SALINCAK BURÇLARI ÇART CURT ÖTÜYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SALINCAK BURÇLARI ÇART CURT ÖTÜYOR

İleti saday » 22 Arl 2009, 14:16

Arkadaşlar bu günlerde fabia ma yeni bir ses eklendi,ön konsoldan gelen çıtırtı,daha hala nereden geldiğini bulamadığım tıkırtı ya birde salıncak burçlarındaki lastiklerin gacırtısı eklendi.Her kalkışta gıcırtı,her frende gıcırtı,her kasisten geçişte gacırtı.
Vallahi çıldırmak üzereyim,sanki orkestra yahu bu ne biçim otomobil ses üstüne ses,ha unutmadan şöför tarafı kapısıda motor titreşiminden dolayı zırıldıyor.

Sizlerde ne gibi sesler var,özellikle bu salıncak burç lastiği gacırtısı başına gelip çözen varmı?

saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 22 Arl 2009, 14:18

Kardeş salıncak burcu dediğin yer neresidir bilmiyorum fakat benim araçtada şöyle tarif edeyim, sağ ön ve arka kapının ortasındaki dirsekten lastik gıcırtıları geliyo aynı şekilde zamanında bende çözemedim bıraktım. Şimdi duymuyorum alıştım :)

sorunu öyle çözdüm :D
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti puZZle » 22 Arl 2009, 14:22

ben bir ay kadar önce salıncak burçlarını yetkili serviste değiştirdim. kontrol için ön lastiklere ayakla sertçe bastırın bahsettiğiniz sesler geliyorsa sizin burçlar da gitmiş demektir. parçalar 18 liradan ikitane 36 lira, işçilik malesef 150 lira. bana kampanya döneminde hepsi 135 liraya maloldu.

puZZle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti taner_octavia » 22 Arl 2009, 15:58

salıncak burclarından genelde souk havalarda gelir sesler boyle bi ozelligi var arasıra bendede geliyo.ama degistirmene gerek yok dedi ustalar.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti yargic » 22 Arl 2009, 16:09

ne yaparsanız yapın skodanın her yerinden her an ses gelebilir:)
yargic
CLASSIC
CLASSIC

İleti holigannn » 22 Arl 2009, 17:46

hocam valla bende aynı dertten muzdaribim.. dedigin gibi bi kasise girsem ötüyo, her frene bastıgımda ötüyo, bazen saga yada sola biraz hızlı döndügümde bile ötüyo.. bu işi kesin çözmemiz lazım, gercekten sinir olmaya basladım ben.. bu aralar bi özel servise götürmeyi düsünüyodum 60bin bakımı icin, bu burcları da aradan cıkariim diyorum..
holigannn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak
Arabanız: 2003 Fabia SPORT

İleti quickcan » 22 Arl 2009, 18:46

bizim octaviada da oluyo ön takımlardan ses geliyo ustaya söyledim bu sorun octavia ların tek sorunu dedi.. taş vb. sıkışınca oluyo çoğunlukla bide aracınızda kartel koruma varsa onu bi açtrın içine taş giriyo bizim kartele taş girmiş bakımda farkettik çıkınca ses kesildi...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti bybirim42 » 22 Arl 2009, 22:48

arkadaşlar bende 1 ay önce o burçları değiştirdim. artık her frende her kasiste gıcırtı gelmiyor.ama sert kasislerde bi gıcırtı geliyor.değiştirmediklerinden şüphelenmiyorum çünkü gözümün önünde söktüler. acaba bu sert kasisde gelen ses amortisörlerden mi geliyor diye şüpheleneyorum. eğer öyleyse tek çare değiştirmekmidir, yağlama gibi bir çözümle bu sesi kemek mümkünmüdür ? şimdiden teşekkürler.
bybirim42
CLASSIC
CLASSIC

İleti cancanamca » 22 Arl 2009, 23:36

Bende güya 6 ay önce değiştirtmiştim ama değiştirildikden sonrada (değiştirdilerse tabii) o ses kesilmedi önce sert kasistlerde duyuyordum şimdi hemen hemen aracın her yaylanmasında duyuyorum, ama soğuk havalarda daha belirgin oluyor. Yetkili servise sordum "normaldir" dedi Confused
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

İleti RAZOR10 » 22 Arl 2009, 23:48

sorun salıncak takozlarında.. 30 tl den 60 tl + işcilik
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti bybirim42 » 23 Arl 2009, 00:05

yani burçları boşunamı değiştirdik. şimdi birde takozlarınımı değiştireceğiz? yani amortisörlerde bişey yok öylemi?
bybirim42
CLASSIC
CLASSIC

İleti RAZOR10 » 23 Arl 2009, 00:11

[quote="bybirim42"] yani burçları boşunamı değiştirdik. şimdi birde takozlarınımı değiştireceğiz? yani amortisörlerde bişey yok öylemi?[/QUOTE]
o gıcırtı bende de gelmeye başlamıştı götürdüm geçen hafta servise bi tur attı 100 mt gitti dediki salıncak takozları. kaldırdık arabayı life hakikaten salıncak takozları (sert plastik ) zmanla aşınmış dedi normal dedi. deiştirdi bi güzel yaptı. 100 tl werdim şimdi 10 numara..
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti iceman70 » 23 Arl 2009, 01:07

valla benimkinden sert fren yaptığımda salıncak takozlarından dolayı küt diye ses geliyor o kadar veya sert kaldırırsam aracı.Usta salıncak takozlarının dandik olduğunu ama bir sorun olmayacağını istersem dizelinki ile değiştirebileceiğini söyledi onlar daha sertmiş ve öyle küt diye ses yapmıyormuş bende aman boşver satacam zaten dedim :))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti RAZOR10 » 23 Arl 2009, 02:15

[quote="iceman70"] valla benimkinden sert fren yaptığımda salıncak takozlarından dolayı küt diye ses geliyor o kadar veya sert kaldırırsam aracı.Usta salıncak takozlarının dandik olduğunu ama bir sorun olmayacağını istersem dizelinki ile değiştirebileceiğini söyledi onlar daha sertmiş ve öyle küt diye ses yapmıyormuş bende aman boşver satacam zaten dedim :))[/QUOTE]

salıncak takozları dandik deildir. üzerinde koskoca wv markası wardır.. ayrıca dizelinki nası daha serttir? ne alaka? bi mantık kuramadım, sen o ustaya slm söle benden :)
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti iceman70 » 23 Arl 2009, 15:09

mantık kuramadın mı vw illa sağlam yapacak diye bişey yok kaldı ki vw damgası basıp dandiklerini skoda ya takmadığı ne malum.Mantığı söyle kur istersen dizellerin torku daha fazladır yani o takozlar daha sert olmalı ki gaza yüklenince küt küt vurup durmasın.hem dizelin 4 kollu benzinin ise 2 :) Slm söylerim ayrıca gördüğüm en iyi servislerden biri..  Ayrıca vw parçası olmasına rağmen motor dışında diğer bölümlerin aynı kalitede olduğuna kesinlikle inanmıyorum.
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti EFOROTOSKODA » 23 Arl 2009, 15:44

arkadaşım sen hiç o aracı servise gösterdinmi?
EFOROTOSKODA
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fantastik » 23 Arl 2009, 16:33

salıncağın üzerindeki lastik o çogu usta yapar sakın servise gitmeyin ben sordum 140 dediler usta oraya araba lastiğinden kestiği parşayı taktı 20bin gidersin dedi 15 tl
fantastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 24 Arl 2009, 01:44

[quote="iceman70"] mantık kuramadın mı vw illa sağlam yapacak diye bişey yok kaldı ki vw damgası basıp dandiklerini skoda ya takmadığı ne malum.Mantığı söyle kur istersen dizellerin torku daha fazladır yani o takozlar daha sert olmalı ki gaza yüklenince küt küt vurup durmasın.hem dizelin 4 kollu benzinin ise 2 :) Slm söylerim ayrıca gördüğüm en iyi servislerden biri..  Ayrıca vw parçası olmasına rağmen motor dışında diğer bölümlerin aynı kalitede olduğuna kesinlikle inanmıyorum.[/QUOTE]

vw kötü weya kalitesiz parça yapmaz ( yan sanayiler hariç) ilk defa gaz tepkisini takozla ölçen senin ustan herhalde.. o zman tsı larda fln 6.. wrs,cupra,gtı,gt.m3 gibi arabalarda 10 tane fln takoz wardır herhalde senin kurduğun mantığa göre.. motor kalitesine vw ile aynı deil diyen olamaz harhalde, fakat motor dışındaki kalitesi aynı olduğunu düşünmüyorum diyosun.. fabia na şöyle bi yandan bak polo golf bora gibi bi kapı sacı görürsün.. haa plastik kalitesine gelince aynı olmayabilir illahi ama sınıfındaki en kalite araç derim. 207,fiesta,punto,corsa bu araçları kullandıysan fabia nın kalitesini anlarsın.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir