Herkese tavsiye ediyorum sizde yapın kurtulun

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Herkese tavsiye ediyorum sizde yapın kurtulun

İleti hdoner » 25 Arl 2009, 15:28

Fabianın memnun olduğum özellikleride belirtmeden geçemem.
İyi yol tutuşu,kaliteli işcilik ve plastik malzeme.

Sağlam ve güvenli kaporta ,şasi.

Aracın şık görünümü olması.

Normal kullanımda ekeonomik bir araç olması

Sürüşünün yorucu olmaması ve oturduğunuzda kendinizi rahat hissetmeniz

Aracın iyi ısıtması ve soğutmaısnın olması

Boyasının kaliteli ve dayanıklı olması

......

birde ikinci el araçta elbet sorun çıkacaktır bunu unutmayalım.Özellikle 70-80-90 binde araçtaki sorunlar  genel olarak daha çok çıkar.Birde servis bakımının önemli olduğunu düşünüyorum.Bakım tablosundaki değişmesi gerekenler zamanında değişse bu sorunların yaşanması iyice azalır.Ayrıca skoda servislerininde çaylak olduğunu da belirmeden geçmeyelim.Özellikle direksiyon pompasındaki yağın 45 bin km değişmemesi sonucu ortaya 2 milyarlık zarar cıkıor.Pompasının yağının değişiminin ne kadar etki edeceğinden emin değilim.

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Bluedays » 25 Arl 2009, 16:29

Direksiyon pompası yağı nedir kardes? Benim araç 40.000 i aştı bir kaç gün önce :)
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hdoner » 25 Arl 2009, 17:28

aracınız fabia ise elektrik destekli hidrolik direksiyon vardır.Bu pahalı parçadaçok ince yağ vardır bu özelliğini 40 bin olmadan yitiriyor bence servite kontrol ettirip kesinlikle değiştirmenizi tavsiye ederim.Değişmezse pompa zorlanıyor ve ciddi masraflar oluşuyor.Deniln buydu tamircide bana
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cnydn » 25 Arl 2009, 18:22

Beyler bir fabia ile hele ki 2001 model bir fabia ile nasıl ve neye güvenerek 170 yapıyorsunuz anlamıyorum..Teknik olarak demiyorum. Büyük cesaret doğrusu. Donanımına göre bir kısmında ABS bile yok diye biliyorum.. Yazık etmeyin kendinize de çevrenizdekilere de , abartmayın bence o kadar

cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti C@GL@R » 25 Arl 2009, 18:25

valla çok kolay oluyor yol güzelse 170-180 yapıyor...başka araba olsa yapmam ama fabia güven veriyor. abs de var ayrıcaWink
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti C@GL@R » 25 Arl 2009, 18:27

[quote="Güneş"]Benim araç 9 yıldır trafikte ben, 3. sahibiyi. 2 yılı biraz aşkındır kullanıyorum.

Rutin değişiklikler dışında ve kendi yaptığım ufak kazalar dışında sadece antalya ve marmarisin güneşinde kalmaktan bu sene tavan kaplaması sarktı, başka birşey yaşamadım.

Gıcırtı vs yok yol tutuşu mükemmel. 170 den yukarı çıkmadım ama 170'e kadar da hiç bir kusur görmedim.

Başka fabiada kullanmadım, diğer modeller hakkında tecrübem yok.

selametler.

[/QUOTE]

benim araçda antalya arabası tavan biraz sarkıktı bayramda söktük kumaşı yeniden kapladık çok güzel oldu
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti görkem » 25 Arl 2009, 19:04

[quote="caglarkrbyk"]valla çok kolay oluyor yol güzelse 170-180 yapıyor...başka araba olsa yapmam ama fabia güven veriyor. abs de var ayrıcaWink [/QUOTE]

En son Bursa-Ovaakça virajlı bayırında  önümden giden fiestaya sellektör yaktım sol şeritten. Adam sağa geçti. hızım 110 o anda. Uzun ve tatlı bir viraj... neyse adam yediremedi heralde SKODA nın sellektör yakmasını :) Dikizden BMW mi gördü ne gördüyse benim aracı. Bu Trafik akışına göre geçmem lazım, gaza asıldı artist. Sağda bu solda ben, virajda 185, düz yolda 195 i gördüm. Fiesta da STop ışıklarımı.

Tasvip edilmeyecek bir hız, insanın kanı çekiliyor...

Daaa da kapışmaya girmem 78 hp aracımla, insanlar altındaki araçlara verdiği paralara üzülüyor sanırım arkamdan bakınca :)
görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 25 Arl 2009, 19:21

kullanıcı arızalı ise araba ne yapsın
memnuniyetsiz oldukça hiçbir araba iyi değildir
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti cancanamca » 25 Arl 2009, 21:14

ya ben ülkenin önde gelen başka sitelerinede üyeyim onlardan birinde passat forumunda adamın biri passat variant alıyor daha 15000 km deki aracı herhangi bir sıkıntı yaratmadığı için "şükrediyor" merak edip neden diye soruyorum önceki passatından çektiklerini anlatıyor.
isteyen olursa burayada copy/paste ederim, topiği açan arkadaş şansızlık yaşamış ve kendince sorunu çözmüş bu bir markayı karalamak için yeterliyse bence passat dünyanın en alınmaz aracı!!!!

Benim önceki aracımda fabia idi 5 yıldır kullandığım bu arabamda fabia ve yerine alacağım araçda büyük ihtimal ya oto. octi yada o zamanakadar çıkarsa oto. superB 1.4 tsi olacak.

Ben bu markadan bu kadar memnun olmasan neden bu araca tekrar tekrar para bayılayım.

b arada kullanıpda fabia mın yanına bile yaklaşamaz dediğim araçlar, Doğan Big%20smile , Palio , Getz, Era, Dacia, Megane, ve Polo.... Bunların hiçbirini Fabiama değişmem zaten değişecek olsam gider alırdım veya satmazdım....
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

İleti somet » 26 Arl 2009, 03:31

[quote="Bluedays"]Göz var nizam var arkadaşlar fiat ile fabiayı kıyaslıyorsanız gözünüzde sorun var derim :))) Bunu da hakaret sayarım :) Fabialar şu an piyasadaki bir çok araçtan üstün özelliklerde ve konfordadır. Fiat, peugeot, renault hatta ford bu firmaların araçları fabianın yanına bile yaklaşamaz.!.
Arkadaş belkide iyi niyetiyle buraya o mesajı yazdı ona da hak vermek gerek. Evet, bu iş biraz şans işi fakat düşünün. Aynı şeyler sizin başınıza gelseydi hala skodayı sevebilir miydiniz? Eğri oturalım doğru konuşalım. Hepimiz bu arkadaşla aynı şeyleri düşünürdük. Bir markadan 2 kez sorun yaşadığında isyan etmeyecek tüketici tanımıyorum. Bu yüzden arkadaşa hak veriyorum.

Onun dışındaki yorumlara ise katılmıyorum.

Fabiamdan gayet memnunum.
[/QUOTE]
hocam biz araç kıyaslamıyoruz   fabiayı öyle bi anlatmışınız ki sanki mersedes , diğerleri araç değil,Clap yazdığınız markaların araçlarını kulandınızmı peki hiç ?
Kullanıcı avatarı
somet
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bursa

İleti hdoner » 26 Arl 2009, 10:17

arkadaşlar vatandaş bi nevi haklı şimdi foruma biri daha başlık açmış motor silkeleme sorununa müzdarip.
Ben yine diyorum 2001-2002 fabialarda ciddi sorunlar var.Özellikle benzinli ve 68 likler başı arıtıyor.Ben sorunları çözemeyince 2002 fabiamı sattım inanın her hafta servisteydim.Skoda firması üstüne düşüp hatalı olan araçlarını geri çağırmadı maalesef hiç bir arabasını hata var diyede geri çağırmayacak sanırım...
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Güneş » 26 Arl 2009, 13:13

[quote="cnydn"]Beyler bir fabia ile hele ki 2001 model bir fabia ile nasıl ve neye güvenerek 170 yapıyorsunuz anlamıyorum..Teknik olarak demiyorum. Büyük cesaret doğrusu. Donanımına göre bir kısmında ABS bile yok diye biliyorum.. Yazık etmeyin kendinize de çevrenizdekilere de , abartmayın bence o kadar

[/QUOTE]

Arabada ABS ASR vs vs  var
Ayrıca arabada 5 kişiydik ve hava yağışlıydı lastikler yeniydi servisten yeni çıkmıştı ve daha da bas diyordu ama 170 den yukarı çıkmadım ve hiç bir sorun yoktu
Güneş
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Güneş » 26 Arl 2009, 13:18

[quote="caglarkrbyk"]

benim araçda antalya arabası tavan biraz sarkıktı bayramda söktük kumaşı yeniden kapladık çok güzel oldu
[/QUOTE]

Antalya servisi 400 istedi, Marmariste 200'e değiştirdim bende sıfır gibi oldu.

Problem süngerde, değiştirecek arkadaşlar varsa süngerli kumaş kullanmasınlar.

selametler.
Güneş
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Güneş » 26 Arl 2009, 13:23

Birde far camları güneşten sararmıştı, sanayide özel bir ilaçla 30 TL'ye temizlettim resimdeki gibi oldu.

selametler.
Güneş
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 26 Arl 2009, 14:08

[quote="Güneş"]
[quote="caglarkrbyk"]

[/QUOTE]

Antalya servisi 400 istedi, Marmariste 200'e değiştirdim bende sıfır gibi oldu.

Problem süngerde, değiştirecek arkadaşlar varsa süngerli kumaş kullanmasınlar.

selametler.
[/QUOTE]

döşemeci olduğumuz için biz kendimiz yaptık eve başkası gelse 200 lira ücret talep edilecekti..süngerli koyduk orjinalinin aynısı olsun diye zaten birdahaki sarkma 8-9 yıldan önce olmazSmile..far parlatmayı bende yaptım sıfır gibi oluyor
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti OLGUNTR » 28 Arl 2009, 23:39

SLM ARKADAŞLAR BENDE 2006 MODEL CLASCIC COMBİ VAR ŞU 60 000 KM DE LASTİKLER HARİC HİÇ SORUN CIKARMADI 75 BG DİZEL COKDA EKONOMIK HİÇ BİR YERİNE AYAR BİLE YAPTIRMADIM ÇOK ŞÜKÜR BEN COK MEMNUNUM BYY
OLGUNTR
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slhgny » 01 Oca 2010, 00:48

bana bilmişlik taslıyorsunuz ve kendinizi dünyanın en iyi şöförü sanıyosunuz bu arabaya gözüm gibi baktım motorun içi krom tutmuş istediğin kadar kötü kullan motorun içi krom tutmaz sayın çok bilmiş ama hiçbişey bilmeyen arkadaşlar... babamın transporteri var 5 yıldır arabaya çektirmedğim eziyet kalmadı neredeyse devir göstergesi tur atacak her kullanışımda ama maşşalah tık demedi motoru ve sınıfındakilere görede çok temiz
ister kabul edin ister etmeyin çöplük araba
hoş siz zaten dünyanın en iyi şöförlerisiniz size laf edemem hayatta:):) avutun kendinizi avutun
slhgny
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hdoner » 01 Oca 2010, 00:51

[quote="slhgny"]bana bilmişlik taslıyorsunuz ve kendinizi dünyanın en iyi şöförü sanıyosunuz bu arabaya gözüm gibi baktım motorun içi krom tutmuş istediğin kadar kötü kullan motorun içi krom tutmaz sayın çok bilmiş ama hiçbişey bilmeyen arkadaşlar... babamın transporteri var 5 yıldır arabaya çektirmedğim eziyet kalmadı neredeyse devir göstergesi tur atacak her kullanışımda ama maşşalah tık demedi motoru ve sınıfındakilere görede çok temiz
ister kabul edin ister etmeyin çöplük araba
hoş siz zaten dünyanın en iyi şöförlerisiniz size laf edemem hayatta:):) avutun kendinizi avutun
[/QUOTE]

motor nasıl krom bağlıyor ya....LOL varsa öle motorbağlatıp arabaya şekil yapalımBig%20smile

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir