SALINCAK BURÇLARI ÇART CURT ÖTÜYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SALINCAK BURÇLARI ÇART CURT ÖTÜYOR

İleti lazianke » 24 Arl 2009, 13:38

[quote="puZZle"]

ben bir ay kadar önce salıncak burçlarını yetkili serviste değiştirdim. kontrol için ön lastiklere ayakla sertçe bastırın bahsettiğiniz sesler geliyorsa sizin burçlar da gitmiş demektir. parçalar 18 liradan ikitane 36 lira, işçilik malesef 150 lira. bana kampanya döneminde hepsi 135 liraya maloldu.

[/QUOTE]
evet o ses salıncak burçlarından geliyor.serviste salıncak işçiliği biraz tuzlu.

ben salıncakları parsan otodan 30 tl ye aldım. işçilik artı viraj lastikleriyle birlikte 80 tl toplamda 110 tl ye hallettim.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti holigannn » 24 Arl 2009, 17:42

arkadaşlar ben ön lastiklere dediğiniz gibi sertçe bastırdım ama ses gelmedi.. ama yolda kasise girince yada frene basınca inanılmaz bi gıcırtı sesi geliyo.. simdi benim salıncaklarda degilde başka bi yerdemi problem?? amortisörlerde falan olabilirmi acaba?? bilen arkadaşlar yorum yaparsa cok sevinirim..
holigannn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia SPORT

İleti saday » 24 Arl 2009, 17:58

O gıcırtı sadece salıncak burçlarından geliyor merak etme tüm vw grubunda bu dert var.
saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti 1exper1 » 24 Arl 2009, 19:25

Arkadaşlar ben 1,5 yıl önce And'da 275 TL'ye yaptırdım ve şuanda da ötüyor. Hiç masraf edip değiştirmeyin. Forumun her konusunda yazdığı gibi Skodaların her yerinden ses geliyor...
1exper1
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti iceman70 » 24 Arl 2009, 19:39

[quote="RAZOR10"] [quote="iceman70"] mantık kuramadın mı vw illa sağlam yapacak diye bişey yok kaldı ki vw damgası basıp dandiklerini skoda ya takmadığı ne malum.Mantığı söyle kur istersen dizellerin torku daha fazladır yani o takozlar daha sert olmalı ki gaza yüklenince küt küt vurup durmasın.hem dizelin 4 kollu benzinin ise 2 :) Slm söylerim ayrıca gördüğüm en iyi servislerden biri..  Ayrıca vw parçası olmasına rağmen motor dışında diğer bölümlerin aynı kalitede olduğuna kesinlikle inanmıyorum.[/QUOTE]

vw kötü weya kalitesiz parça yapmaz ( yan sanayiler hariç) ilk defa gaz tepkisini takozla ölçen senin ustan herhalde.. o zman tsı larda fln 6.. wrs,cupra,gtı,gt.m3 gibi arabalarda 10 tane fln takoz wardır herhalde senin kurduğun mantığa göre.. motor kalitesine vw ile aynı deil diyen olamaz harhalde, fakat motor dışındaki kalitesi aynı olduğunu düşünmüyorum diyosun.. fabia na şöyle bi yandan bak polo golf bora gibi bi kapı sacı görürsün.. haa plastik kalitesine gelince aynı olmayabilir illahi ama sınıfındaki en kalite araç derim. 207,fiesta,punto,corsa bu araçları kullandıysan fabia nın kalitesini anlarsın.[/QUOTE]

Kardeşim demekki takoz çok yumşak ki küt küt vuruyor veya hatalı ama dizelinkini takınca şikayetlerin kesildiğini söyledi.Motor gücü ilede söyle alakası var çok güçlü motora çok daha sert takoz takarsın olur biter burada ayarı tutturamamışlar demekki veya parça hatalı(yani dandik). Bizzat aracı kaldırıp denedik frene dokununca küt diye ses geliyor aracın ağırlığı yokken bile yapıyor.Alalı aracı 1.5 yıl felan oldu her yerinden bi sorun çıktı yaptır yaptır nereye kadar.Şuan pek bişey kalmadı herşey tm diyordum ve fren merkezi arızalandı. ve sadece 14bin km sürdüğüm halde..
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti RAZOR10 » 25 Arl 2009, 02:14

takoz yumuşak değil, sert plastik elinle bastır içeri girmiyor.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti jel » 25 Arl 2009, 10:38

bir ay önce yaptırdım ben ve şimdi yeniden başladı tümseklerden geçerken hafif hafif.
jel
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 25 Arl 2009, 11:12

[quote="RAZOR10"]takoz yumuşak değil, sert plastik elinle bastır içeri girmiyor.[/QUOTE]

ağbi tabiki elle yapınca olmaz hatta levye ile bile zor esnetiyorsun ama motorun gücü apayrı bişey :)) bence yaptırmak isteyen bi dizelinkinden taktırsın bizde anlayalım doğrumu yanlış mı nasıl olsa aynısını takınca yine ses yapıyor :)
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti greghile » 25 Arl 2009, 14:58

valla bu sorun bendede var hatta frene basınca arabanın ön tekeri hemen hemen 1 santimetre kadar geri geliyor freni bırakınca tekrar ileri kayıyor bence o parça sadece ses gelmesi açısından değil aracın güvenliği açısından da önemli ihmal etmeyin bence 
greghile
CLASSIC
CLASSIC

İleti mbarman » 25 Arl 2009, 15:19

[quote="iceman70"][quote="RAZOR10"]takoz yumuşak değil, sert plastik elinle bastır içeri girmiyor.[/QUOTE]

ağbi tabiki elle yapınca olmaz hatta levye ile bile zor esnetiyorsun ama motorun gücü apayrı bişey :)) bence yaptırmak isteyen bi dizelinkinden taktırsın bizde anlayalım doğrumu yanlış mı nasıl olsa aynısını takınca yine ses yapıyor :)
[/QUOTE]
benimki diesel benimkindede ses yapıyor. parça kalitesi konusuna gelince.
otomobil üreticileri maliyetleri düşürmek için modeller arasında mümkün olduğunca ortak parça kullanmaya özen gösterir. vw grubu bunların başındadır. polo,golf,fabia,roomster,audi a3,a4, seat cordoba, ibiza tümünde cıvatasına kadar karoser hariç ortak parça kullanılır. yenibir yedekparça hattının kaça malolduğunu biliyormusun sen.

ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti cineration » 25 Arl 2009, 19:43

[quote="mbarman"][quote="iceman70"][quote="RAZOR10"]takoz yumuşak değil, sert plastik elinle bastır içeri girmiyor.[/QUOTE]

[/QUOTE]
benimki diesel benimkindede ses yapıyor. parça kalitesi konusuna gelince.
otomobil üreticileri maliyetleri düşürmek için modeller arasında mümkün olduğunca ortak parça kullanmaya özen gösterir. vw grubu bunların başındadır. polo,golf,fabia,roomster,audi a3,a4, seat cordoba, ibiza tümünde cıvatasına kadar karoser hariç ortak parça kullanılır. yenibir yedekparça hattının kaça malolduğunu biliyormusun sen.

[/QUOTE]
Sana katılıyorum
Günümüzde tüm otomotiv üreticileri kendi tasarımına özel üretim yaptırmıyor hazır parçayı alıyor. Ayrıca kalıp parası vermediği için parçayı daha ucuza malederek aracın fiyatının ucuz olmasını sağlamak için ortak parça kullanıyor
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti Bluedays » 25 Arl 2009, 19:49

Boşverin arkadaşlar skodayı ayrı bir marka olarak görelim artık
özerkliği bir kenara bırakıp, bağımsız olmaya ne dersiniz?

her konuda volswagen adını anmaya gerek yok bence.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti cancanamca » 25 Arl 2009, 20:43

[quote="greghile"]valla bu sorun bendede var hatta frene basınca arabanın ön tekeri hemen hemen 1 santimetre kadar geri geliyor freni bırakınca tekrar ileri kayıyor bence o parça sadece ses gelmesi açısından değil aracın güvenliği açısından da önemli ihmal etmeyin bence  [/QUOTE]
Bunu nasıl ve ne şekilde ölçdünüz çok merak ettim doğrusu Shocked
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

İleti iceman70 » 26 Arl 2009, 00:56

Banane ne kadara malolursa olsun iyi maliyet çok diye her araçta hatalı parça mı olacak çok saçma bence.Varsa bir kusuru ki var düzeltip en azından yeni araçlara takacak olanları sağlam yapsınlar burada yanlışsam tmm bi daha konuşmuyorum

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti RAZOR10 » 26 Arl 2009, 01:50

[quote="iceman70"]

Banane ne kadara malolursa olsun iyi maliyet çok diye her araçta hatalı parça mı olacak çok saçma bence.Varsa bir kusuru ki var düzeltip en azından yeni araçlara takacak olanları sağlam yapsınlar burada yanlışsam tmm bi daha konuşmuyorum

[/QUOTE]
her araçta genelde kronik sorunlar oluyor. bu araçların bütün mekanik aksamları cnc işleme merkezlerinde oluyor kaputu kaldırdığınızda her parça için bi kalıp üretiliyor bunlar çok maliyetli işler. elbette bazı parçalarda sorun çıkacaktır, sadece benzin we yağ koyup gitmek olmuyor. eğr sorunsuz araç istiyorsanız ki onlarda yok diye bişey yok. gidin volvo mercedes gibi araçlar tercih edin.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti iceman70 » 26 Arl 2009, 13:00

selçuk bey anlaşıldı vw grubun avukatısınız heralde :)) ama dediğimde yanlış değilim hatalı parça varsa üretimi durdurulmalı kimse bunun gelip yanlış olduğunu söylemesin bana yok maliyetli felan diye.Zaten param olsa şuan emin ol ya mercedes forum yada bmw forumda olurdum :))

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti RAZOR10 » 27 Arl 2009, 03:41

[quote="iceman70"]

selçuk bey anlaşıldı vw grubun avukatısınız heralde :)) ama dediğimde yanlış değilim hatalı parça varsa üretimi durdurulmalı kimse bunun gelip yanlış olduğunu söylemesin bana yok maliyetli felan diye.Zaten param olsa şuan emin ol ya mercedes forum yada bmw forumda olurdum :))

[/QUOTE]
awukat deilimde alman vw gurubu benim için her zman önde gelir. kronik problemler tabiki olmamalı ama oluyor işte. inş. bmw we mercedes forumunda olmanızı dilerim.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti iceman70 » 27 Arl 2009, 12:47

İnş hepimiz oluruz :))

iceman70
CLASSIC
CLASSIC