Comfort Beyni ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Comfort Beyni ?

İleti kurunc » 26 Oca 2010, 15:53

Antalya Çağ Oto Skoda servisini aradım, merkezi kilit kumandasının elektronik beyni ( comfort beyni ) arızalı, değiştirmek istiyorum fiyat nedir dedim, fiyat belli değilmiş gel bakalım, duruma göre muamele yaparız gibisinden bir cevap aldım !
Bunu özel serviste yaptırsam yada yan sanayi, çıkma beyin falan bulabilirmiyim ?

Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar ne yapmamı önerirsiniz ?

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

İleti zurna1788 » 26 Oca 2010, 15:57

ümit abi 4 lü flaşör takılı kalıyor değilmi... benim fabianında comfort beyni bozulmuştu. 400 tl civarındaydı sanırım fiyatı. allah yardımcın olsun... yan sanayisini bulman gerçekten zor...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti kurunc » 26 Oca 2010, 16:18

Flaşörler takılı kalmıyorda anahtarın üzerindeki uzaktan kumanda çalışmıyor, arabayı aldığım arkadaş beyin pahalı diye normal bir uzaktan kumanda taktırmış onunla açıp kapatıyor kapıları fakat immobilizer falan iş görmüyor bu durumda, bazen o kumandada takılıyor kilitlemiyor, bir düğmesi var direksiyonun altında onu kapatıp açıyorum düzeliyor, dikkat ediyorum normalde kapının kilidinin yanındaki kırmızı ışık yanmıyor, bazen yanıyor, bazende yolda giderken kapılar kendiliğinden kilitleniyor falan!
Bu durumdan rahatsızım haliyle, fakat comfort beyni bulmam lazım uygun bir fiyata.

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakan07 » 26 Oca 2010, 16:54

ümit valla çağda adama göre muamele yapıyolar benim aracım orda şu anda ama başka çarem yok özel servise gidiyorum adamı resmen ......lar adam seni salak yerine koyuyo bide çağa gidiyorum sinyal taktırıcam 12.30 kuruş 25 lira işçilik çıkarıyo şaşırdım kaldım valla arada bi izmire ankaraya gittiğinde yaptırıcan bunları ben düzgün bi servis göremedim antalyada görürsen banada bildir bende oraya gidiyim
Kullanıcı avatarı
hakan07
CLASSIC
CLASSIC

İleti Mayk » 26 Oca 2010, 17:53

Aynı Sorunu 1 Yıl Önce Bende Yasadım.Askere Gıderken Aracımı Otoparka Bıraktım 15 Ay Yattı.Geldıgımde Kapılar Kendı Kendıne Acılıp Kapanıyordu.. Servise Gittim Comfot Beynı Degıscek Cevabını Aldım. Parça Yurtdısından Gelecegı Icın Tahmını Fıyat Olarak 850 TL Söyledıler.  İstanbulda Bir Kaç Elektronıkcıye Gittim Tamir Olur Mu Diye, Sonuç Alamadım. Sonra Normal Açma Kapama Taktırdım Onunda  Bi Faydasını Göremedim.Bazen Açıyor Bazen Açmıyor Bazen Kilitliyor Bazen Kilitlemiyor vs vs. Bende 3-4 Ay Manuel Kullandım Anahtarla Açıp Kapadım Sonrada O Şekilde Sattım.. Kısaca Comfort Beyni Alıp Taktırırsanız Sonuc Alırsınız Diye Düşünüyorum..
Mayk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdullah » 26 Oca 2010, 18:19

her marka araca takılabilen uzaktan kumandalı beyin var 2 adet sustalı uzaktan kumandalı aynen fabianınki gibi alarmlı olmıyanından sadece beyin ve kumandası oto elektrikçi o beyni sizin aracın beyin çıkışına giriş yapıyor yani eski beyni felan sökmeden sonra eski kumandanın anahtarları küçük vidalıdır bunları söküp yeni anahtara vidalıyor ve kumandanın içindeki immobolizer çipinide yeni kumandanın içine yerleştiriyor bu şekilde anahtarınız hem sustalı oluyor hende uzaktan kumanda ile açıp kapanabiliyor çin malı kötü kalite 30 tl siz iyisinden kalitelisini 60 tl ye alırsınız 40 tl de işçilik verirseniz toplam 100 liraya biter yetkili serviste orjinal beyin felan işçilik derken 500  600 tl yi bulur
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti C@GL@R » 26 Oca 2010, 18:29

600 lira
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti tezerozen » 26 Oca 2010, 18:30

[quote="abdullah"]her marka araca takılabilen uzaktan kumandalı beyin var 2 adet sustalı uzaktan kumandalı aynen fabianınki gibi alarmlı olmıyanından sadece beyin ve kumandası oto elektrikçi o beyni sizin aracın beyin çıkışına giriş yapıyor yani eski beyni felan sökmeden sonra eski kumandanın anahtarları küçük vidalıdır bunları söküp yeni anahtara vidalıyor ve kumandanın içindeki immobolizer çipinide yeni kumandanın içine yerleştiriyor bu şekilde anahtarınız hem sustalı oluyor hende uzaktan kumanda ile açıp kapanabiliyor çin malı kötü kalite 30 tl siz iyisinden kalitelisini 60 tl ye alırsınız 40 tl de işçilik verirseniz toplam 100 liraya biter yetkili serviste orjinal beyin felan işçilik derken 500  600 tl yi bulur [/QUOTE]

Ben tekirdağdayım buralarda bu işi yapabilecek biri varmı acaba??? Bide octavia da sonuç alınırmı bu şekilde? orj anahtarı sustalı değil bu arada ...
2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti abdullah » 27 Oca 2010, 00:58

evet oktoviayada uygulanabilir hatta sizinki daha kolay olur anahtarınız sustalı olmadıgı için anahtar ucunu aktarmak immobilizer aktarmak yok . sizin normal anahtarın yanına ilave olarak küçük uzaktan kumanda tuşu ilave olacak  yani anahtarınızın diger ucunda kumanda sallanıyor olacak
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

İleti tezerozen » 27 Oca 2010, 01:51

[quote="abdullah"]evet oktoviayada uygulanabilir hatta sizinki daha kolay
olur anahtarınız sustalı olmadıgı için anahtar ucunu aktarmak
immobilizer aktarmak yok . sizin normal anahtarın yanına ilave olarak
küçük uzaktan kumanda tuşu ilave olacak  yani anahtarınızın diger
ucunda kumanda sallanıyor olacak [/QUOTE]

Şu anda zaten öyle :) ben bundan kurtulmak istiyorum.Aslında asıl rahatsız eden aracı anahtarla kitler veya açarsam alarm ötüyo ve kumandadan susturamıyoruz.Tek çare aracı susturmak oluyor.Bu olduğu zaman alarrm belli bi süre düzene girmiyor ve buna bağlı olarak kilit sistemide.
2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti kurunc » 27 Oca 2010, 02:17

[quote="abdullah"]her marka araca takılabilen uzaktan kumandalı beyin var 2 adet sustalı uzaktan kumandalı aynen fabianınki gibi alarmlı olmıyanından sadece beyin ve kumandası oto elektrikçi o beyni sizin aracın beyin çıkışına giriş yapıyor yani eski beyni felan sökmeden sonra eski kumandanın anahtarları küçük vidalıdır bunları söküp yeni anahtara vidalıyor ve kumandanın içindeki immobolizer çipinide yeni kumandanın içine yerleştiriyor bu şekilde anahtarınız hem sustalı oluyor hende uzaktan kumanda ile açıp kapanabiliyor çin malı kötü kalite 30 tl siz iyisinden kalitelisini 60 tl ye alırsınız 40 tl de işçilik verirseniz toplam 100 liraya biter yetkili serviste orjinal beyin felan işçilik derken 500  600 tl yi bulur [/QUOTE]

Bende anahtarın yanında fazladan bir kumanda taşımaktan rahatsızım, benim anahtarım sustalı değil, eğer söylediğin gibi olursa hem orjinali gibi olacak hem anahtarım çipi ile birlikte sustalı bir kumandaya çekilecek ve immobilizer çalışacak. Benimde tam olarak istediğim işte bu.
Linkteki ürün bu işi görürmü acaba ?

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

İleti abdullah » 27 Oca 2010, 10:37

linkte gözüken kumandalar harika ama tabi kalitesi nasıl bilemiyorum  yani sustalı kumandaların saglam olması lazım öyle kontagı açarken biraz zorlamada felan kırılıp yada kumanda dibi boşluk yapmasın bizzat kendiniz 5  ,6 oto parçaçıyı gezerek kumanda çeşitlerine ve kalitesine bakarak karar verebilirsiniz ve montajıda zaten basit öyle fazla bir yerde sökülüp dagıtılmıyor sorun çıkmaz yani
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir