Herkese tavsiye ediyorum sizde yapın kurtulun

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Herkese tavsiye ediyorum sizde yapın kurtulun

İleti C@GL@R » 24 Arl 2009, 02:12

araba işi şans işi sizede öylesi denk gelmişSmile kısmet değilmiş alın fiesta..

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti onurhan2006 » 24 Arl 2009, 02:33

sayenizde fabia eziyet çekmekten kurtulmuş artık yeni sahibine kesinlikle sorun çıkarmaz LOL malum bu arıza işleri birazda KULLANICIYLA alakalı
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti ozanakif » 24 Arl 2009, 02:48

İnşallah yeni aracınızdan memnun kalırsınız.Hayırlısı ne ise öyle olsun.100-150 fabia kullanıcısından hepsi memnun ise zaten biryerlerde yanlış yapıyoruz demektir..
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

İleti mkemal » 24 Arl 2009, 10:35

[quote="slhgny"]valla performans için hakılısın yani eski 1.2 fabiam onu tokatlamak ne kelime ters düz eder onu. test ettim ortalama bir performansı var arabanın ama olsun ben masraf istemiyorum artık aynı zamanda az yakıt yaksın istiyorum. konfor içinde haklısın fabiadaki konforu görmedim daha  ama alırsam inşallah yazarım sizede:) 2010 model düşünüyorum şu an anlaşma aşamasındayız [/QUOTE]

Bu iş şans işi kardeşim, ben çok büyük umutlarla sıfır almıştım arabayı, olanları sıralayım.

-benzin şamandırası bozuldu değişti,

-klima ünitesi bozuldu değişti,

-amartisör bozuldu değişti,

-göğüste fabrika çıkış izolasyon yapmayı unutmuşlar, söküldü tamamen izole edildi

-serviste kaza yaptılar çamurluk tampon değişti

hatta çek cumhuriyetine iş gezisi için gittiğimde fabrika ile bile görüştüm ama yaptıklaır birşey yok, sadece yaptırım gücüm arttı o kadar araç değişmedi. şimdi bunlar oldu diye  benim araca kötü demem, ancak bende bi şanssızlık var derim....

Benim fikrimi sorarsan fiestadan uzak dur derim...Yeni kasası çok küçük ve motor açısından tatmin etmiyor..
mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti grey_wolf » 24 Arl 2009, 11:29

[quote="onurhan2006"] sayenizde fabia eziyet çekmekten kurtulmuş artık yeni sahibine kesinlikle sorun çıkarmaz LOL malum bu arıza işleri birazda KULLANICIYLA alakalı
[/QUOTE]

hani derler ya '' hay senin ağzını öpeyim '' aynen öyle oldu.

adam 70,000 de motoru yemiş. birde arabada sorun bitmiyor diyor. bu km. de motoru yiyen adam arabanın kalan kısmına neler yapmamıştırki ??

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti saday » 24 Arl 2009, 11:39

Yeni fiestalar iç ve dış dizayn olarak gerçektende çağın otomobili denmeyi hakediyor,yakıt tüketimi olarak gerçektende çok hesaplı bir araç,konfor olarak titanium seçeneği oldukça tatmin edici,performans olarak atak bir tavır sergiliyor,Fakat;120 km den sonra araçta hakimiyet gittikçe azalıyor,savrulmalar ve zıplamalar başlıyor,buda kasanın hafif ve sizri yapılı olmasından herhalde,bir arkadaşımın şirketi bu araçları kullanıyor,geçenlerde birisi 140 km hızla giderken araç savrulmuş ve viyadükten aşağı uçmuş,Allah gani gani rahmet eylesin çocuğa....
Benim arabada da türlü türlü problemler var ama yinede yol tutşu ve yüksek hızlardaki kararlılığı bana bu problemlerini unutturuyor.

Tavsiyem fiesta alırsan dikkatli kullan 120km üstüne çıkma...
saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti BaTeRRiiSStt » 24 Arl 2009, 11:41

Toyota düşün bence daha sorunsuz arabalar diğer piyasadaki araçlara göre.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti lazianke » 24 Arl 2009, 12:14

[quote="BaTeRRiiSStt"]Toyota düşün bence daha sorunsuz arabalar diğer piyasadaki araçlara göre.[/QUOTE]
+10000
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti Bluedays » 24 Arl 2009, 12:21

Arkadaşların belirttiği gibi bu iş bencede  biraz şans işi. Benim fabiam bu güne kadar bana göze batacak düzeyde bir sorun çıkarmadı. Hatta araç olarak benim kullanımım dışında hiçbir sorun çıkarmadı diyebilirim.

Bu modelde bu fiyata bu konforu ve kaliteyi asla bulamayacağımı biliyorum. Almadan önce çok ön yargılıydım. Ne de olsa skoda diyordum. Eşimle birlikte bakıp, beğendik ve aldık. Ben aracı aldıktan sonra wolsvagenin bu araçları ürettiğini duydum.

İyi ki de almışım dedim.

Gayet memnunum. Ömrüm boyunca da skoda dan başka araca bineceğimi düşünmüyorum.

Fabia olur, octavia olur opel olmaz,

Romi olur ford olmaz.

Ya belki size komik gelebilir ama eşime de hep söylüyorum. Ben bu aracı belkide ömrüm boyunca kullanırım satmadan. Eşime yeni araç alıp, bu aracı değiştirmemeyi bile düşünüyorum.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti lazianke » 24 Arl 2009, 12:29

aracım 112 binde. bugüne kadar yaptığım masraflar şunlar:
triger bakımı

debriyaj balatası

fren balataları

tabla burçları

akü

lastik

bu masraflar da rutin olarak her araçta olan şeyler. çok şükür bunun dışında herhangi bir sorun yaşamadım. şimdi bu arabanın neyinden şikayet edeyim.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti shumenli » 24 Arl 2009, 12:57

[quote="lazianke"]aracım 112 binde. bugüne kadar yaptığım masraflar şunlar:
triger bakımı

debriyaj balatası

fren balataları

tabla burçları

akü

lastik

bu masraflar da rutin olarak her araçta olan şeyler. çok şükür bunun dışında herhangi bir sorun yaşamadım. şimdi bu arabanın neyinden şikayet edeyim.

[/QUOTE]

Eeee ne demişler bakarsan bağ olur bakmazsan o da sana bakmaz LOLLOL dimi ???
Katılıyorum bende çok memnunum aracımdan...
2001 FABIA ELEGANCE 1.4 16V 101BG

A5 - 2005 OCTAVIA ELEGANCE 1.6 FSI 115BG

B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG
Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EROL GÜLER
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG

İleti fıratt » 24 Arl 2009, 13:15

hayırlısı olsun sizin için allah utandırmasın..yeni aracınızı paylaşmanız dileğiyle..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti lazianke » 24 Arl 2009, 13:35

[quote="samet"]hayırlısı olsun sizin için allah utandırmasın..yeni aracınızı paylaşmanız dileğiyle..[/QUOTE]
tabii ki. yeni aracınız inşaallah sıkıntısız olsun.

ancak bu herkesin fabiadan memnun olmamasını gerektirmesin :)
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fantastik » 24 Arl 2009, 13:36

ben 1,2 fabia kullanıorum ve normal balata yağ filtre haricinde bişe değiştirmedim ama kardeşimin corsasına neler yaptımızı anlatsam şok geçirirsiniz ikiside 2005 model onun için fabia dediniz arabayı şöle düşünün ikinci el 14 bin tl ye alacanız 2005 model araçlar arasında en iyisidir.ha olurda onu corolla ile veya honda ile kıyaslarsanız alırsınız bi octavia ozaman kıyaslarsınız.öle 10 mesajla skodacı olunmuo arkadaşım
fantastik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Bluedays » 24 Arl 2009, 13:37

Mesaj muhabbeti komik oldu ya :) Kaç mesajla olunuyo mesela ben o şartları taşıyor muyum :) :D

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti cnydn » 24 Arl 2009, 13:43

Bence de toyota alın. Çok çok daha sorunsuz araçlar VW grubu araçlarına göre. Ben 1.4 full artı full dizel xenon vsc alabileceğim fiyata octavia aldım , sorun yaşama ihtimalimin yüksek olduğunu da biliyorum. ama bunları göze alıyorum.
herkes için öncelikler farklıdır
kimisi için güvenlik
kimisi yakıt tük.
kimisi sorunsuzluk
kimisi için donanım
hepsi olunca zaten mercedes bmw oluyor , satın alamıyoruz :=)
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti jel » 24 Arl 2009, 14:15

konuyu açan arkadaşı terslemenin bir alemi yok, eğer kendi kusurundan olmadıysa bu başına gelenler haklı bence. çünkü ben de çektim fabia'dan açıkcası. gerçi fabia'dan mı benden mi yoksa bakımsızlıktan mı bilmiyorum.
şöyle ki;
aracı çok isteyerek ve beğenerek aldım ve dertleri bitmek bilmedi.
ilk olarak aldığım hafta bir köpeğe vurdum ve 1,5 milyarlık masraf çıktı. bu benim hatamdı.
ikinci olarak arka lastikler yeni olmasına rağmen iki gün arayla patladı. bu da şanssızlıktı.
daha sonra aracın direksiyonunda problem çıktı. 450 liraya tamir edildi.
daha sonra yolda bir anda baskı balata bitti, bu da her arabada olabilecek birşey ama 400 daha gitti.
salıncak burçlarına ne olduysa oldu, 40-45 onlar değişti.
daha sonra su eksik olmadığı halde hararet lambası yanmaya başladı, daha baktırmadım.
bir kaç sigorta arızası, bozulan rot-balans ayarı, rölantideki korkunç titremesi, bence -benzindeyken- çok yakması, arka sileceğin su fışkırtmaması, camlarının ara sıra düşmesi gibi sorunları yazmıyorum bile.

evet burası bir skoda forumu, hemipimiz skoda kullanıyoruz ama objektif olmakta fayda var. sizin başınıza gelmemiş olması bu araçları mükemmel yapmaya yetmiyor ne yazık ki.
jel
CLASSIC
CLASSIC

İleti mbarman » 24 Arl 2009, 14:38

[quote="jel"]konuyu açan arkadaşı terslemenin bir alemi yok, eğer kendi kusurundan olmadıysa bu başına gelenler haklı bence. çünkü ben de çektim fabia'dan açıkcası. gerçi fabia'dan mı benden mi yoksa bakımsızlıktan mı bilmiyorum.
şöyle ki;
aracı çok isteyerek ve beğenerek aldım ve dertleri bitmek bilmedi.
ilk olarak aldığım hafta bir köpeğe vurdum ve 1,5 milyarlık masraf çıktı. bu benim hatamdı.
ikinci olarak arka lastikler yeni olmasına rağmen iki gün arayla patladı. bu da şanssızlıktı.
daha sonra aracın direksiyonunda problem çıktı. 450 liraya tamir edildi.
daha sonra yolda bir anda baskı balata bitti, bu da her arabada olabilecek birşey ama 400 daha gitti.
salıncak burçlarına ne olduysa oldu, 40-45 onlar değişti.
daha sonra su eksik olmadığı halde hararet lambası yanmaya başladı, daha baktırmadım.
bir kaç sigorta arızası, bozulan rot-balans ayarı, rölantideki korkunç titremesi, bence -benzindeyken- çok yakması, arka sileceğin su fışkırtmaması, camlarının ara sıra düşmesi gibi sorunları yazmıyorum bile.

evet burası bir skoda forumu, hemipimiz skoda kullanıyoruz ama objektif olmakta fayda var. sizin başınıza gelmemiş olması bu araçları mükemmel yapmaya yetmiyor ne yazık ki.[/QUOTE]
kimse mükemmel olduğu iddaasında değil zaten. savunan arkadaşlar muadil araçlar içerisinde en iyilerinden biri diyor. ki bende katılıyorum. bu paraya bu araç bence fazlasını veriyor. kaldıki bir aracın sorun çıkarma ihtimali görece sürücüyle alakalıdır. bu tecrübeyle sabittir. şirkette kullanılan kiralık müdür araçları passattır. gel görki nedense hep aynı müdürün aracı arıza yapıyor. ve araçlar hersene değişiyor. senede 250000km yapıyor araçlar. şimdi her müdür aşağı yukarı aynı km yi yaptığına göre ve yaklaşık tecrübeleride görece eşit olduğuna göre neden aynı müdürün aracı neredeyse haftada 2 defa serviste. nedeni açık. at arabası kullanır gibi kullanmaktan
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir