kilit kumandası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kilit kumandası

İleti kurunc » 06 Oca 2010, 03:18

Arkadaşlar Fabiamın kapılarını farklı bir kumandayla kilitliyorum, orjinal anahtar üzerinden çalışmıyor, yaptırsam nekadara malolur bilgisi olan varmı ?

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

İleti C@GL@R » 06 Oca 2010, 10:47

farklı bir anahtar nasıl kitler yaw..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti greghile » 06 Oca 2010, 11:13

[quote="kurunc"] Arkadaşlar Fabiamın kapılarını farklı bir kumandayla kilitliyorum, orjinal anahtar üzerinden çalışmıyor, yaptırsam nekadara malolur bilgisi olan varmı ?[/QUOTE]
konuyu biraz açarsanız belki yardımcı olabilirim aracın kumandasıyla ilgili bir sorun benimde başıma gelmişti
greghile
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 06 Oca 2010, 11:16

Birde arkadaşlar bu alarmın kumandası yere düşürdüm ve açıldı simdi kapıları açmıyor.
Bunu nerde yaptırabiliriz veya alabiliriz?

Alarmı benden önceki sahibi yaptırdığından yerini bilmiyorum.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti C@GL@R » 06 Oca 2010, 11:18

herkes sarı çizmeli mehmet aga dan bahsediyor detaylı kimse yazmıyor anahtarım düştü bozuldu ne yapayım diyorsun biraz detaya girde yardımcı olalımSmile
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kurunc » 06 Oca 2010, 11:27

[quote="caglarkrbyk"]farklı bir anahtar nasıl kitler yaw.. [/QUOTE]
arkadaşım farklı bir anahtar demedim zaten, kumanda dedim.
aracın orjinal kontak anahtarının üzerindeki kumanda çalışmıyor, arabayı aldığım arkadaşta ucuz bir kumanda yaptırmış onunla açıp kapatıyor kapıları, fakat ben orjinal anahtarından kilitlemek istiyorum, bunun için aracın elektronik aksamında bir işlem olacak sanırım, değişecekmi tamirmi olacak bilmiyorum, bilgisi olan varsa fikir edinebilirim diye sordum.

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

İleti C@GL@R » 06 Oca 2010, 11:38

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=18889

beyin değişecek..türkiye şartlarında 600 e maal olur..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti greghile » 06 Oca 2010, 11:59

[quote="kurunc"] [quote="caglarkrbyk"]farklı bir anahtar nasıl kitler yaw.. [/QUOTE]
aracın orjinal kontak anahtarının üzerindeki kumanda çalışmıyor, arabayı aldığım arkadaşta ucuz bir kumanda yaptırmış onunla açıp kapatıyor kapıları, fakat ben orjinal anahtarından kilitlemek istiyorum, bunun için aracın elektronik aksamında bir işlem olacak sanırım, değişecekmi tamirmi olacak bilmiyorum, bilgisi olan varsa fikir edinebilirim diye sordum.
[/QUOTE]
benim orjinal kumandalar bir gün hiç çalışmamaya başladı hatta yedek kumandayı hiç kullanmadığım halde oda çalışmıyor servise gittim bilgisayara bağladılar aracı ve dedilerki bu kumandalar bu araca ait değil çok şaşırdım tabi ama dedimki bunlar orjinali onlarda bi anlam vewremedi tabi yenisini sipariş ettim bugün gelecekti bakalım sonuç ne olacak umarım beyinde bi sorun yoktur ayrıntıları yazarım
greghile
CLASSIC
CLASSIC

İleti greghile » 06 Oca 2010, 12:06

[quote="Bluedays"] Birde arkadaşlar bu alarmın kumandası yere düşürdüm ve açıldı simdi kapıları açmıyor.
Bunu nerde yaptırabiliriz veya alabiliriz?

Alarmı benden önceki sahibi yaptırdığından yerini bilmiyorum.
[/QUOTE]
bildiğin iyi bir elektronikçi var ise ona götürmeni tavsiye ederim eğer halledemezsen mecburen 160 tlye servisten yenisini sipariş edicen yada anahtarla açıp kapatacaksın
greghile
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 06 Oca 2010, 12:22

[quote="greghile"] [quote="kurunc"] [quote="caglarkrbyk"]farklı bir anahtar nasıl kitler yaw.. [/QUOTE]

[/QUOTE]

benim orjinal kumandalar bir gün hiç çalışmamaya başladı hatta yedek kumandayı hiç kullanmadığım halde oda çalışmıyor servise gittim bilgisayara bağladılar aracı ve dedilerki bu kumandalar bu araca ait değil çok şaşırdım tabi ama dedimki bunlar orjinali onlarda bi anlam vewremedi tabi yenisini sipariş ettim bugün gelecekti bakalım sonuç ne olacak umarım beyinde bi sorun yoktur ayrıntıları yazarım [/QUOTE]

bu dedikleri bana biraz saçma geldi servisin..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 06 Oca 2010, 12:59

Çağlar kanka daha nasıl ayrıntılı yazayım ? Alarmın anahtarı yere düştü şimdi kapıları açmıyor dedim ? Neyse, ayrintili yazmaya çalışıyorum.

Tahminimce pazar günü idi, evden çıkıyordum, elimde cep telefonum vardı, elimden yanlışlıkla arabanın anahtarı düştü. Alarm kumandası da ona takılı olduğundan hafif hasar görmüş. Bastığımda ışığı yanıyordu fakat denedim aracın kapılarını açmadı. Arabanın anahtarı ile açardım fakat bu sefer alarm öterdi. Geri eve döndüm, yedek anahtarı aldım, onda takılı olan aracın alarmına ait kumanda ile arabayı açtım.

Şimdi sormak istediğim de bu bozuk olan alarm kumandasını nereye tamir ettirebilirim?

Arabanın anahtarları ile arabayı açabilirim fakat alarm devre dışı kalıyor.

Umarım anlatabilmişimdir :)

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 06 Oca 2010, 13:03

çok güzel anlattın dostum ama detay derken aracını bilmiyorum..yani orjinal kumandasımı sonradan takılanmı vs..ona göre yardımcı olacaktım
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 06 Oca 2010, 13:08

[quote="caglarkrbyk"]çok güzel anlattın dostum ama detay derken aracını bilmiyorum..yani orjinal kumandasımı sonradan takılanmı vs..ona göre yardımcı olacaktım [/QUOTE]

:) Orjinal anahtar diil kanka, alarmın kumandası. Alarmın orjinal kumandası :)))

Neyse, bir elektrikçiye göstercem yapamazsa bir alarmcıya gösteririm.

Asıl merak ettiğim şu, diyelim ki ben bunu kaybettim, alarmın markasını bilmiyorum, taktırdığım yeri bilmiyorum ne yapacağız bu durumda?

Buna bir çözüm var mı??
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 06 Oca 2010, 13:10

30 liraya satıyorlar beyin artı iki tanede yedek kumanda hiç uğraşma değiştir..

http://www.hepsiburada.com/autoteknicka ... 090#tablnk

alarmlı olanlarıda bundan 5-10 daha fazla
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti greghile » 06 Oca 2010, 13:18

[quote="caglarkrbyk"]

[quote="greghile"] [quote="kurunc"] [quote="caglarkrbyk"]farklı bir anahtar nasıl kitler yaw.. [/QUOTE]
[/QUOTE]
benim orjinal kumandalar bir gün hiç çalışmamaya başladı hatta yedek kumandayı hiç kullanmadığım halde oda çalışmıyor servise gittim bilgisayara bağladılar aracı ve dedilerki bu kumandalar bu araca ait değil çok şaşırdım tabi ama dedimki bunlar orjinali onlarda bi anlam vewremedi tabi yenisini sipariş ettim bugün gelecekti bakalım sonuç ne olacak umarım beyinde bi sorun yoktur ayrıntıları yazarım [/QUOTE]bu dedikleri bana biraz saçma geldi servisin..[/QUOTE]

ben sadece kısadan kestirdim normalde bir çok usta baktı ama hepsi bu kumandalar bunun değil gibi duruyor ddi dolasıyle kumanda bozuk ondan dediler
greghile
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 06 Oca 2010, 13:35

Çağlar belirttiğin ürüne baktım gayet mantıklı görünüyor.
Senin yurtdışından getirttiğin ürün neydi? Senin araçta merkezi kilit yoktu da sen merkezi kilit mi taktırdın? Tam anlayamadım şimdi.

Lütfen benim anlattığım şekilde ayrıntılı olarak yaz :)
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir