fabia teyp ve benzin kp.hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia teyp ve benzin kp.hk.

İleti SELİM_ANK » 09 Oca 2010, 16:06

hayrlı olsun güle güle kullanın

Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti Feryal » 09 Oca 2010, 20:20

arkadaşlar aracın orjinal teybi kasetçalarmış aldığım eleman bir arkadaşından almış cd çalarlı teybi.

Aracın ön tamponu ufak bir kaza sonucu değişmiş serviste değiştirirken sis farlı oanını taktırmış.

Vrs topuz ve amblemleri sonradan spor görünüm için takılmış araca aldığım kişinin bana verdiği bilgiler böyle.

Feryal
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: 2008 roomster comfort

İleti C@GL@R » 09 Oca 2010, 20:42

yürüründe birsey olmasında biz hala kaset çalıyoruz bu bir artı geri kalanı arabadan anlamayan için sorun olmaz anlayan birine denk geldimi anlat dur derdini..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti hakanerdogan » 09 Oca 2010, 21:00

Stoplarda orjinal değil. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fıratt » 09 Oca 2010, 21:34

[quote="hakanerdogan"]Stoplarda orjinal değil.  [/QUOTE]
sağolasın hakan yukarıyı okuyup tam yazacak oluken sen benm yerme yazmış oluyorsun..
ee stoplara bahanesi nemiş,senin gibi muşterim olsun az daha zorlasam fabiayı octavia diye satarım sana..

bikaç model yazısı değişikliği ile sadeceBig%20smile

yazık sana kardeşim almışında aracı,ilerde aracı satmaya çalıştıgında bu soylenilenleri anlat anlatabilirsen hele hele bnm gibi denk gelirsen yemem  ben bunları..LOL
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti fıratt » 09 Oca 2010, 21:37

[quote="Feryal"]

arkadaşlar aracın orjinal teybi kasetçalarmış aldığım eleman bir arkadaşından almış cd çalarlı teybi.

Aracın ön tamponu ufak bir kaza sonucu değişmiş serviste değiştirirken sis farlı oanını taktırmış.

Vrs topuz ve amblemleri sonradan spor görünüm için takılmış araca aldığım kişinin bana verdiği bilgiler böyle.

[/QUOTE]
gecmiş olsun kazalı aracı size vermişler guzelce,oyle değilse  ben bu arac işinde hiçbişey bilmiyorum demektir..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti derude » 09 Oca 2010, 22:21

Arkadaşların dediklerine harfiyen katılıyorum.

Jantlar, tampon, arka parklar ve teyp orjinal değil.

Ve üzülerek söylüyorum ki ön farlar da değişmiş. 5-6 yaşında bir aracın farları bu kadar canlı kalmaz. 

Ve ince bir detay. Ön sağ silecek kolu sökülmüş ve takılırken bir diş yukarı takılmış. Fabilarda silecek kolları ve montajı çok kalitelidir. Kendi oynama ihtimali yoktur.

Kısaca ön cam da değişmiş.

Ve bütün bunları birleştirince aracın ciddi bir kazası olduğu ihtimali akla geliyor.

Amacım tabi ki canınızı sıkmak falan değil, sadece bilmeniz gerektiğini düşündüğüm için yazdım. İyi geceler.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 09 Oca 2010, 22:44

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=18740&KW=

bu arkadaş daha önce konu açmış o zaman kimse birsey yazmamış alma diye aldıktan sonra söylüyoruz..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti FERİT » 10 Oca 2010, 09:40

[quote="caglarkrbyk"]arkadaş okuduğunda morali bir hayli bozulacakUnhappy.. [/En isabetli karar hayırlı ve uğurlu olsun kazasız belasız kullanman nasip olur inşaallah.
FERİT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 10 Oca 2010, 11:39

[quote="caglarkrbyk"] http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=18740&KW=

bu arkadaş daha önce konu açmış o zaman kimse birsey yazmamış alma diye aldıktan sonra söylüyoruz..
[/QUOTE]
yanlış yere konu açmış bastan zaten,birde arac işinden anlamayanlar cvp verince iş işten geçmiş

motor ufleme v.s falan filan yazmışlar,bunlar ince mevzular sonraki aşama..Big%20smile 

aracın dışındaki sorunları gormezden gelsek sıra bunlara gelirmiş ama artık gec sanırım..

zaten dk 1 gol 1 baktıgım model ve makyajlı gorunumdu Ouch beynimden ilk uyarı geldi ne alaka yahuu diye..LOL
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 10 Oca 2010, 11:50

[quote="samet"][quote="caglarkrbyk"] http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=18740&KW=

[/QUOTE]
yanlış yere konu açmış bastan zaten,birde arac işinden anlamayanlar cvp verince iş işten geçmiş

motor ufleme v.s falan filan yazmışlar,bunlar ince mevzular sonraki aşama..Big%20smile 

aracın dışındaki sorunları gormezden gelsek sıra bunlara gelirmiş ama artık gec sanırım..

zaten dk 1 gol 1 baktıgım model ve makyajlı gorunumdu Ouch beynimden ilk uyarı geldi ne alaka yahuu diye..LOL
[/QUOTE]

doğru arkadaşında hatası var böyle böyle bir araba var demiş daha kesin fikirlerimizi almadan almış..neyse biniciyse aracında sorunu yoksa başka,......'nın davası olmaz derler..hayırlı olsun diyelim...
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Feryal » 10 Oca 2010, 15:09

Aracı alırken yetkili servise götürdüm tabiki bilenler bilir Bayrampaşa Atik otoydu sanırım ismi servistede aracın ön tampon ve çamurluğunun değiştiğini söyleyip sistemden bakıp tarihi ile söylediler. Arko stop ile ilgili bir şey söylemediler bende sizler kadar fabia konusunda tecrübeli olmadığımdan farketmedim bahsettiğiniz farklılığı.

Aracın kmsi orjianal yürürü motor durumu gayet iyi dediler değişeni başka yok dediler.

Bizde bu söylenenler doğrultusunda almaya karar verdik.

Samet arkadaşın ima ettiği gibi ''senin gibi muşterim olsun az daha zorlasam fabiayı octavia diye satarım sana..''  balıklama atlamadık.  (Ayrıca 2002 model ocatvia elegance sahibiyim.)

Sonuç olarak ya serviste satan elemanın samimi arkadaşıydı elemanlar. Ya da sizin söylediğiniz gibi gazlama durumu var.

Yorumlarınız için teşekkürler.

Feryal
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 10 Oca 2010, 16:58

..

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti derude » 11 Oca 2010, 14:50

Ya olay nereye gelmiş. "Kandırıldın, yok ben olsam kandırılmazdım, beni kandıramazsın, atladın, olmadı zıpladın" gibi hiç de hoş olmayan bir muhabbete doğru kaymış.

Amacımız elbette mahkeme kurmak değil. Haklı, haksızı yargılamak da haddimiz değil.

Ama bizim kültürümüzde yapılan işe hayırlı olsın demek vardır. Pişmiş aşa soğuk su katmak da değil.

Bu tür diyalogların bu forum sakinlerine yakışmadığını düşünüyorum.

Çünkü bu forumun en başta özelliği  saygı ve yardımseverliktir.

Yıkıcı ve bananeci olmak çok kolay, uzlaştırıcı ve yapıcı olmak ise daha zordur.

Kolaya kaçmamak temennisiyle ve sevgiyle...

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti Feryal » 11 Oca 2010, 15:50

Yazdıklarına aynen katılıyorum arkadaşım her ne kadar siteye yeni üye olsam da octavia kullandığımdan beri siteyi uzaktan takip etmekteydim Oldukça güzel bilgilerin paylaşıldığı seviyeli muhabbettin döndüğü bir forum düşencesi hakimdi bende.

Tabiki ben yardım için fikirlerinizi sordum yeni aldığım bir araç için, herkez kendi fikrini yazdı.

Yardımcı da oldunuz. kafama takılan yine bir şey olsa gene sorarım gene cevaplanır eminim bu  konuda.

Sadece keşke alaycı bir tavır takınılmasaydı diyorum (bir iki yorumda) ne diyelim herkezin canı sağolsun...
Feryal
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir