YEDEK ANAHTARIM ÇALINDI!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YEDEK ANAHTARIM ÇALINDI!!!

İleti hakan07 » 06 Oca 2010, 03:40

Arkadaşlar yedek anahtarım çalındı bununla ilgili ne yapabilirim bi gün sabah kalktığımda arabayı yerinde bulamassam dünyam yıkılır serviste yazılım falan onun gibi bişi yapabiliyolarmı benim başıma ilk defa geliyo ne yapmam gerek

Kullanıcı avatarı
hakan07
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 06 Oca 2010, 04:28

Başka bir immo kodu ile tekrar yapılandırılmadığı sürece yedek anahtar arabanızı götürür. Konuyla ilgili fazla bilgim yok ama ya immo tümden değişir, yada yeniden yazarlarsa (ki böle bişi mümkün mü sormak lazım) sizinde anahtar değişmeniz gerekir.

İş biraz karışık ve fazla maliyetli olabilir. Kolay gelsin, bi yetkili servise sorun. Pek sanayilik bir iş gibi durmuyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti lazianke » 06 Oca 2010, 05:34

Yeni bir yedek yaptırtıp, elinizdeki anahtarları (2 adet) serviste tanıttırın, kayıp anahtar aracınızı açar ama çalıştıramaz. bildiğim kadarıyla araç  sadece iki anahtarı tanıyabiliyor...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti C@GL@R » 06 Oca 2010, 10:39

direksiyon kilidi alın takın şimdilik en azından kafanız rahat olur çalan kişide sadece kapısını açar radio dinler biryere götüremez..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti Bluedays » 06 Oca 2010, 11:21

Bence bunların hiçbirine gerek yok, gidin, aracınıza bir kasko yaptırın.
Sonra kafanızı rahatça yastığa koyup, uyuyun...
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti irfant » 06 Oca 2010, 11:27

[quote="Bluedays"]Bence bunların hiçbirine gerek yok, gidin, aracınıza bir kasko yaptırın.
[/QUOTE]

Araba çalınırsa sigorta şirketi her 2 orijinal anahtarı da istiyor  Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti görkem » 06 Oca 2010, 11:32

Benim yedek anahtarda yok. Skoda servisi 600 tl civarında bir fiyat vermişti 6 ay önce. Sanırım tüm kilit mekanizmasını değiştiriyorlar. Kasko bu tür masrafları karşılıyor.
Ama farklı bişey yaparsan bana da haber , şöyle ucuz yollu olursa iyi olur.
görkem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 06 Oca 2010, 11:39

yedek anahtar kesin çalındıysa ve kaskonuz varsa polise bildiride bulunun, kasko anahtarınızı yaptırıp verir.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti C@GL@R » 06 Oca 2010, 11:41

arkadaş anahtarın derdinde değil arabayı götürmelerinden korkuyor...

merak ettim nasıl çaldılar evinizemi girip
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti adilektasli » 06 Oca 2010, 11:45

[quote="irfant"][quote="Bluedays"]Bence bunların hiçbirine gerek yok, gidin, aracınıza bir kasko yaptırın.
[/QUOTE]

[/QUOTE]

" Araç Anahtarının Ele Geçirilmesi Nedeniyle Aracın Çalınması Klozu" varsa bişey olmaz.Thumbs%20Up
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti irfant » 06 Oca 2010, 12:28

[quote="adilektasli"][quote="irfant"][quote="Bluedays"]Bence bunların hiçbirine gerek yok, gidin, aracınıza bir kasko yaptırın.
[/QUOTE]

[/QUOTE]

" Araç Anahtarının Ele Geçirilmesi Nedeniyle Aracın Çalınması Klozu" varsa bişey olmaz.Thumbs%20Up[/QUOTE]

O zaman elinde hırsızlık tutanağın olması şart, gasp ya da evden çalınmasıyla ilgili olarak.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 06 Oca 2010, 12:32

Kendi anahtarıyla götürülen arabaya kasko anca güler Big%20smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 06 Oca 2010, 12:38

yine en mantıklısı benim dediğim baston kilit tak araca arkadaşım şimdilik sonrasını düşünürsünnSmile
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti irfant » 06 Oca 2010, 12:42

[quote="caglarkrbyk"] yine en mantıklısı benim dediğim baston kilit tak araca arkadaşım şimdilik sonrasını düşünürsünnSmile [/QUOTE]

İşi bilene onu açması 1 dk, minareyi çalacak olan kılıfını hazırlıyor önceden...  Tongue
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Bluedays » 06 Oca 2010, 12:52

Geçmiş yıllarda, belirttiğiniz gibi araç eğer kendi anahtarı ile çalınmış ise kasko aracın bedelini ödemiyordu fakat şu anda kasko firmalarının yapmış oldukları sözleşmelerin yaklaşık %80'inde araç kendi anahtarı ile çalınsa dahi karşılama taahhüdü bulunuyor.

Şu anda klozu bulunmayan tek istisna ruhsat..

Mesela çoğu arkadaş aracı kaskolu olduğu halde ruhsatını arabada bırakıyor çünkü aracı çalınsa kaskonun bunu ödemeyeceğini bilmiyor..

Kesinlikle ruhsatınızı araçta bırakmayın. Anahtarla çalınsa bile çözümü var fakat ruhsatıyla çalınırsa, hiçbir hak talep edemiyorsunuz.

Bu yüzden yaptırılan kasko sözleşmesini de her kelimesine dikkat ederek okumak gereklidir.

Ben arkadaşa kasko yaptır derken, aracı çalınırsa karşılanır kasko tarafından mantığıyla söylemiştim. Yoksa, artık o anahtar konusunda yapılacak birsey yok zaten.

Gidip, anahtar sistemini komple değiştirmek te eminim ki , kasko maliyeti kadar tutacaktır.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hakan07 » 06 Oca 2010, 21:40

aslında arkadasım doğru söylüyor.Ben gidip bi kasko yaptırayım en iyisi 600 lira anahtara verene kadar kasko yaptırırım.Direksiyon kilidi olayıda gerek yok adam içine girse zaten malzemeleri çalsa bi şahin alır kendine temizinden :D anahtarı nasıl çaldırdığıma gelince yedek anahtar babamın çantasında arabasında duruyo daha doğrusu bütün yedek anahtarlar onun içinde bi fabiamız daha var rangerover jeep var cruze var ruhsatlar :( hepsi gitti birazda benim suçum hep bagaja koyardı ben o gün arka koltuğa koydum çorbacıya girmiş arka camı patlatmış almış bu arada bagajdada 50 000 tl para var zannedersem bilen biri dicem ama para duruyo çözemedim denk mi geldi acaba yada bagajı acamadı sanırım.
Kullanıcı avatarı
hakan07
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 07 Oca 2010, 00:29

iyiki para gitmemiş onada şükür geçmiş olsun...sanırım komple sistem değişir anahtarda..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti mygokhan » 07 Oca 2010, 00:50

Şu ruhsat işine kafam takıldı..

İyide illaki ruhsatı almak zorundamıyım ki? Zira kaç kişi ruhsatı yanına alıyor ki??

Şu konuya açıklık getirmek gerek bu arada...
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir