Dikkat

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Dikkat

İleti iceman70 » 01 Oca 2010, 13:06

Arkadaşlar ankarada işimiz çıktı eskiden beri hiç sevmediğim hep içimi karartan bir şehir olmuştur ve yolculuğumuzda kötü başladı.Karaman'dan çıktık kasaba var oraya gelirken kırmızı ışıkta durmam gerekiyordu gazı çoktan bırakmıştım hafif hafif fren yaptım sonra yaklaşınca daha çok bastım pedala ve bi an pedal boşaldı araba sağa çekti.Dedim aracın frenlerinin havasını aldırdığım usta kesin o somunu sıkmayı unuttu diye zar zor durdum ve bi baktım arka sol tekerin her yerinden hidrolik akıyor hemen aracı vitese atıp el frenini çektim ileriyede reflektör koydum gelip biri dalmasın diye,aracı kaldırıp altına bir baktım o somun gevşek valf gibi işlevi var.Ne pense ne anahtat hiç bişey yoktu yolda en az 10 kişiye sordum kimsede yokmuş en sonunda kamyoncunun birinden aldım ve sıktım sonra kontrol ettik freni düzeldi öylelikle konyaya kadar gittim.Aman siz siz olun çok dikkat edin araç yapılırken başında durun.Bende durmuştum ama frenlerin havası alınırken telefonum çaldı ona bakacam derken gözden kaçtı demekki :) 

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 01 Oca 2010, 13:51

:D insan bir şehri sevmiyorsa mutlaka bişeyler oluyor. ben şahsen ankarayı çok seviyorum.
ama İzmir benim için nefret bir şehir.
ilk gittiğimde denizi denizanaları bastı.
2. gidişimde polisle kavga ettim.
3. gidişimde gene bir polisle sorun yaşadım
4. gidişim tatil için geçen seneydi (2009 yani :D ) daha şehre girerken ön cama taş geldi 8 aylık arabanın ön camı çatladı. sonra navigasyon sistemi bizi yanlış yola soktu. daha sonra yanımıza aile dostlarımız gelecekti. tam kaldığımız ötelin önünde tretuvarı o kadar uzun tutmuşlarki göremediler arabanın çamurluğu 10 cm kadar ayrıldı. sonra da biz izmirdeyken evlerine hırsız girdi.
5. gidişimde yılbaşından hemen önce kullandığımız kiralık aracın bakımı geldi servis kendi yerini tarif etmekten aciz 2,5 saatte zor buldum yerlerini. onun için de itfaiye saolsun yoksa gene bulamazdım
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti y.emre » 01 Oca 2010, 13:54

[quote="alpino"]:D insan bir şehri sevmiyorsa mutlaka bişeyler oluyor. ben şahsen ankarayı çok seviyorum.
4. gidişim tatil için geçen seneydi (2009 yani :D ) daha şehre girerken ön cama taş geldi 8 aylık arabanın ön camı çatladı. sonra navigasyon sistemi bizi yanlış yola soktu. daha sonra yanımıza aile dostlarımız gelecekti. tam kaldığımız ötelin önünde tretuvarı o kadar uzun tutmuşlarki göremediler arabanın çamurluğu 10 cm kadar ayrıldı. sonra da biz izmirdeyken evlerine hırsız girdi.
5. gidişimde yılbaşından hemen önce kullandığımız kiralık aracın bakımı geldi servis kendi yerini tarif etmekten aciz 2,5 saatte zor buldum yerlerini. onun için de itfaiye saolsun yoksa gene bulamazdım[/QUOTE]
aman alper abi bida gitmem senin yerinde olsam İzmire Big%20smile
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti fıratt » 01 Oca 2010, 14:19

[quote="alpino"]:D insan bir şehri sevmiyorsa mutlaka bişeyler oluyor. ben şahsen ankarayı çok seviyorum.
5. gidişimde yılbaşından hemen önce kullandığımız kiralık aracın bakımı geldi servis kendi yerini tarif etmekten aciz 2,5 saatte zor buldum yerlerini. onun için de itfaiye saolsun yoksa gene bulamazdım[/QUOTE]
bahtsız bedevi..

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti hakanerdogan » 01 Oca 2010, 14:20

Geçmiş olsun ikinizede... Hayat işte oluyor. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yargic » 02 Oca 2010, 03:10

ben türkiyenin her köşesini seviyorum demekki benim için sıkıntı yok.  konuyu açan arkadaşa katılıyorum. aracın başında durmak şart bende dururum. bir gün balata çaktırıyorum adamın başındayım. bir an dalgınlık la sol tekerin balatayı takarken yanında bulunamadım. sonra eve giderken tangur tungur ses, allahım bu ne. gece sabaha kadar düşündüm ve balatayı diske sabitleyen vidayı sıktığını görmediğimi hatırladım. sabah servise gittim. ses geliyor kesin balatayı sabitlemediniz dedim. kaldırdılar aracı aynen dediğim gibi balata diskin üzerinde ama sabitlenmemiş. sizin yaptığınış işin diye dağıttım orayı. frenler tutuyodu ama ya tutmasaydı. ya arkadaş gibi olsak araba sağa çekse, çıksak yoldan. arkadaşım bu ankaranın suçu falan değil. o ustaya gideceksin giderkende yanına sağlam bir kazma sapı al. ona o sopayla durumu izah et ki başkalarıda aynı şeyi yaşamasın
yargic
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 02 Oca 2010, 03:21

büyük geçmiş olsun.. bence birdaha adım atmayın izmir e

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

Fabia