enjeksiyon boğaz bakımı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

enjeksiyon boğaz bakımı

İleti zaferdurukan » 14 Oca 2010, 20:10

yanlış mı yazdım tam bilmiyorum ama siteyi takip ettiğimden beri özellikle yakıt konusunda
 sıkıntısı olan arkadaşlara enjeksiyon içini temizletmelerinden bahsettiniz. bu çok meşekkatli bir iş mi? çok ücret tutar mı? ayrıyetten gerçekten yakıt tüketimi üzerine olumlu katkısı oluyor mu? buji,hava filtresi vs vs bütün gerekli işlemleri yaptım yeni.

gerçi şunu anladım 68 lik fabialar iyi hoş ama kasa çok ağır ve kaldıramıyor özellikle şehir içinde çok efor sarfetmesi gerekiyor

zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti cineration » 15 Oca 2010, 13:49

68 lik fabia da kalkışta hızlı ivmelenme beklemeyeceksin, ağır ağır hızlanacaksın sonra hızını koruyacaksın.
Buji, Hava filtresi, yağ, yağ filtresi, benzin filtresi gibi periyodik bakım malzemelerinin değişme zamanı yaklaştığında yakıt %10 daha fazla yakar arabanın performansı %10 düşer. Bunun yanında iyi bir yanma olması için boğaz kelebeğinin temiz olması gerekir. aksi taktirde yine daha fazla yakar.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti bolulu » 15 Oca 2010, 18:25

açıkçası eski arabam 92 formandı nerde tırak orda bırak yapıyordum şimdi 2001 fabia aldım tüp taktırdım yakıt düşsün diye kilometrede 20 krş yaktı tabi bu yetmedi daha az yaksın istedik ayar üstüne ayar yaptık nafile 27 krşa çıktık tek söyliyeceğim herkese arabanızı göstermeyin fabialar çok özel arabalar bi ayarı kaçtımı bi daha düzeltmesi zor oluyor.kaş yapayım derken göz çıkmasın.saygılar
1.4 mpi comfort 68 hp 2001 lpg'li
bolulu
CLASSIC
CLASSIC

İleti zaferdurukan » 15 Oca 2010, 18:33

arabanız 68 lik mi?? benim ki şu an şehir içi 400 civarı yakıyor!! sadece şunu bilmek emin olmak isterim istanbulda bir serviste bu arabaya kesinlikle lpg takmayın dediler 68 likler uyum sağlayamıyor bütün mekanizmayı yavaş yavaş bozar dediler. herkes hem fikir mi acaba
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 15 Oca 2010, 19:36

anlamadığım 68 likler 1.4 motor değil mi ? 1.4 se 101 ile torku aynıdır 3 aşağı 5 yukarı.Şehir ici aynıdır performansları
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti cineration » 18 Oca 2010, 13:40

[quote="zaferdurukan"]arabanız 68 lik mi?? benim ki şu an şehir içi 400 civarı yakıyor!! sadece şunu bilmek emin olmak isterim istanbulda bir serviste bu arabaya kesinlikle lpg takmayın dediler 68 likler uyum sağlayamıyor bütün mekanizmayı yavaş yavaş bozar dediler. herkes hem fikir mi acaba[/QUOTE]

Sizi böyle asılsız bilgilerle zehirleyenlere çok kızıyorum.

Şuan piyasadaki fabiaların sanırım %55 ine LPG kiti takılmıştır. Yakıt olarak LPG kullanımı aracın motoruna etki eder. Bu etki de yüzdesel olarak 0,01 oranında moturu yıpratmasıdır.

Benim sana tavsiyem İSTANBUL ve ANKARA daki gibi büyük LPG kiti montaj atölyelerine telefon etmen ve aracına hangi markaları takmayı öneriyorlar onu öğrenmen. Sonra karar verip aracına o sistemi taktırman.

15 gün önce kardeşime 2002 model FOCUS aldım. İstanbul ve ankaradaki montaj atölyelerini arayarak en verimli çalışan LPG kiti markasını öğrendim. Sonrada gittim Ankara da ATİKER bayii olan büyük bir montaj atölyesinde montaj yaptırdım. ATİKER Konya üretimiymiş ve malzemeleri diğerleri kadar kaliteliymiş. Fakat kit içerisindeki ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi) İtalyadan geliyormuş ve kullanılan yazılım da Polonya yazılımıymış. Bu yazılımı da yurtdışında LPG kiti toptancılığı yapan bir arkadaşıma sordum O da Polonya yazılımının iyi bir yazılım olduğunu söyledi Atiker şuan çok ucuz hiç düşünme ATİKER taktır dedi.

Önce araştır ve bilgisiz kişilerin sözlerine kulak asma
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti zaferdurukan » 18 Oca 2010, 21:30

açıkçası bende bu bilgi kirliliğinden şikayetçiyim kafam çok karışıyor bu konuda.zaten ben daha öncede lpg li araç çok kullandım ve ekonomik olarak bana çok faydası dokundu. sizin dediğiniz yapacağım sağlam bir araştırma ile taktırmayı düşüneceğim .
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti zaferdurukan » 19 Oca 2010, 22:18

arkadaşlar bi şey merak ettimbugün ustama gittim enjeksiyon boğazını temizlettim. pek içime sinmedi yani bu kadar kolay mı oluyor acaba:):) boğazı bi ebzle sildi iki üç saniye o kadar. belki de ben tam dikkat etmedim işi yaparken günahını almayım zaten para da istemedi. ayrıca enjektörlerin temizleme gibi bi işlemi varmıdır??
  sanki araba şimdik kalkarken daha sarsıntılı gibi gidiyor gaza hafif basarken ileri geri sarsıyor
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir