Stepne jantı lazim...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Stepne jantı lazim...

İleti can.tasan » 20 Arl 2009, 03:37

Arkadaslar arabayi alali 1 ay oluyor neredeyse, satis icin anlasmistim ki yola cikacagim icin stepneye de bir bakayim demistim. Kapagi bi kaldirdim ki stepne yerinde yoktu. Arabayi aldigim bayan honda bayi-servisinde calisiyordu ve depoya bakalim galiba oraya atmistik dedi ama orada bulamadilar. Sonra da yenisini ayarlayalim bekle dediler. Neyse bekledik fakat gelen stepne 4 bijondu. Fabia ise 5 bijon. Neyse biraz daha bekledik 5 bijon geldi hava karamis ve gec kalmistim, ben soyle bi baktim tamam 5 bijondu, 14 yerine 15 inc di ama farketmez dedim atladim arabaya.

Memlekete gelince kis lastigi alirken stepneye bakalim dediler bi baktilarki yerine uymuyor. Fabia 5 x 100 bijon olculerinde elimdeki stepne ise 5 x 105 mi ne daha genis yani. Ben de ayagindan cikan lastiklerden en iyisini ayirdim. Jant bulup takip stepne yapacagim.

Neyse hikayeyi anlattim gelelim asil konuya, 5 x 100 14 inch jant bulmam lazim arkadaslar stepne icin ankarada ikamet ediyorum nasil buluruz nerden buluruz. Cikma falan olabilir sanayide sordum takip etmek lazim zor bulunur dediler. Elimdeki uymayan janti lastigi ile beraber verip takas falan yapabilirim belki. Jant + lastik verip sadece jant alacagim yani gerekirse biraz da para veririm ustune. Ne dersiniz bulmak gercekten de zor mu?

Ya da sitede fazla janti olan ve yardimci olabilecek arkadaslar varsa mutlu olurum.

Tesekkurler biraz kafa sisirdim sanirim...

Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti C@GL@R » 20 Arl 2009, 14:09

ben stepneti depoya attım lpg den dolayı aracınızda lpg varsa hiç taşımayın boşyere derim..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti iceman70 » 20 Arl 2009, 14:17

benim turanza aracı park ederken yarıldı o yüzden bence taşımak hayati önem taşıyor :D
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 20 Arl 2009, 15:02

bende 15jant var aç jant
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti y.emre » 20 Arl 2009, 15:11

stepneye gerek yok diyenlere kesinlikle katılmıyorum..
olmazsa olmaz benim için stepne
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti alpino » 20 Arl 2009, 18:39

octavia için 15" orijinal jant serviste 110 tl.

bence servise bir sor. uymaması gibi bir derdin olmaz. zaten sac jant alacaksın alaşım değil.

stepneye lüzumsuz diyenler ben de anlamıyorum. bir keresinde geceleyin çankayanın üstlerine doğru bir tanıdığı evine bırakmaya gidiyorduk. küçük su birikintisi gibi bir şeyden geçtik. ama küçük falan değilmiş. gayetle bir karış derinliği olan bir çukurmuş. jant yamuldu. lastik indi aniden. saat olmuş gecenin 11'i stepnen yoksa lastikçiyi nereden bulacaksın? tandığını arayıp gel beni al mı diyeceksin.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti can.tasan » 20 Arl 2009, 18:49

[quote="samet"]bende 15jant var aç jant[/QUOTE]

benim orjinalleri 14 jant. Ama 15 de olur galiba bijon delikleri uyduktan sonra sorun yok bijon delikleri 5 x 100 olculerinde mi? Siz kullanmiyor musunuz?
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hetepe » 20 Arl 2009, 20:37

sahibinden com da bulunur, polo 9N, subaru, octavia1, golf 4 jantları da uyar.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti fıratt » 20 Arl 2009, 21:23

[quote="can.tasan"][quote="samet"]bende 15jant var aç jant[/QUOTE]

benim orjinalleri 14 jant. Ama 15 de olur galiba bijon delikleri uyduktan sonra sorun yok bijon delikleri 5 x 100 olculerinde mi? Siz kullanmiyor musunuz?
[/QUOTE]
bijon aralıgı 5x100 roomstera alaşım jant taktık kullanmıyorum..15'' skoda roomsterdan çıkma yani orj skoda saç jant
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti can.tasan » 21 Arl 2009, 00:32

Samet Bey ben biraz buralarda arayayim da bulamazsam sizle irtibata gecebilir miyim?
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fıratt » 21 Arl 2009, 00:58

[quote="can.tasan"]Samet Bey ben biraz buralarda arayayim da bulamazsam sizle irtibata gecebilir miyim?[/QUOTE]
tabiki yardımcı olurum her konuda
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakan07 » 22 Arl 2009, 01:01

arkadaşlar bu stepne olayına son noktayı koyayım kesinlikle alın diyorum mükemmel bi ürün herkesede tavsiye edin ben bizzat kendim denedim gerçekten işe yarıyo bunu aldıktan sonra stepneleri depoya kaldıracaksınız hele hele lpgsini stepne yerine yapanlar kesinlikle almalı (şöle bi durum var bikaç yerden duydum bunu kesin bi bilgi değil ürünü kullandıktan sonra silikon gibi bişey oldugu için zamanla lastiğe zarar verir diyolar oyüzden acil olmamak kaydiyle bi lastikçiye gidip içini temizletmek gerekir diyolar bu konuda bilgim yok ama işe yaradığı konusunda garanti) he bu arada bunu kullanınca lastiğe 22 havaya kadar şişiriyo sonra bi benzinliğe gidip lastiği normal havasına getirin ama bence amaç gidiceğiniz yere kadar sizi götürmesi kullanıp bi lastikçiye çekin stepne rezaletini ortadan kaldırıyo tabi havayı şişirip yola devam da edebilirsiniz fiyatıda çok iyi bence ikişer tane alın bulunsun http://www.hepsiburada.com/stac-italy-l ... =otm091153 
Kullanıcı avatarı
hakan07
CLASSIC
CLASSIC

İleti recebov » 22 Arl 2009, 10:52

can kardeşim hiç gerek yok alma parana yazık uğreşma zamana yazık eğer birgün lazım olursa o zaman düşünürsün. 2 yılda bir kere bile lazım olmza uzun yola gitmediğine göre.yap kahveni iç tamircilerle ne işin olur.
recebov
CLASSIC
CLASSIC

İleti koraykrkmz » 22 Arl 2009, 11:51

ostim ivedik lastikçiler sitesinde eminim bulursun
koraykrkmz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koray
Arabanız: favorit 135l

İleti C@GL@R » 22 Arl 2009, 11:59

[quote="hakan07"]arkadaşlar bu stepne olayına son noktayı koyayım kesinlikle alın diyorum mükemmel bi ürün herkesede tavsiye edin ben bizzat kendim denedim gerçekten işe yarıyo bunu aldıktan sonra stepneleri depoya kaldıracaksınız hele hele lpgsini stepne yerine yapanlar kesinlikle almalı (şöle bi durum var bikaç yerden duydum bunu kesin bi bilgi değil ürünü kullandıktan sonra silikon gibi bişey oldugu için zamanla lastiğe zarar verir diyolar oyüzden acil olmamak kaydiyle bi lastikçiye gidip içini temizletmek gerekir diyolar bu konuda bilgim yok ama işe yaradığı konusunda garanti) he bu arada bunu kullanınca lastiğe 22 havaya kadar şişiriyo sonra bi benzinliğe gidip lastiği normal havasına getirin ama bence amaç gidiceğiniz yere kadar sizi götürmesi kullanıp bi lastikçiye çekin stepne rezaletini ortadan kaldırıyo tabi havayı şişirip yola devam da edebilirsiniz fiyatıda çok iyi bence ikişer tane alın bulunsun http://www.hepsiburada.com/stac-italy-l ... =otm091153 [/QUOTE]

aldım aldım üzerine birde elektrikli 300psi pompa aldım yedeğide attım depoya lastik hamallığı yapmaya gerek yokThumbs%20Up
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti koraykrkmz » 22 Arl 2009, 12:11

hayırlı olsn Thumbs%20Up
koraykrkmz
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koray
Arabanız: favorit 135l

İleti hakan07 » 22 Arl 2009, 13:58

[quote="caglarkrbyk"] [quote="hakan07"]arkadaşlar bu stepne olayına son noktayı koyayım kesinlikle alın diyorum mükemmel bi ürün herkesede tavsiye edin ben bizzat kendim denedim gerçekten işe yarıyo bunu aldıktan sonra stepneleri depoya kaldıracaksınız hele hele lpgsini stepne yerine yapanlar kesinlikle almalı (şöle bi durum var bikaç yerden duydum bunu kesin bi bilgi değil ürünü kullandıktan sonra silikon gibi bişey oldugu için zamanla lastiğe zarar verir diyolar oyüzden acil olmamak kaydiyle bi lastikçiye gidip içini temizletmek gerekir diyolar bu konuda bilgim yok ama işe yaradığı konusunda garanti) he bu arada bunu kullanınca lastiğe 22 havaya kadar şişiriyo sonra bi benzinliğe gidip lastiği normal havasına getirin ama bence amaç gidiceğiniz yere kadar sizi götürmesi kullanıp bi lastikçiye çekin stepne rezaletini ortadan kaldırıyo tabi havayı şişirip yola devam da edebilirsiniz fiyatıda çok iyi bence ikişer tane alın bulunsun http://www.hepsiburada.com/stac-italy-l ... =otm091153 [/QUOTE]

aldım aldım üzerine birde elektrikli 300psi pompa aldım yedeğide attım depoya lastik hamallığı yapmaya gerek yokThumbs%20Up
[/QUOTE]

aynen kardeşim ya vallahi hamallık bi gün lastiğim patladı nişanlımla yemekten dönüyoz güzelim takım mahfoldu ondan sonra 3 er 3 er butun arabalara koydum :)
Kullanıcı avatarı
hakan07
CLASSIC
CLASSIC

İleti adilektasli » 22 Arl 2009, 14:46

Stepne belki 10 sene boyunca bile hiç lazım olmaz. Ama yeri gelir iyiki taşıyorum dersin. Hem "yedeğim var" güveni başka birşey. Lastik yarılırsa, subap yırtılırsa ki bunlar çok karşılaşılan şeylerdir, o zaman stepne yoksa artık ne olur bilemem. Ben ince-kalın farketmez mutlaka stepne olmalı derim.
Gelelim soruya. Ankara yıldız sanayi sitesine git. Orada aradığın jantı bulursun.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir