2001 model fabia alınır mı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2001 model fabia alınır mı?

İleti görkem » 12 Oca 2010, 15:20

2001 model arabada boya olmayıp ta nasıl temiz kalıyor :)
Türkiye yollarında 3 yaşını geçmiş her arabada boyayla ilgili bir kusur vardır diye düşünüyorum. Pasta cila boya koruma bir yere kadar...

Aracı park edip akşamdan bırakıyorsun kaldırıma, sabah gelip bir bakıyorsun arkana parkeden araba çıkarken tampona sürtmüş...

80 Km hızla gidiyorsun en sağ şeritten,  senin sağındaki mıcırlı yolda 150 KM hızla bir araç geçiyor, aracın üzerine mıcır yağıyor,

Öndeki kamyonun fırlattığı taşlardan nasiplenmemek için frenle mesafeyi kolluyorsun, arkadan 130 la bir kamyon geçiveriyor, bir bakmışsın arkasından onlarca taş fırlatıyor...

Çocuklar standart futbol topuyla sokak arasında maç yapıyor, senin araba orta hakemi gibi kalmış orda, top hafif çamurlu, bi bakıyorsun çocuk arabayla verkaça gidiyor :)

arabanı parketmişsin bir bakmışsın kadın sofrabezi silkeliyor balkondan, senin  arabanın nasibi artık, çatal mı unutuldu, bıçak mı ? ekmek kırıntılarıyla beraber yağıyor:)

Ben aracımda boya yok diyenlere inanmıyorum, kimse kusura bakmasın...Eğer yoksa da temiz denilmesine kanmıyorum...

görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 12 Oca 2010, 17:17

[quote="görkem"]2001 model arabada boya olmayıp ta nasıl temiz kalıyor :)
Türkiye yollarında 3 yaşını geçmiş her arabada boyayla ilgili bir kusur vardır diye düşünüyorum. Pasta cila boya koruma bir yere kadar...

Aracı park edip akşamdan bırakıyorsun kaldırıma, sabah gelip bir bakıyorsun arkana parkeden araba çıkarken tampona sürtmüş...

80 Km hızla gidiyorsun en sağ şeritten,  senin sağındaki mıcırlı yolda 150 KM hızla bir araç geçiyor, aracın üzerine mıcır yağıyor,

Öndeki kamyonun fırlattığı taşlardan nasiplenmemek için frenle mesafeyi kolluyorsun, arkadan 130 la bir kamyon geçiveriyor, bir bakmışsın arkasından onlarca taş fırlatıyor...

Çocuklar standart futbol topuyla sokak arasında maç yapıyor, senin araba orta hakemi gibi kalmış orda, top hafif çamurlu, bi bakıyorsun çocuk arabayla verkaça gidiyor :)

arabanı parketmişsin bir bakmışsın kadın sofrabezi silkeliyor balkondan, senin  arabanın nasibi artık, çatal mı unutuldu, bıçak mı ? ekmek kırıntılarıyla beraber yağıyor:)

Ben aracımda boya yok diyenlere inanmıyorum, kimse kusura bakmasın...Eğer yoksa da temiz denilmesine kanmıyorum...
[/QUOTE]

Thumbs%20Up  katılıyorum bu dediklerinizin olmadığı araç yoktur..sadece sunu bilirim fabia nin boyası ve kabortası çok sağlam aracım antalya arabası olmasına rahmen renginde en ufak bir açılma güneş lekesi yok

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti murat337 » 13 Oca 2010, 02:11

arkadaşım arabamda boya yok niye yalan söyleyim araç zaten 2001 model 44000 km de 15000 tl ye aldım.
murat337
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Karaman
Arabanız: Fabia 1.4 Comfort 101Hp

İleti zengin_47 » 13 Oca 2010, 02:25

[quote="murat337"]arkadaşım arabamda boya yok niye yalan söyleyim araç zaten 2001 model 44000 km de 15000 tl ye aldım.[/QUOTE]

Hayırlı olsun hocam güle güle bin iyi almışsın.
Yukardaki arkadaşın dedikleri olağan şeyler. Ben binici olarak aman şurda çizik var burda sürtünme var filan bakmıyorum. Sadece önden büyük kaza var mı? Şase düzgün mü ona bakarım. Alacağım arabaya 5 yıl bnime niyetiyle bakarım. 5 yıla kim sağ kim ölü. 2004 arabayı aldığınızı düşüünsenize neler değişti neler şimdiye kadar.
Fabia 1.2 HTP
zengin_47
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat337 » 13 Oca 2010, 02:34

sağolasın kardeşim
murat337
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Karaman
Arabanız: Fabia 1.4 Comfort 101Hp

İleti cineration » 13 Oca 2010, 11:13

[quote="görkem"]2001 model arabada boya olmayıp ta nasıl temiz kalıyor :)

[/QUOTE]

Yazdıklarının hepsi muhtemel şeyler ve bu muhtemel şeyler yaşadığın yerin nufüs yoğunluğu ile alakalı.
Geçen hafta kardeşime bir araba aldım ve aldığım araba iş yerinde beraber çalıştığım şefimin arabası. Arabanın ilk günden beri herşeyini biliyorum. Arabayı hergün görüyorum. Garaj arabası olduğu ve şefim de titiz bir adam olduğu için arabada hakikaten ne çizik var ne boya.

Kusura bakmayın ama istisnalar olabiliyor.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti lazianke » 13 Oca 2010, 11:52

44000 deki bir araçta elbette bota olmaması normaldir. niye yadırgadık bu kadar anlayamadım?
aracınız hayırlı olsun...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti fıratt » 13 Oca 2010, 12:03

[quote="murat337"]arkadaşım arabamda boya yok niye yalan söyleyim araç zaten 2001 model 44000 km de 15000 tl ye aldım.[/QUOTE]
15000tl iyi fiyat değil bence.normal fiyat azcıkta yuksek gibin sanki

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti shumenli » 13 Oca 2010, 17:20

[quote="cineration"][quote="görkem"]

[/QUOTE]

Yazdıklarının hepsi muhtemel şeyler ve bu muhtemel şeyler yaşadığın yerin nufüs yoğunluğu ile alakalı.
Geçen hafta kardeşime bir araba aldım ve aldığım araba iş yerinde beraber çalıştığım şefimin arabası. Arabanın ilk günden beri herşeyini biliyorum. Arabayı hergün görüyorum. Garaj arabası olduğu ve şefim de titiz bir adam olduğu için arabada hakikaten ne çizik var ne boya.

Kusura bakmayın ama istisnalar olabiliyor.
[/QUOTE]

Thumbs%20Up Katılıyorum. Araç garaj arabası ise kullanıcı da titiz ve kazası yoksa bence gayet normal...

Hem sadece yaşla değerlendirmemek lazım bence... Ne arabalar var (antikalar) kaporta ve boya ayna gibi... Adam sadece arabayı tutkusundan, hayranlığından alımış belkide hiç dışarı bile çıkıp kullanmadığı sadece arada bir çalıştırıp sesini dinlediği nice zenginler de var neticede değil mi ??? Smile

Arkadaşa hayırlı uğurlu olsun tekrardan. O km de araba bulduysa o fiyata iyi bence... 44 bin Km diyor bu zamanda bu km 2007 - 2008 model araçta ya var ya yok!
2001 FABIA ELEGANCE 1.4 16V 101BG

A5 - 2005 OCTAVIA ELEGANCE 1.6 FSI 115BG

B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG
Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EROL GÜLER
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG

İleti görkem » 13 Oca 2010, 18:28

Geçen gün yaşadığım olayı unuttum söylemeyi :)
Bursa'da her zaman kullandığım bir yol üzerinde kasis var. Oraya geldiğimde hemen frene basıyorum yumuşacık geçiyorum üzerinden. Yukarıdan kopan bir peugeot 208 hiç farketmedi yolu tam bilmediğinden, aracın ayakları yerden kesildi tabiri caizse, alttan kıvılcımlar çıktı :) O derece.  Zaten ne zaman ordan geçsem birisi altını sürtüyor aracının. Türkiye burası. Ne bir işaret var ne de işaretçi orda kasis olduğunu gösteren...

Şimdi o Peugeot'nun sahibi aracı satarken size bunu söyleyecek mi dersiniz ? Ya şanzımanda ya amortisörde ya da başka bir mekaniğinde hasar bırakmıştır bana kalırsa. Ona soracak olsanız aracı gayet temiz....

Veya belediye çukur kazıyor, bir tane reflektörlü duba koymuyorlar önüne... Hobaaaa. patara kütere zor toparlıyorsun, için cız ediyor. . Dünyada farkında olmadan en çok motor sporlarıyla uğraşan ülkeyiz. Off road :) Üç tane Türk şoförünü Dakar'a yolla, üç kupayı da getirsin sana...

Bu sıralar MOBESE için kazıyorlar dört bir yeri. Yollar Puzzle gibi olmuş.  Dünya'nın hangi ülkesinde 10 m2 asfalt üzerinde 9 rögar kapağı görebiliriz diye merak ederken, son kazılardan sonra in arabadan, al eline tebeşiri, SOS oyna...

Sadece boya da değil aracın tamamının orjinalliğini korumak bu şartlarda çok ama çok zor.

Bence 2001 Model araba alınır, ama her yerinde orjinallik aramak haksızlık olur.  Alım, satım amaçlı ise kar getirmez, elden çıkarması piyasada alternatiflerin çok olmasından dolayı zor olabilir...

görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti görkem » 13 Oca 2010, 18:37

Thumbs%20Up Katılıyorum. Araç garaj arabası ise kullanıcı da titiz ve kazası yoksa bence gayet normal...

Hem sadece yaşla değerlendirmemek lazım bence... Ne arabalar var (antikalar) kaporta ve boya ayna gibi... Adam sadece arabayı tutkusundan, hayranlığından alımış belkide hiç dışarı bile çıkıp kullanmadığı sadece arada bir çalıştırıp sesini dinlediği nice zenginler de var neticede değil mi ??? Smile

Arkadaşa hayırlı uğurlu olsun tekrardan. O km de araba bulduysa o fiyata iyi bence... 44 bin Km diyor bu zamanda bu km 2007 - 2008 model araçta ya var ya yok!
[/QUOTE]

Arkadaşım antika arabalarla bugünkü elektronik aksam olsaydı, antika olacak yaşa gelemezlerdi. Aerodinamikleri olmasa da ,sasesi kaportası sağlam arabalar.  Boyaları konusunda bir fikrim yok,

Neden yaşla değerlendirdiğimi açıklayayım : Çünkü saydığım herşey birçok arabanın başına gelebiliyor. En eski arabanın başına muhtemel durumların gelme riski en yenisine göre daha fazla. Büyük sayılar Kanunu...

görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir