bir sitede fabia ve getz karşılaştırması var:))

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

bir sitede fabia ve getz karşılaştırması var:))

İleti C@GL@R » 06 Oca 2010, 14:33

senle bir anlaşamadık bluedaysSmile bendeki sustalı anahtar, düğme vs..üzerinde sende neden ayrıyetten alarm kumandası var onu anlamadım ben

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti Bluedays » 06 Oca 2010, 15:23

:) Yazdığın gibi o bir alarm kumandası. Yani bastığımda kapıları açıyor.
Eğer aracın orjinal anahtarıyla kapıları açarsam, alarm kumandasıyla açmadığım için alarm ötecektir ve alarm düğmesine basmadığım sürece susmaz.

Eğer aracın orjinal anahtarı ile kapıları kitlersem, alarm devre dışı olur.

Umarım konuyu çözebildim :)
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti C@GL@R » 06 Oca 2010, 15:26

[quote="Bluedays"]:) Yazdığın gibi o bir alarm kumandası. Yani bastığımda kapıları açıyor.
Eğer aracın orjinal anahtarıyla kapıları açarsam, alarm kumandasıyla açmadığım için alarm ötecektir ve alarm düğmesine basmadığım sürece susmaz.

Eğer aracın orjinal anahtarı ile kapıları kitlersem, alarm devre dışı olur.

Umarım konuyu çözebildim :)
[/QUOTE]

fabia ya alarm mı taktırdın baştan desene Big%20smile bende diyorum ne iş ikinci bir kumandaya..ne gerek vardı ki
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 06 Oca 2010, 15:35

Ben araba ararken fabia'nın varlığından bile haberdar değildim.Skoda deyince octavia'yı biliyor ve seviyordum.Aynı sınıfta ve yakın özelliklerde olan polo, 206, getz, palio gibi arabaları araştırırken skoda showroom'unda bindiğim fabia diğerlerine (polo hariç) fark attı.Ve uygun fiyatıyla tercih nedenim oldu.5 yıldır bir sıkıntı çıkarmadı sağolsun.Her aracın fabia'dan daha iyi özellikleri olabilir,(motor, dizayn, donanım, vs..) Fabia birçok artıyı bünyesinde barındırdığı için bence sınıf atlamış.
Kendi sınıfında bence en iyi seçenek.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti C@GL@R » 06 Oca 2010, 15:41

evet haklısınız söyle bir fabia ma bakıyorum bende ve etraftaki diğer araçlara özellikler 2001 model aynı zamanda üretilmiş araçlara hala fabia modern tasarımı göze çarpıyor 2001 polo olsun veya başka bir araç tasarım olarak çok eski duruyor..aracın yanında şimdi bir fiesta 2006 bilmeyen biri benimki üst model sanıyor..Smile
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 06 Oca 2010, 17:32

Cağlar alarmı ben değil ilk sahibi taktırmış :)))))))
Amma uzattık muhabbeti yaşlı insanlar gibi olduk.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 06 Oca 2010, 17:41

ya selcuk söktür ya ben ikinci bir anahtar taşımamak için taa ingilterelerden beyin aldıkLOL şaka tabiki tercih senin..baştan demiyorsun ki burda kaç kişinin alarmı var fabiasına ondan uzadı..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 06 Oca 2010, 17:48

Sen hala anlatmadın çağlar şu aldığın cihaz ne işe yarar ne yapar? Yada forumda kaybolduğumdan ben okuyamadım :(
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 06 Oca 2010, 17:54

[quote="Bluedays"]Sen hala anlatmadın çağlar şu aldığın cihaz ne işe yarar ne yapar? Yada forumda kaybolduğumdan ben okuyamadım :([/QUOTE]

anlatayım dostum ben merkezi kilit beyni aldım sorunum aracın orjinal anahtarın üzerindeki düğmelerle kapılarımı açamıyordum manuel olarak aç kapa yapıyordum servise gittim tabi adamlar hemen değiştirelim dedi 500 lira istediler oda indirimli..sonra ankarada birkaç beyin tamiriyle uğraşan ustalara sordum 300 liraya yaparlarmış pehh...çıkmacılara sordum 400 lira istediler en sonuda e-bayda 150 liraya aldım..şimdi iki anahtarımda kapılarımı açıp kapatıyor. veya 50 liraya sendeki gibi alarm sistemi taktıracaktım orjinal olsun istedim birde onu taşımayalım dedim ingiltereden fabia için merkezi kiliy beyni aldım..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xex » 06 Oca 2010, 18:23

Bende fabiamdan çok memnunum.

Kayınço 15000 liraya bayılmış:))

Bir kendi arabama biniyorum birde onun arabaya arada kilometrelerce fark var özellik desen öyle..Cry

Benimki 2001 model onunki 2005Big%20smile
Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

İleti hakanerdogan » 06 Oca 2010, 18:24

Herkesin zevkidir ya saygı duymak lazım bir yerde tercih bu yani. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 06 Oca 2010, 18:42

[quote="caglarkrbyk"] [quote="Bluedays"]Sen hala anlatmadın çağlar şu aldığın cihaz ne işe yarar ne yapar? Yada forumda kaybolduğumdan ben okuyamadım :([/QUOTE]

anlatayım dostum ben merkezi kilit beyni aldım sorunum aracın orjinal anahtarın üzerindeki düğmelerle kapılarımı açamıyordum manuel olarak aç kapa yapıyordum servise gittim tabi adamlar hemen değiştirelim dedi 500 lira istediler oda indirimli..sonra ankarada birkaç beyin tamiriyle uğraşan ustalara sordum 300 liraya yaparlarmış pehh...çıkmacılara sordum 400 lira istediler en sonuda e-bayda 150 liraya aldım..şimdi iki anahtarımda kapılarımı açıp kapatıyor. veya 50 liraya sendeki gibi alarm sistemi taktıracaktım orjinal olsun istedim birde onu taşımayalım dedim ingiltereden fabia için merkezi kiliy beyni aldım..
[/QUOTE]

Şimdi anladım :) Vermiş olduğun bilgi için teşekkür ederim :)
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tayfur07ea314 » 08 Oca 2010, 01:24

Bence tabiki fabia geçenlerde getz denen araçla 300 km yol yaptım dizeldi araçta rahatlık namına bir şey yok tabiki tercih meselesi içi deseniz fabia ile boy ölcülemez bence kendi aracım diye demiyorum fabiada rahatlık bir başka bazı arkadaşlar dar diyor benim boyum 1.90 ve fabia gayet rahat bence aynı km yaptım ama hiç yorulmadım getzde o yolu yaptıktan sonra halimi hiç hatırlamak istemiyorum şahsen.
SONUNA KADAR FABİA....
tayfur07ea314
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti somet » 08 Oca 2010, 14:20

bence kişinin tercihi ,hani zevkler ve renkler tartışılmazya ,adamın gözü belki getz den başka araç görmüyodurSmile
Kullanıcı avatarı
somet
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bursa

İleti Toygun_ank » 24 Oca 2010, 13:49

Bizde Fabianın yanında getz de var getz daha hoşuma gidiyor fabiadan iyice soğudum..
Toygun_ank
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emre_tokay » 24 Oca 2010, 14:02

Komşumuzun kızında vardı GETZ.  Arabanın bir kaç işi vardı o gün işi olduğundan arabayı bana verdi ben götürdüm aracı. İnanın okadar kötü geldi ki octiden getze geçme işi at dan eşşeğe misali olduLOL

Gerçekten  çooook ççoookk kalitesiz. Araca biner binmez farkedliyor. Ama bütçe ve tercih meselesi.

Elbet bizim octileride beğnmeyip aşşağılayan vardır.

(Bu arada kimse alınıp gücenmesin ben sadece objektif bir şekilde deneyimimi anlattım)
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti zengin_47 » 24 Oca 2010, 15:48

Aylarca Getz araştırdıktan sonra birgün Fabia gördüm. Ulan bu niye hiç aklıma gelmedi dedim. 10 gün sonra da Fabiamı bulup aldım.
Fabia 1.2 HTP
zengin_47
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir