emniyet kemeri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

emniyet kemeri

İleti haydew » 14 Şub 2010, 00:54

emniyet kemeri alıp yanına şunu taksam nasıl olur?
http://urun.gittigidiyor.com/3-Nokta-Ot ... ZZ23495050

Kullanıcı avatarı
haydew
CLASSIC
CLASSIC

İleti haydew » 15 Şub 2010, 21:15

Bugün söktük tamirci ile malesef uğraştı olmadı... En sonunda bozuldu gari dedik makara  kısmını vs söktü taktı gerdi yok yine sarmadı...
Kullanıcı avatarı
haydew
CLASSIC
CLASSIC

İleti poıuytrewq » 24 Şub 2010, 16:05

arkadaşlar bendede aynı sorun vardı ama iş yerinde kemerin mekanizma kısmını wd 40 ile yağladık ilk günkü gibi sağlam oldu sizede tavsiye ederim bu arada yağlarken kemere yag bulaştırmamaya dikkat edin
poıuytrewq
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cetrefilli » 24 Şub 2010, 17:26

slm arkadaşlar bendede aynı sorun vardı sağ ön emniyet kemeri sarmıyordu.... servis fiyatını duyunca (300 civarıydı) hemen hurdacılara gittim şansıma sol vardı sağ yoktu... emniyet kemerini kapatan plastik parcaları bir dösemeciye söktürdüm yerine doblonunkileri 100 liraya taktıklarını söylediler kafama yatmadı... bir yer tamir ediyor dediler oraya gittim 1 gün boyunca ugraştılar tamir edemediler daha doğrusu dısarda iken sarıyordu takınca geri sarmıyordu sebebini cözemedik... emniyet kemerini geri saran serit yay kırılmıştı, muhafaza eden kapaklar presle sıkı gecirmeydi anlayacağınız zaten onları sök falan düzen tutmadı bir türlü bunun üzerine baska bir aractan cıkma emniyet kemerini taktırdım orjinaline göre oldukca basit kaldı ama sonucta o geri saran kısım kapalı kalıyor ve gözükmüyor... gözüken kısım yani emniyet kemerinin kemer kısmına ise orjinali aktarıldı... bana toplamda 50 TL ye maloldu ve yaklasık 1,5 sene oldu herhangi bir sorun yasamadım.... tavsiyem ya hurdacılardan cıkma bulun yada baska bir aracınkini taktırın servise tanesi için 300 lira vermenin bir mantığı yok... bir arkadaş hava yastığı çalısmaz gibi birsey demiş ancak ben hava yastıklarının çalışma sisteminin emniyet kemeriyle alakası yok diye biliyorum ama cokta emin değilim bilen bir arkadas varsa sayet hava yastığı sisteminin nasıl calıstıgını anlatırsa öğrenmiş oluruz... şimdiden tesekkürler
cetrefilli
CLASSIC
CLASSIC

İleti İBRAHİM KESGİN » 24 Şub 2010, 23:25

aman hocam ben kendim yaparım deyip açmayın bizim arkadaşın fabiasının da kemer problemi var dı kendi söktü yapamadı sanayi de bir usta buldu oraya götürdü usta aynen iyi parmagını koparmamışssın dedi makaranın içinde küçük bir patlayıcı yerleştirmişler hava yastığına bağlı çalışıyormuş hava yastığı açıldıktan sorasa makarayı devre dışı bırakmak için
patlatuyormuş ;onun araçıylada uğraştılar orjinal bulamadılar206 nın kide uyuyormuş onu uydurdular 70 tl mal etti.
İBRAHİM KESGİN
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 24 Şub 2010, 23:38

[quote="garzan"]Arkadaşlar merhaba.. aracımın sağ ön emniyet kemeri geri sarmıyor.. sanayiye gittim bişey yapamayacaklarını söylediler.. servise gittim söktüler ve parça arızalanmış değiştirmemiz gerek dediler.. parça fiyatı işçilik hariç 315 tl. serviste yok sipariş verecekler gelecekmiş. biraz pahalı geldi istemedim.. yalnız sökme takma yaptılar 5 dakikalarını aldı 50 tl teknik inceleme ücreti aldılar.. tavsiye bekliyorum.. emniyet kemeri sorununu nasıl çözerim.

[/QUOTE]

benim polomdan kalma sıfır kutusu dahi açıılmamış sağ ön emniyet kemerim duruyor kaza yaptığımda benim ki kitlemişti açtırdım gerek kalmadı ama servis yenilenmeli demişti arabayı sattık şimdi kenarda duruyor istersen verebilirim doğuş oto fabrikadan spariş etmişti gönderdikleri gibi duruyor ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti garzan » 26 Mar 2010, 23:14

ücret olarak ne düşünüyorsunuz
garzan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialı » 10 Kas 2014, 23:29

Merhaba.
Konuyu hortlatıyorum ama bir sorum var.
Yaklaşık iki ay kadar önce bir fabia alarak (2004, 1.2 classic) aranıza katılmış olmaktan mutluyum.
Ancak, yakın zamanda ufak bir kaza yaptık ve ön taraftan darbe aldı araç. Bu kaza esnasında sürücü emniyet kemeri kilitlendi ne ileri ne de geri hiç oynamıyor, gösterge panelinde bununla ilgili herhangi bir uyarı sembolü yanmıyor airbag falan açılmadı zaten ufak bir kaza.
Sorum şu; Bu kemerin tamiri olurmu yenisi çok pahalı ve ben mekanizmayı yerinden çıkarıp baktım sökmek için gerekli ekipmanım ve bilgim olmadığından bakmakla kaldım resimlerini de çektim markası TRW.
Nasıl sökerim? Nasıl yaparım? Bir tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim illa yenisini almak gerekirse başka marka olur mu?
fabialı
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia

İleti HSYN » 12 Kas 2014, 15:45

konyada olsan tamiri var
arac orjin olup hafip darbe aldıgı için kemer içinde ki baruş açmış kemerin sıkışmış yani tamiri olur ama orjinal gibi olmaz tekrar barut konmaz yani diger türlü sargısı çalışır
HSYN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin ay
Nereden: Konya
Arabanız: felicia

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir