AUTO KING ÇİZİK - VURUK yardım lütfen :/

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

AUTO KING ÇİZİK - VURUK yardım lütfen :/

İleti görkem » 25 Arl 2009, 11:44

Arkadaşlar,

Aracını daha önce Autoking'e hasar tespiti için götüren veya  yaptıran var mıdır?

(Autoking olmasa da bu işi düzgünce yapan başka bir yer)

Benim araçta şu hasarlar mevcut (2006 Skoda Fabia sedan TDI Cl ) ;

- Ön ve arka tamponda ufak tefek çizikler ( Daha önce her iki tampon da boyandığı için renk tutturamamış mal boyacı , tekrar boyatabilirim de )

- tavanda 20 cm2 genişliğinde çok farkedilemeyen bir göçük (Arka camdan çıkınca kol ağırlığını tavana vermiş tutunurken öküz bi arkadaşım bir maç sonrası. Top düşmüş gibi. Vakum yapılacak sanırım )

- arka çamurluğun üzerinde ( stop lambasının yanı, bagajın köşesi) 2 cm genişliğinde eğiklik veya göçük.

- Türkiyemin saçma sapan yollarında araç parkederken dün gece, kapı altı çıtasında yan profilden de rahatça görünen 3-4 cm2 lik güzel bi vuruk-göçük-çizik oluştu her neyse işte .Çıta da ayrılabilen bi parça değilmiş. Arka çamurluklarla bir bi parçaymış mübarek.

- Autoking lokal - parça boya yapıyormuş. Tamponlar hariç tümüyle boyatacağım bişey yok araçta. Dediğim gibi 2 ile 4 cm2 lik vuruklar.

- Bu hasarları kaskoya nasıl yaptırabilirim???

SİZCE LOKAL BOYA, LOKAL YAMA, LOKAL GÖÇÜK DÜZELTME SONRASI YAPILAN İŞLEMLER KABAK GİBİ ÇIKAR MI? BAZILARI ARACIN ORJİNALLİĞİ BOZULMASIN GİYE ÇİZİK VURUKLARI YAPTIRMIYOR. DİYELİM Kİ ARAÇ ŞU ANDA 16 BİN TL. BU İŞLEMLER SONRASI SİZ KAÇ TL VERİRDİNİZ?????

görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti adilektasli » 25 Arl 2009, 12:03

Boya hasarı olmayan yerlerde eğik-göçükleri düzeltiyorlar. Duruma göre tamamen  düzelebiliyor ya da daha iyi duruma getiriliyor. Boya hasarı var ise bölgenin boyanması şart oluyor. Ancak araç metalik ise local boya sonrasında parçanın tamamına vernik atıyorlar ki bu da o parçayı boyalı yapıyor. Tampon için bir sıkıntı olmaz ama.

Kasko limitleri dahilinde birkaç mini onarımı ücretsiz yaptırabiliyorsun. Sana tavsiyem kaportadaki problemlerini kasko ile auto king'e mini onarım kapsamında yaptırman olur.  Tamponları ise her yerde boyatabilirsin.

Ben sağ ön çamurluktaki 20cm çizik için autıking'e gittim ve bir yıllık mini onarım hakkım bitti. sonrasında öküzün biri kaputa irice bir taş atmış ve kaputta zıplayan taş 2 yerde göçük yapmıştı. Boyattıramayacağım için bu sefer şansımı şaşmaz'daki ziebart ta denedim. Eğikleri düzelttiler. Taşın kopardığı boyaya da rutuş yaptım . Gayet güzel oldu. Tabiki parasıyla yaptırdım düzeltmeleri. Ankara'da parayla mini hasar onarımı yaptırmak isteyenlere ziebart-şaşmaz 'ı tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti ayhani » 25 Arl 2009, 13:10

Oto kinge bir kaç kez gitmiş biri olarak çok çok memnun kaldım(Adana bayisi için konuşuyorum). Şiddetle tavsiye ederim. 
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mkemal » 25 Arl 2009, 13:18

Ben 2 kere Ankara Şaşmaz bayisine gittim, fena değiller. 1 yıl içerisinde belli bir hakkınız var, boyalı-boyasız göçük düzeltme, çapı .... (çeşitli boylarda) kadar olan çizikler. O yüzden kaskonuzun bitimine doğru gitmenizi tavsiye ederim ki seneye allah göstermesin birşey olursa elinizde yeterli hak bulunsun. Ayrıca plastik ve döşemede de tamir yapıyorlar. Gitmeden önce mutlaka randevu alın 1-2 hafta sonraya tarih verebiliyorlar.

Kolay gelsin...
mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 25 Arl 2009, 19:52

tamponlara araç park halindeyken çarptılar diye rapor tuttur ve anlaşmalı servise git kaskodan boyarlar para vermezsin
ufak göçükleri auto king de vakumlattırıp boyattır

bu işlemi de kaskonun mini onarım klozundan yaparlar para vermezsin.

Auto king de lokal boya yapılan araçlara bakan bir çok boyacının araba da lokal boya bile yok dediğine şahitim. Auto king deki ustalar iyi ise sorun olmaz, anlaşılmaz.

Ama lokal boya yapılan yere pozimetre (boya kalınlık ölçme cihazı) ile bakarsan anlarsın.

Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti 41 AZ 989 » 25 Arl 2009, 21:03

bende AUTO KİNGE GİTMİŞ BULUNMAKTAYIM KOCAELİ BAYİİ 10 NUMARA İŞÇİLİK VAR ADAMLARDA TAVSİYE EDERİM
41 AZ 989
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 25 Arl 2009, 22:42

Ankara'da iş yoğunluğundan dolayı araçla pek ilgilenmiyorlar, salla gitsin şeklinde çalışıyorlar.Ama her yer aynı değildir tabii...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti delidolu » 25 Arl 2009, 23:05

Kasko ile elbetteki yaptırabilirsiniz; ancak bütün bu işlemlerin kaskoyu hangi oranda bozup/bozmayacağına elbetteki ilgili yerler kara verir...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti cancanamca » 25 Arl 2009, 23:13

Kaskoların çoğu outoking i ücretsiz sunuyor zaten, tavanı tavisye etmem benim tavanda da doludan dolayı 2 tane küçücük göçük var autoking e gittim adam yapılacak işlemleri bir saydı, sonunda da tavana fazla müdahale ettirmeniz ilerde sıkıntı yaratıra getirdi bende vazgeçtim. öyle basit bir vakum işi değil anlayacağınız, diğer yerleri yaptırabilirsiniz ama...
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir