fabiam ne kadar eder(yeni resimler eklendi)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabiam ne kadar eder(yeni resimler eklendi)

İleti görkem » 08 Oca 2010, 12:32

ben 45000 km de 2006 model tdi sedan fabiayı sordum forumda 14 dediler ortalama :) Önden ufak çaplı kazası, birkaç parçada boyası var diye...Bol Şans :) Görüntüsü çekici aracının...

görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 08 Oca 2010, 12:36

[quote="görkem"]ben 45000 km de 2006 model tdi sedan fabiayı sordum forumda 14 dediler ortalama :) Önden ufak çaplı kazası, birkaç parçada boyası var diye...Bol Şans :) Görüntüsü çekici aracının...
[/QUOTE]

fabia da modele bakmayın en sağlam ve en donanımlı fabia lar 2001 2002 2003 ve bunlar üst model classic vs araçlardan daha çok tutuluyor..

ayrıca o araçda vardır birsey senin aklına yatıyormu dandik benzinli getz bile 15 bin lira isterken dizel 14 Smile
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti görkem » 08 Oca 2010, 14:10

En sorunlu Fabiaların 2001 ler oldukları söyleniyor burda sürekli,
Yeni model ve az KM den şaşmam. Sağlamlık göreceli, sana göre sacın kalın olması sağlamlığı yaratır, bana göre motorun sağlam olması. Veya daha az malzeme ile kaza anında daha esnek bir araç yaratılması gibi...Euroncap testlerinde yeni yeni model skodalar çok iyi dereceler aldı, eskiler için aynı şeyleri söyleyemiyeceğim.

Düşük model fabiaların daha fazla tutulma nedeni tamamen maddi bir durum gibi geliyor bana. 93 model bilmem kaç binde civiclere 12 milyar istenilen bir piyasada ,2002 modele 13-14 bin vermek daha akılcı. Model yükseldikçe bütçeni aşıyor çünkü. Bütçen neyse aracın da o.

görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 08 Oca 2010, 14:17

hani nerde ben görmüyorum sizden daha uzun süredir bu sitedeyim ve takip ediyorum herkes 2001 lerin sağlam ve donanımlı olduğunu bilir..ha ufak sorunlar olacak yaşından dolayı o ayrı.. ayrıca başka araçlarla kıyaslama yapmıyorum ben fabia modelleriyle kıyaslıyorum..sizi bilmem ama ben 2005 fabia donanımsız almaktansa abs asr esp 4 fren disk vs...vs...olup 2001 almayı şuan olsa yine tercih ederim.. ayrıca km ye de bakmam o eskidendi şimdiki araçların gerekli bakımlarını yaptıktan sonra km sorun olmuyor..sitede ve çevremizde görüyoruz 50-60 dede sorunlar başlıyor araçların..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti görkem » 08 Oca 2010, 15:45

Avrupa'da 5 Yaşından büyük arabalara hurda gözüyle bakıldığını biliyor musun? Ellerindeki bu yığılmayı gidermek için sözde 2010 yılında Avrupa'daki +5 yaş araçlar gümrüksüz Türkiye'ye gelecekti. ( Bizim 3 kağıt ekonomimize uygun olmadığından gündeme bile gelmiyor ) Adamlar hurda fiyatı veriyor bu arabalara neredeyse. Orada fiyat- gelir düzeyi uygun olduğu için adamların daha SAĞLAM daha KONFORLU daha GÜÇLÜ olan aynı markanın yeni model aracını alıyorlar.  Ben diyorum ki EuronCap testleri ortada, yeni model araçlar daha zorlu kriterlerde eskiye nazaran daha iyi sonuçlar alıyorlar. PARAN NE KADARSA KENDİNİ O KADAR GÜVENDE HİSSEDECEĞİN MODELE BİNERSİN.

Ama biz Türk insanıyız, değerlerimize sahip çıkarız, tabularımızı kimse yıkamaz, böyle gördük böyle biliriz diyorsan tartışmamızın bir anlamı yok. Bir piyango milyarderine sormuşlardı, ne marka araç alacaksınız diye : adam, aracımdan çok memnunum , beni hiç yolda bırakmadı, çok sağlam değiştirmeyi düşünmüyorum demişti. 2 ay sonra tekrar ziyarete gittiler, son model Mercedes vardı altında :) Diğer arabadan eser yok...

EĞER SKODA FABİA 2001 MODEL  ARACININ 2008 MODEL  ARACINDAN DAHA SAĞLAM ( DAHA DONANIMLI ) OLDUĞUNU  KANITLARSAN  SKODA'YA DAVA AÇACAĞIM. Hazır hukuk bürosunda çalışıyorum :) Skoda fabia mühendisleri sizin kadar bilmiyor demek ki, Eski modeller satılsın diye yeni modellere ABS ASR ESP koymuyorlar. 

Ayrıca 100 Bindeki bir aracın motorundaki aşınma ile 10 bindeki aracın arasında fark yok mu sence iyi bakılmış olsa da? Bu arada benim araçta 2005 Model Polo Motor kullanılayor, peki 2001'dekinde? (2004 Golf'te olabilir. Almanya Vw 'den emekli olmuş bir abim söylemişti.)

Bu arada aracını satan arkadaşımız alınmasın, aracı gayet güzel. Dileyen dilediği fiyatı vermekte özgür , serbest piyasa koşullarında....

görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 08 Oca 2010, 16:17

arkadaşım güldürüyorsun beni senden daha geniş bilgiye sahip olduğum
kesin avrupadaki araçlar hakkında... ingiltereden benim arabam 6 milyar
türkiyede 600 lira denilen bir parça orda 150 lira daha 4 gün önce
yurtdışından satın aldım parça...türkiye şartlarından bahsediyoruz...neyse bu konuyu geçelim..

tabiki imkanım olsa en iyisini alırım bu anlattığın hikayede sadece hikaye burda kimse arabasını övmüyor gerçeği söylüyorum..kimsede imkanı olduğu halde hala eski aracını kullanmaz..

son dediğinize gelelim..bunu bir cocuğa söyleseniz güler..2006 model fabia classicle 2001 model fabia comfortu bir karşılaştırayım mesala classic de sis farı yok asr yok esp yok 4 fren disk yok....benim donanımdan kastım bu...yani ben o yüzden 2001 donanımlı aracı tercih ederim diyorum

ayrıca km yi söyle açıklayım adam vardır istanbul trafiğinde dur kalk yaparak 60 bin km yapar adam vardır genelde şehirler arası kullanır 100 bin yapar ben 100 bini tercih ederim..

dava açabilirsiniz..adamlara..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti greghile » 08 Oca 2010, 16:54

[quote="görkem"] ben 45000 km de 2006 model tdi sedan fabiayı sordum forumda 14 dediler ortalama :) Önden ufak çaplı kazası, birkaç parçada boyası var diye...Bol Şans :) Görüntüsü çekici aracının...
[/QUOTE]

2006 model ile 2000 model arasında fiyat farkı çok az artı bu araçta boya darbe değişen yok tamamen orjinal artı ekstraları var 2-3 ay oldu alalı ama gerçekten ciddi zararım var piyasanın o kadarda öldürülmemesi gerekiyor bence ama ne yapalım gülü seven dikenine katlanır
greghile
CLASSIC
CLASSIC

İleti greghile » 08 Oca 2010, 17:13

[quote="caglarkrbyk"] arkadaşım güldürüyorsun beni senden daha geniş bilgiye sahip olduğum
yurtdışından satın aldım parça...türkiye şartlarından bahsediyoruz...neyse bu konuyu geçelim..tabiki imkanım olsa en iyisini alırım bu anlattığın hikayede sadece hikaye burda kimse arabasını övmüyor gerçeği söylüyorum..kimsede imkanı olduğu halde hala eski aracını kullanmaz..son dediğinize gelelim..bunu bir cocuğa söyleseniz güler..2006 model fabia classicle 2001 model fabia comfortu bir karşılaştırayım mesala classic de sis farı yok asr yok esp yok 4 fren disk yok....benim donanımdan kastım bu...yani ben o yüzden 2001 donanımlı aracı tercih ederim diyorumayrıca km yi söyle açıklayım adam vardır istanbul trafiğinde dur kalk yaparak 60 bin km yapar adam vardır genelde şehirler arası kullanır 100 bin yapar ben 100 bini tercih ederim..dava açabilirsiniz..adamlara..
[/QUOTE] çağlar sana katılıyorum 2001 modelde kullandıkları kaliteyi 2004 ve sonrasında pek göremedim bunu ciddi manada söylüyorum
greghile
CLASSIC
CLASSIC

İleti görkem » 08 Oca 2010, 17:16

Çağlar sanırım senin araç ta 2001 model ;) Bu arada çok iyi derecede almancam var, sadece burdaki forumlardan takip etmiyorum skodayı. Bir tek burdaki forumlarda görüyorum senin gibi kült yorumcuları :)) Aracın modifiye olur o zaman anlarım.

Ama muhakeme edememişsin demek istediğimi ki, beni teyid edercesine yazmışsın ilk paragrafı. Bende senin gelir düzeyinle araba fiyatları arasında bağlantı kurdum zaten.

Sonuçta araçlar donanımına göre 3 modelle satılıyor. Aynı modelde piyasaya sürülen seçenekler arasında fahiş fiyat farkları da olmuyor.  Ben ihtiyaç duymadım, küçük segmentteki bu araca bazı donanımları, sis farı da çok fazla kullanılan bir aparat değil. mantalite farkı...

Nedense Motor ve Euroncap testleri hakkında yorum yapmaktan imtina ediyorsun sürekli..  Polemiğe girmenin bir anlamı da yok, kazasız belasız yolculuklar...
görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hdoner » 08 Oca 2010, 17:20

Amaç müşteriyi çekmek ve markanın imajını oturtmaktı.Bunu başardılar fakat ilk vw bunyesındekı skodalarda daha çok sorun var buda inkar edilmez.Ciddi parça hataları yeni jenerasyonda düzeltilii

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti görkem » 08 Oca 2010, 17:29

[quote="greghile"] [quote="görkem"] ben 45000 km de 2006 model tdi sedan fabiayı sordum forumda 14 dediler ortalama :) Önden ufak çaplı kazası, birkaç parçada boyası var diye...Bol Şans :) Görüntüsü çekici aracının...

[/QUOTE]

2006 model ile 2000 model arasında fiyat farkı çok az artı bu araçta boya darbe değişen yok tamamen orjinal artı ekstraları var 2-3 ay oldu alalı ama gerçekten ciddi zararım var piyasanın o kadarda öldürülmemesi gerekiyor bence ama ne yapalım gülü seven dikenine katlanır
[/QUOTE]

Dostum , 94-95 model civiclere 13-14 isteyenler var, Bu fiyatlara göre 17 bile isterim ben senin araca. Soruyorum sana 2001 model 100 bin de comfort fabia mı isterdin,  aynı fiyata  2006 model 50 binde classic fabia mı? Hangisini daha çabuk elden çıkarırsın??

görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 08 Oca 2010, 17:40

[quote="greghile"] [quote="caglarkrbyk"] arkadaşım güldürüyorsun beni senden daha geniş bilgiye sahip olduğum

yurtdışından satın aldım parça...türkiye şartlarından bahsediyoruz...neyse bu konuyu geçelim..tabiki imkanım olsa en iyisini alırım bu anlattığın hikayede sadece hikaye burda kimse arabasını övmüyor gerçeği söylüyorum..kimsede imkanı olduğu halde hala eski aracını kullanmaz..son dediğinize gelelim..bunu bir cocuğa söyleseniz güler..2006 model fabia classicle 2001 model fabia comfortu bir karşılaştırayım mesala classic de sis farı yok asr yok esp yok 4 fren disk yok....benim donanımdan kastım bu...yani ben o yüzden 2001 donanımlı aracı tercih ederim diyorumayrıca km yi söyle açıklayım adam vardır istanbul trafiğinde dur kalk yaparak 60 bin km yapar adam vardır genelde şehirler arası kullanır 100 bin yapar ben 100 bini tercih ederim..dava açabilirsiniz..adamlara..

[/QUOTE] çağlar sana katılıyorum 2001 modelde kullandıkları kaliteyi 2004 ve sonrasında pek göremedim bunu ciddi manada söylüyorum [/QUOTE]

ah bunu başkalarıda anlasa..Smile adam anlamıyor
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mbarman » 08 Oca 2010, 17:48

[quote="caglarkrbyk"] [quote="greghile"] [quote="caglarkrbyk"] arkadaşım güldürüyorsun beni senden daha geniş bilgiye sahip olduğum
[/QUOTE] çağlar sana katılıyorum 2001 modelde kullandıkları kaliteyi 2004 ve sonrasında pek göremedim bunu ciddi manada söylüyorum [/QUOTE]

[/QUOTE]
iyide siz 2005-2006-2007 fabia kullandınızmı ki kaliteyi görememekten bahsediyorsunuz. bırakında aradaki kalite farkına kullanan karar versin
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti görkem » 08 Oca 2010, 17:53

[quote="caglarkrbyk"] [quote="greghile"] [quote="caglarkrbyk"] arkadaşım güldürüyorsun beni senden daha geniş bilgiye sahip olduğum

[/QUOTE]

Arkadaşlar siz mühendis misiniz ? Yedek Parçacı mısınız? Skoda distrübütörü falan mısınız ? Gören de parçaları sizin ürettiğinizi sanacak :) Bu kadar iddialı yorum nasıl yapabiliyorsunuz, ve neye dayanarak?

Kalitesiz olan nedir arkadaşım ? Çok merak ediyorum ?

[/QUOTE]
görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti greghile » 09 Oca 2010, 12:59

kardeş benim kullanmadığım araba kalmadı yani sen kendini çok iyi anlıyor gibi görüyorsun hava atmayı sevmem ama ben sadece şehir içinde fabiaya biniyorum normalde mercedese biniyorum merak etme sen kalitenin en iyisi var zaten bende bu arada sana en basit bi örnek vereyim git incele bi 2005in kapı koluna bak bide 2001 kapı koluna bak
greghile
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurhan2006 » 09 Oca 2010, 18:48

yüksek model herzaman için iyidir, donanım ihtiyaca göre değişir ama satarken malesef çoğu insan donanıma değil km ye ve modele bakıyor... görkem e hak veriyorum
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti greghile » 12 Oca 2010, 11:45

amenna model ve kilometre olayı mutlaka önemli tabiki ama bizimki kastettiğimiz kalite olayı
greghile
CLASSIC
CLASSIC

İleti görkem » 12 Oca 2010, 15:47

GREG,
Senin dediğin kapı kollarına baktım arkadaşın 2002 fabiasında. Kapı kolları farklı dizayn edilmiş sadece... Kalite konusunda hiç bir fark göremedim :)

Benim takıldığım nokta çağlar arkadaşımızın, DAHA sağlam demiş olması. Ben çürük demiyorum düşük modeller için, mutlaka sağlamdır. Ama üst modellerden bir üstünlüğü de yok diye düşünüyorum. 

Kullanılan motorlar açısından ise yüksek modeller daha yeni Wv-Audi motorlara sahip...

Hepsi bu...
görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir