SALINCAK BURÇLARI ÇART CURT ÖTÜYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SALINCAK BURÇLARI ÇART CURT ÖTÜYOR

İleti saday » 28 Arl 2009, 11:09

Arkadaşlar açtığım konuyu mutlu son ile noktalıyorum.
Cumartesi günü ustama gidip sorunu çözdüm, önce rot balansçıya gidip ön takımı döner tablada kontrol ettirdim,  kontrol sonucunda salıncak burç lastikleri, viraj demiri lastikleri ve askı rotları değişimi gerektiği teşhis edildi, bende parçacıya gidip 1 takım salıncak burç lastiği,1 takım viraj demir lastiği vede 1 takım askı rotu( z rot) aldım 80 tl verdim ve ustama geri geldim.Ustamla beraber arabayı lifte kaldırıp salıncak takımını söktük aşağı indirdik, eski burç lastikleri yırtılmışlardı sökmesi ve takması biraz zor oldu, takarken sürekli yağ sıkıp taktık.Neticede arabayı toplayıp aşağı indirdik, bir test sürüşü yaptım;Aman Allahım oda ne arabada gram ses kalmamış,eskiden hafif bir bozuk yoldan geçeyim araba sanki depreme tutulmuş gibi oluyordu şimdi ise sanki düz yoldan geçiyor.Arabayı iyice dinledim test sürüşünde sadece konsoldan çok az ses geliyor oda normal zaten ama hissedilir derecede azalmış konsol sesi.Çok mutlu oldum arabam tekrar konforuna kavuştu,sessiz sessiz sürüyorum artık.

Demekki arabanızdan ses gelmeye başlayınca önce yürüyen takımın kontrol edilmesi gerekiyormuş,yürüyen takımdaki en ufak bozukluk bize ses olarak geri dönüyor.

saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti sener » 15 Oca 2010, 03:26

arkadaşlar bu sorun bendede var. evet dediğiniz gibi bugün güvendiğim bir ustaya sordum. neden bu kadar çok ses aniden çıktı diye. cevabı aslında sizin lastikler önceden aşınıp zarar görmüş ama yağmurlu havalarda veya bu lastikler ıslandığında ses daha da artar dedi. çözümü nedir dedim. değişecek. fiyat herşey dahil rot balans içinde 130 lira.
sener
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OLGUNTR » 06 Şub 2010, 16:46

SLM AYNI SES BENDE OLDU 15 GÜN BÖYLE KULLANDIM SALINCAK TAKOZUNDAN GELİYORMUŞ DEGİŞTİRDİM 15 TL TANESİ İKİSİDE DEGİŞTİ SES KESİLDİ SORUN BİTTİ BEN SERVİSTE YAPTIRMADIM BİRDE SOL ROT KOLU DEGİŞTİ 50 TL İŞCİLİK VERDİM 75 TL PARCAYA VERDİM 25 DE ROT AYARI TUTTU 150 TL YE HALLAOLDU
OLGUNTR
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OLGUNTR » 06 Şub 2010, 16:51

SLM AYNI SES BENDE OLDU 15 GÜN BÖYLE KULLANDIM SALINCAK TAKOZUNDAN GELİYORMUŞ DEGİŞTİRDİM 15 TL TANESİ İKİSİDE DEGİŞTİ SES KESİLDİ SORUN BİTTİ BEN SERVİSTE YAPTIRMADIM BİRDE SOL ROT KOLU DEGİŞTİ 50 TL İŞCİLİK VERDİM 75 TL PARCAYA VERDİM 25 DE ROT AYARI TUTTU 150 TL YE HALLAOLDU
OLGUNTR
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir