YARI OTOMATİK KLİMA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YARI OTOMATİK KLİMA

İleti DEEPMURAT » 26 Oca 2010, 23:25

Yanılmıyorsam ki bilmediğim için yanılıyor olabilirim bizim Fabia da YARI OTOMATİK KLİMA varmış?

Otomatik klima ısı ayarlanmış sıcaklığa geldiğinde kendini kapatıyor böylece motor yorulmuyor diye biliyorum.Yarı otomatik ne iş bilen var mı?

Benim araç 2007 TDI AMBIENTE

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: FABIA 1.4 TDI Ambiente

İleti C@GL@R » 26 Oca 2010, 23:31

sıcak ve soğuk ayar düğmesinde bir takım dereceler yazıyor sanırım o oluyor yarı otomatik yani nasıl dijittalle 20 C dereceye ayarlanıyorsa fabia dada dijital kadar net olmasada ordaki değerlere yakın bir sıcaklık ayarlanıyor..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti alpino » 26 Oca 2010, 23:42

otomatik olunca fan hızı ve üfleme kanalları otomatik olarak seçiliyor. ortam sıcaklığı ayarlanan değerde saptığında ise gerektiğinde ısıtmaya gerektiğinde soğutmaya geçiyor. yarı otomatikte ise fan hızı elle ayarlanıyor diye biliyorum.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti irfant » 27 Oca 2010, 09:47

Klima açıkken sıcaklık ayar düğmesini örneğin 22 dereceye ayarladıysan o değerde sabit tutmaya yarar, gereğinden fazla soğutmamak için klima kapanır, sıcaklık arttığında devreye girer...

Yazın çok işime yarıyor, beton gibi soğuk olmaması için kullanıyorum bu özelliği (Climatic)...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti saday » 27 Oca 2010, 10:31

[quote="irfant"]Klima açıkken sıcaklık ayar düğmesini örneğin 22 dereceye ayarladıysan o değerde sabit tutmaya yarar, gereğinden fazla soğutmamak için klima kapanır, sıcaklık arttığında devreye girer...

Yazın çok işime yarıyor, beton gibi soğuk olmaması için kullanıyorum bu özelliği (Climatic)...
[/QUOTE]
evet doğru cevap budur,tam anlamıyla dediğiniz gibi climatik.Dijital olanıda climatronik diye adlandırılıyor.
saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti DEEPMURAT » 28 Oca 2010, 17:43

[quote="saday"][quote="irfant"]Klima açıkken sıcaklık ayar düğmesini örneğin 22 dereceye ayarladıysan o değerde sabit tutmaya yarar, gereğinden fazla soğutmamak için klima kapanır, sıcaklık arttığında devreye girer...

[/QUOTE]
evet doğru cevap budur,tam anlamıyla dediğiniz gibi climatik.Dijital olanıda climatronik diye adlandırılıyor.[/QUOTE]

YANİ OTOMATİK İLE YARI OTOMATİK ARASINDAKİ TEK FARK CLİMATRONİK OLANIN DİJİTAL OLMASI MI?
AÇIKCASI BENİM ARAÇTA İSTENEN SICAKLIĞA GELDİĞİNDE KLİMANIN KAPANDIĞINI HATIRLAMIYORUM.HARIL HARIL ÇALIŞIYOR KAPATMADIKTAN SONRA...

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: FABIA 1.4 TDI Ambiente

İleti saday » 28 Oca 2010, 22:05

[quote="DEEPMURAT"][quote="saday"][quote="irfant"]Klima açıkken sıcaklık ayar düğmesini örneğin 22 dereceye ayarladıysan o değerde sabit tutmaya yarar, gereğinden fazla soğutmamak için klima kapanır, sıcaklık arttığında devreye girer...

[/QUOTE]
evet doğru cevap budur,tam anlamıyla dediğiniz gibi climatik.Dijital olanıda climatronik diye adlandırılıyor.[/QUOTE]

YANİ OTOMATİK İLE YARI OTOMATİK ARASINDAKİ TEK FARK CLİMATRONİK OLANIN DİJİTAL OLMASI MI?
AÇIKCASI BENİM ARAÇTA İSTENEN SICAKLIĞA GELDİĞİNDE KLİMANIN KAPANDIĞINI HATIRLAMIYORUM.HARIL HARIL ÇALIŞIYOR KAPATMADIKTAN SONRA...

[/QUOTE]
kaloriferde değil kardeş soğutmada yapıyor,kilmanı hangi derece aralıklarına getirirsen o derece aralığında sabitlemek için soğutmayı durdurup içerisi ısınınca tekrar soğutmaya başlıyor,kaloriferde klima çalışmadığından bunu yapmıyor.çaktınmı mevzuyu
saday
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir