gösteriyor..Thumbs%20Up
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir