FABİA YAKIT

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA YAKIT

İleti bulentdogan » 20 Oca 2010, 20:48

[/QUOTE]

Selim bu değerler şehir içi şehirler arası (ankara - polatlı) karışık kardeş
Sürekli şehir içi kullanımda en fazla gördüğüm değer kmde 0,145 kr oldu.

bunu hiç geçmedim son zamlarda dahil.

Arkadaşlar, kimse kimseye yalan söylemiyor lütfen saçma sapan yorumlar yapmayın. Aracınız çok yakıyor diye her araç aynı yakacak değil dimi???

Kimseye yalan borcumuz yok. İnanmayan gelsin. 400 km yapmazsam insan değilim 57 liralık otogazla!!!!
[/QUOTE]
Hocam doğru söylüyor :)). Şöyle kısa bir hesap yaparsak; Ankarada en son 1,45 shell den alıyordum. 32 lt depoyla 465 km ve 46.5 tl ye sadece ş.içi yapıyordum (temmuz 2009 verileri). Şu anda D.bakırdayım. Ne yazık ki burada da lpg fiyatı 2.03 lt/tl :((. Dün tekrar baktım lpg sarfiyatına ve 190 km de 28 tl yakmışım. Bu durumda 1.47 tl yakıyor ş.içinde. Ki yazın buraya geldim, burada aldığım lpglerde nedense Ankaradaki km yi yapamadım (kendilerini Allah'a havale ediyorum. Arabam bakımlı, genelde 7-8 bin de tüm bakımları yaptırıyorum şu an 93 binde). Artık Ankarayı da siz hesaplayın LOL. Herşey standart değil ama bence aynı araca sahip olan arkadaşların km de 15 kuruştan fazla yakmaları ya arabada ya da kullanımda problem olduğunu düşündürür kanımca. Aracım 2005 c.special 1.4/101

bulentdogan
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Diyarbakır
Arabanız: 1.4 101 bg

İleti Bluedays » 21 Oca 2010, 12:22

[quote="SELİM_ANK"] [quote="Bluedays"][quote="SELİM_ANK"] [quote="Bluedays"][quote="kurunc"]Bence çok normal değerler,
Ben inanmıyorum benzinde 30 kuruşun altında şehir içi performansına, ayrıca lpg ilede 12 kuruş çok mümkün görünmüyor! Bu hesaplamaların güncel olduğunu sanmıyorum.

150 TL benzin ile şehir içi 500 km civarı yuvarlak hesap, 30 kuruş eder.

Lpg ilede 18-20 kuruş arası bir rakama denk gelir.
[/QUOTE] :) Kimse inanmıyor zaten de isterseniz gelin bi 400 km yapalım birlikte o zaman inanırsınız :)
6 gün önceki ölçümüm.

57 liralık gaz ile 420 km....

0,13571 yakmış km'de...

:) Evet selim doğru bildin. Bende batıkentliyim kardeş

Batıkente geliş tarihim 30.06.1994 :)

Bir ara tanışalım

[/QUOTE]

usta şehiriçimi değerler? gazı nerden alıosun? Batıkent Shell Petrol - Özdilek Petrol

[/QUOTE]

Selim bu değerler şehir içi şehirler arası (ankara - polatlı) karışık kardeş
Sürekli şehir içi kullanımda en fazla gördüğüm değer kmde 0,145 kr oldu.

bunu hiç geçmedim son zamlarda dahil.

Arkadaşlar, kimse kimseye yalan söylemiyor lütfen saçma sapan yorumlar yapmayın. Aracınız çok yakıyor diye her araç aynı yakacak değil dimi???

Kimseye yalan borcumuz yok. İnanmayan gelsin. 400 km yapmazsam insan değilim 57 liralık otogazla!!!!
[/QUOTE]

cumhuriyetin aşşa tarafındaki shell dimi? (bir batıkentli olarakSmile)
[/QUOTE]
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti Bluedays » 21 Oca 2010, 12:22

:) Evet selim doğru bildin. Bende batıkentliyim kardeş

Batıkente geliş tarihim 30.06.1994 :)

Bir ara tanışalım
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti cineration » 21 Oca 2010, 14:17

Benzinli aracına LPG dönüşüm kiti taktırmayanın kesinlikle ya ekonomik durumu iyidir yada LPG nin ne olduğunu bilmiyordur.

Ankarada LPG ucuz ama Türkiyedeki en ucuz satan istasyon OSTİM deydi.

Sakaryada şu anda en ucuz LPG fiyatı 1,72TL/litre.

Ben aracımı hiç yormadan kullanırım, çok yakmasın diye gaza korkarak basarım ve 90-100 km den hızlı gitmem. Benim aracım (%75 şehirlerarası %25 şehiriçi) 100 km de 7,8 litre LPG yakar 7,8*1,72=13,42TL/100km bunu da 100 e bölersen km de 0,134TL/km eder. yani 13,4 kuruş eski para ile 134bin lira

Gaza basarsam bu değerler katlanarak artıyor.

Hesaplamalarınızı litre olarak yaparsanız kıyaslamanızı doğru yapabilirsiniz
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti bactery » 21 Oca 2010, 15:59

[quote="Bluedays"] [quote="kurunc"]Bence çok normal değerler,
Ben inanmıyorum benzinde 30 kuruşun altında şehir içi performansına, ayrıca lpg ilede 12 kuruş çok mümkün görünmüyor! Bu hesaplamaların güncel olduğunu sanmıyorum.

150 TL benzin ile şehir içi 500 km civarı yuvarlak hesap, 30 kuruş eder.

Lpg ilede 18-20 kuruş arası bir rakama denk gelir.
[/QUOTE]

:) Kimse inanmıyor zaten de isterseniz gelin bi 400 km yapalım birlikte o zaman inanırsınız :)
6 gün önceki ölçümüm.

57 liralık gaz ile 420 km....

0,13571 yakmış km'de...

[/QUOTE]

Aynen bende 70TL lik LPG ile 520km yaptim. 1.4 101hp. sizin degerler normal ve cicek degerler :)
bactery
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir