cam filmini nasıl sökebilirim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

cam filmini nasıl sökebilirim

İleti abdullah » 14 Oca 2010, 22:01

arkadaşlar benim fabianın arka camına siyah film çekilmiş ben çıkarmak istiyorum inceledim kenarından felan asılmayla çıkacaga benzemiyor birde reszistans çizgilerinin hasar görmesinden korkoyorum  farklı bir uygulama ile sökülebilirmi  yani herhangi bir sıvı sıcak su vs...yada oto cam firmasınamı gitmem gerekir herkese selamlar saygılar.

Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti fıratt » 14 Oca 2010, 22:07

[quote="abdullah"]arkadaşlar benim fabianın arka camına siyah film çekilmiş ben çıkarmak istiyorum inceledim kenarından felan asılmayla çıkacaga benzemiyor birde reszistans çizgilerinin hasar görmesinden korkoyorum  farklı bir uygulama ile sökülebilirmi  yani herhangi bir sıvı sıcak su vs...yada oto cam firmasınamı gitmem gerekir herkese selamlar saygılar.[/QUOTE]

hala arac fotoları yok ortada foto yoksa cvpta yok bole işteTongue

abi kendin sokeyim dersen rezistansı halledersin(anladın sen)

cam filmi çeken yere git 5-10 tlye soksunler bi solusyon gibi bişey var suruyorlar kabarıyor ziebartta  falan uzun zamandır bu uygulama vardı ama artık tum camcılarda hemen hemen oluyor

fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti abdullah » 14 Oca 2010, 22:21

samet kardeşim benim tel eski iyi foto çekmiyor imza bölümündeki araç benin yeni fabia güzel foto çekince yada aracı sahibindene koyunca görürsün inşallah dedigin gibi ben bi oto camcıya söktüreyim
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti levent06 » 15 Oca 2010, 13:06

kardeş arka cam filimlri genelde camın dış kısmından monte edilir sen bir kontrolet.dolayısı ile sökme aşamasında resistansa bir zarar gelmez.kesin olamamakla beraber dışardan çekiliyor diye hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam.
Kullanıcı avatarı
levent06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: levent
Nereden: Ankara
Arabanız: GOLF 6 2011 1,6 MPI

İleti fıratt » 15 Oca 2010, 13:14

[quote="levent06"]kardeş arka cam filimlri genelde camın dış kısmından monte edilir sen bir kontrolet.dolayısı ile sökme aşamasında resistansa bir zarar gelmez.kesin olamamakla beraber dışardan çekiliyor diye hatırlıyorum yanlış hatırlamıyorsam.[/QUOTE]
oyle şey olurmu yaa dıştan çekilirmi hiç..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti cineration » 15 Oca 2010, 13:40

cam filmi aracın dışından yapıştırılmaz.
Cam filmini tiner, solvent gibi çözücüler kullanarak sökebilirsin. Ama rezistansdan dolayı bir camcıya söktürmeni tavsiye ederim.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti yexplorer » 16 Oca 2010, 01:43

köşeden birden kaldır cam sil sıkarak yavas yavaş kaldır hava soğuk olduğu için fön makinesi ile ısıtırsan daha kolay olur ama yavaş yapman lazım yoksa rezistans kopar

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti RoadFighter » 16 Oca 2010, 01:52

Isı tabancası ile halleder bir cam filmci.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti Rhapsody » 16 Oca 2010, 04:01

Dikkat etmeniz gereken iki nokta var: Birincisi, cam filmleri iki katmandan oluşur ve sökmeye çalıştığınızda filminizin kalitesine ve sizin uygulayışınıza göre iki katman birbirinden ayrılıp daha ince olan içteki tabaka kısmi olarak yapışık kalabiliyor. İkincisi, bu iki katmanı da başarılı bir şekilde sökseniz bile camda yapışkan kalacaktır ve bunlara toz vs. yapışacağından mutlaka temizlenmesi gerekir. Yan camlarda filmi söktükten sonra cam sil ve jilet yardımıyla kolaylıkla temizleyebilirsiniz ancak arka camdaki rezistanslar buna müsade etmez. Dolayısıyla sökme aşamasında hiç yapışkan bırakmamanız lazım. Bunun yolu da camı çok iyi ısıtmaktan geçiyor. Yazın arabayı 1-2 saat güneşin altında bırakmak yeterli olacaktır ancak bu mevsimde ısı tabancası bile kullansanız bir tarafı ısınırken diğer tarafı soğumaya başlar. Benim tavsiyem ya yazı bekleyin, ya da kapalı bir garaj bulup iki kişi çalışın. Cam iyice ısındıktan sonra gerisi kolay zaten. Bir tarafından jilet ile ele gelecek kadar kaldırın ve yavaşça çekin. Filmi tamamen söktükten sonra hiç yapışkan kalmadığından emin olun. Kaldıysada çok dikkatli bir şekilde ustura jileti ile küçük müdahaleler yapabilirsiniz. Kolay gelsin.
Rhapsody
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RoadFighter » 16 Oca 2010, 04:24

Doğru hakkaten; bu mevsimde cam filmi sökmek epey uğraştırır. Yazı beklemek en mantıklısı.

Bu arada; cam filminin dışardan uygulanmasını tarih yazmaz :) Olsa olsa cam filmi için dışardan prova yapılır.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti shumenli » 16 Oca 2010, 11:55

[quote="RoadFighter"]Doğru hakkaten; bu mevsimde cam filmi sökmek epey uğraştırır. Yazı beklemek en mantıklısı.

Bu arada; cam filminin dışardan uygulanmasını tarih yazmaz :) Olsa olsa cam filmi için dışardan prova yapılır.

[/QUOTE]

Thumbs%20Up Cam filminde, dışarıdan ölçü alma işlemi yapılır sadece. Uygulama içeriye yapılır... Yoksa  vay camın haline :) Çizik içinde kalırdı herhalde... 

Filmin çıkarılması işlemi de yukarıdaki arkadaşların belirttiği gibi yazın ve bir cam filmi çeken yere götürüp yaptırın derim... Jilet ile kazıma işi için ustalık ister en ufak bir hatada camınızı cizersiniz çünkü araba camları ev camlarından farklıdır jileti unutun bence...
2001 FABIA ELEGANCE 1.4 16V 101BG

A5 - 2005 OCTAVIA ELEGANCE 1.6 FSI 115BG

B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG
Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EROL GÜLER
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG

İleti mustisahin » 17 Oca 2010, 00:38

evet arka cam icin önce dısarıdan kalıp alırlar, asıl islem budur, kalıbı iyi alırsan bombeli yerler belli olmaz, örnegin Peugeot 206 nın arka cama tek parca film çekmek ustalık ister,

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir