Fabia Titreme Far Söngüsü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Titreme Far Söngüsü

İleti Bluedays » 25 Arl 2009, 15:15

Arkadaşlar aracı aldığımdan bu yana çözemediğim ve nedenini bilmediğim bir problemden bahsetmek istiyorum.

Aracı kaldırırken hafif titreme oluyor, stop etme eğilimi gösteriyor ve bazen de stop ediyor.

Kalktıktan sonra herhangi bir problem olmuyor.

Örneğin akşam geri geri gidicem, kalkışa yakın farlar sönecek gibi oluyor, araba titriyor.

Boğaz kelebeği temizlettim, bujileri değiştirdim fakat sorun halen çözülmedi.

Kullanıma bağlı bir durum değil. Hani kaldıramıyorsun arabayı titrer falan bununla alakası yok çünkü eşimde aynı problemi yaşıyor.

Bir çok araba kullandım ama bu problemle karşılaşmadım.

Sizce sorunun ana kaynağı ne olabilir?

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti mbarman » 25 Arl 2009, 15:29

akünüzü kontrol ettirin
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti C@GL@R » 25 Arl 2009, 15:33

boğaz kelebeğinden sonra adaptasyon yapıldımı bende sizin gibi kullandım aracı bi süre adaptasyondan sonra düzelti..

farların sönecek gibi olması motor düzensiz çalıştığı için farları etkiler..hatta direksiyonu sağa sola cevirin yine farlar kısılacaktır..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti greghile » 25 Arl 2009, 16:09

aynı sorunu bende yaşıyorum hatta buradaki arkadaşların yaşadığı bi çok sorunu bende yaşıyorum diğer sorunlara zorda olsa çözümler buldum ama şu titreme olayına bulamadım boğaz kelebeğini temizlettim ama adaptasyon yapmadılar özel bir serviste yaptırdığım için sizce adaptasyon yaptıktan sonra bu sorun düzelirmi çünkü urfada ki skoda servisi pek tatminkar edici değil bunun için antebe gitmeyi düşünüyorum 
greghile
CLASSIC
CLASSIC

İleti shumenli » 25 Arl 2009, 16:10

Yukarıda da söylendiği gibi boğaz kelebeği temizliği sonrasında adaptasyonu eğer doğru şekilde yapıldıysa bence de Akü'den dolayı olabilir. Akünüzü ölçtürebilirsiniz veya zaten çoğu akü şarjlı olup olmadığını da gösteriyor kontrol edebilirsiniz. Bunun dışında şuan için aklıma bir şey gelmiyor...
2001 FABIA ELEGANCE 1.4 16V 101BG

A5 - 2005 OCTAVIA ELEGANCE 1.6 FSI 115BG

B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG
Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EROL GÜLER
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG

İleti C@GL@R » 25 Arl 2009, 16:19

[quote="greghile"]aynı sorunu bende yaşıyorum hatta buradaki arkadaşların yaşadığı bi çok sorunu bende yaşıyorum diğer sorunlara zorda olsa çözümler buldum ama şu titreme olayına bulamadım boğaz kelebeğini temizlettim ama adaptasyon yapmadılar özel bir serviste yaptırdığım için sizce adaptasyon yaptıktan sonra bu sorun düzelirmi çünkü urfada ki skoda servisi pek tatminkar edici değil bunun için antebe gitmeyi düşünüyorum 
[/QUOTE]

ben adaptasyon yaptırmasaydım 500 lira masrafım olacaktı araç oksijen sensörü hatası verdi servis oksijen sensörü değişmesi gerekir dedi sabahki titremeleri stop etmeleri bende oksijen sensörüne bağladım ustama gittim adaptasyon yaptı.boğaz kelebeği temizlettiğim yer yapmamış sadece tinerle temizlemiş sonuç güzel sorunum ortadan kalktı motor arıza ısığı söndü ama arasıra yanıyor sönüyor onuda lpg ye bağlıyorum.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 25 Arl 2009, 16:22

Arkadaşlar adaptasyonu falan bilmiyorum ama benimde aklıma akü olayı geldi. Çünkü henüz sıfırken üzerinde takılı olan aküsü duruyor. 2005 model yani hiç değişmedi.
Bundandır belkide.

Bi ara bakayım burada cevabını yazacağım.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 25 Arl 2009, 16:25

zaten zamanı gelmiş değiştirin ama bende akü ile alakası yok akü sadece araç çalıştırırken kullanırsınız sonra zaten şarj dinamosu devreye girer..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti greghile » 25 Arl 2009, 16:39

[quote="caglarkrbyk"]
[quote="greghile"]aynı sorunu bende yaşıyorum hatta buradaki arkadaşların yaşadığı bi çok sorunu bende yaşıyorum diğer sorunlara zorda olsa çözümler buldum ama şu titreme olayına bulamadım boğaz kelebeğini temizlettim ama adaptasyon yapmadılar özel bir serviste yaptırdığım için sizce adaptasyon yaptıktan sonra bu sorun düzelirmi çünkü urfada ki skoda servisi pek tatminkar edici değil bunun için antebe gitmeyi düşünüyorum 
[/QUOTE]

ben adaptasyon yaptırmasaydım 500 lira masrafım olacaktı araç oksijen sensörü hatası verdi servis oksijen sensörü değişmesi gerekir dedi sabahki titremeleri stop etmeleri bende oksijen sensörüne bağladım ustama gittim adaptasyon yaptı.boğaz kelebeği temizlettiğim yer yapmamış sadece tinerle temizlemiş sonuç güzel sorunum ortadan kalktı motor arıza ısığı söndü ama arasıra yanıyor sönüyor onuda lpg ye bağlıyorum.
[/QUOTE]
o zaman ben iyi anlayan bir ustaya yada direkt servisi adaptasyon yaptırmalıyım bu kadar önemli birşey olduğunu bilmiyorudum tşk ederim
greghile
CLASSIC
CLASSIC

İleti mbarman » 25 Arl 2009, 16:43

[quote="caglarkrbyk"]zaten zamanı gelmiş değiştirin ama bende akü ile alakası yok akü sadece araç çalıştırırken kullanırsınız sonra zaten şarj dinamosu devreye girer..
[/QUOTE]
aracınızın çalıçmaya devam etmesi için elektrik enerjisine ihtiyaç vardır. akünüz zayıflamış ise ecu den tutunda yakıt pompasına ve enjektörlere ve ateşleme sistemine kadar her yerde stabil enerjiye ihtiyaç vardır. tüm araçlar genel olarak rölanti devri civarında yeterli şarj enerjisini üretemezler. kaldıki şarj işlemi içinde ayrıca enerjiye ihtiyaç vardır. bu nedenle özellikle benzinli araçlardaki düzensiz çalışmalarda ilk kontrol edilmesi gereken nokta AKÜDÜR
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti Bluedays » 25 Arl 2009, 17:04

O zaman benim sorun büyük ihtimalle aküden kaynaklı. Çünkü bahsettiğiniz noktalar benle ilgili gibi. Düz yolda giderken sıkıntı yok. Araç kalkarken hafif rölantide yapıyor bunu yada geri geri gitmek için hafif gaz verince hareketlenmeye başlarken farlar sönecek gibi azalıp, hareket edince normale dönüyor.
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cineration » 25 Arl 2009, 19:27

okuma alışkanlığı olan bir toplum olsaydık eğer forumda bu kadar çok sayfa olmazdı.

Aynı sorun ve çözümü defalarca yazıldı

neyse yine çözümü yazılmış

başka sorunlar olduğunda lütfen okuyalım ve araştıralım. Bilgi sahibi olduktan sonra soralım
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti LiLPlayya » 25 Arl 2009, 20:24

Benim araçtada benzer durum vardı. Sabah ilk çalıştırdığımda gaz verdiğimde gaz kesiyor. Kaldırmaya çalışınca stop ediyor biraz ısınınca problem olmuyordu. Isı müşürünü değiştirdim. Şimdi sorun yok. Belki bundan dolayı oluyordur.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cancanamca » 25 Arl 2009, 20:38

bende de ilk kalkışda veya rolantide iken direksiyonu hareket ettirirken farlar kısılıyordu, aküyü değiştirdim şimdi o sorun yok!
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir