**fabia ile asr keyfi bir başka oluyor*

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

**fabia ile asr keyfi bir başka oluyor*

İleti C@GL@R » 28 Oca 2010, 19:28

bugun ıspartaya yılın ilk karı yağdı trafik sorunu olmayan ıspartada kar diner dinmez arabama atladım buzlanma yoktu haliyle abs ve asr yi denedim asr açık ken gaza yükledim birde asr yi kapayarak yükledim asr açıkken araç gayet düzgün ilerledi dönüşlerde savrulmadı asr kapattım araç yerinde sayıyor burnu oraya buraya gidiyor. ayrıca lastiklerimin de o kadar kötü olmadığını farkettim ani frenlerde yer karlı olmasına ragmen abs hemen devreye girmedi.. iyiki fabia almışım diyorum tekrarSmile sizde deneyimlerinizi yazın 

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti murat11h1 » 28 Oca 2010, 19:29

Valla benim araçta asr yi kapatsamda ilk kalkışta felan DEVREYE GİRİYOR
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti C@GL@R » 28 Oca 2010, 19:43

[quote="murat11h1"]Valla benim araçta asr yi kapatsamda ilk kalkışta felan DEVREYE GİRİYOR[/QUOTE]

asr düğmesine basın o kayma olduğunda o ünlem işareti her şekilde çıkıyor uyarıyor ama tekerler boşta dönüyor
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti iceman70 » 28 Oca 2010, 19:52

vaybe neymiş bu asr esp den iyimiş :D Ya asr dene zımbırtı küt küt ses yapmaktan başka bi işe yaramıyor bende.Asr kapatıp gidiyorum kışları gazı yavaştan verince sorun olmuyor zaten.Arada zevkine abanıyorum 4-5bin devir yapıyor ama yerinde sayıyor küçük kontralarla düzgünce ilerletiyorum.Asr asfaltta ise bizim motorlar gücsüz olunca devreye girmiyor desem yeri.Ama yağmurdu hızlı bi çekiş sağlıyor patinaja girmeden
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 28 Oca 2010, 20:20

bende daha önceden test videolarında gördüğüm eds, msr ve mba özelliklerini dün akşam test etme fırsatı buldum sonuç aynı videolardaki gibi mükemmel.. Thumbs%20Up

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti C@GL@R » 28 Oca 2010, 20:32

[quote="tivoli"]

bende daha önceden test videolarında gördüğüm eds, msr ve mba özelliklerini dün akşam test etme fırsatı buldum sonuç aynı videolardaki gibi mükemmel.. Thumbs%20Up

[/QUOTE]

nedir bunlar Smile
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti murat11h1 » 28 Oca 2010, 20:53

[quote="caglarkrbyk"] [quote="murat11h1"]Valla benim araçta asr yi kapatsamda ilk kalkışta felan DEVREYE GİRİYOR[/QUOTE]

asr düğmesine basın o kayma olduğunda o ünlem işareti her şekilde çıkıyor uyarıyor ama tekerler boşta dönüyor
[/QUOTE]

Bende ünlem işareti değil  ASR simgesi olan yolda kayan araç lambası yanıyo.Senin dediğin ünlem o mu?
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti C@GL@R » 28 Oca 2010, 20:59

[quote="murat11h1"][quote="caglarkrbyk"] [quote="murat11h1"]Valla benim araçta asr yi kapatsamda ilk kalkışta felan DEVREYE GİRİYOR[/QUOTE]

[/QUOTE]

Bende ünlem işareti değil  ASR simgesi olan yolda kayan araç lambası yanıyo.Senin dediğin ünlem o mu?
[/QUOTE]

( ! ) fren sistemi işareti diye geçiyor yanıp sönüyor kayma anında kavuzda 2001 fabia da bu şekilde sizin model farklı sanırım yada bir arıza varSmile belkide sizin dediğiniz şekildir yola baktığım için kayma esnasında oraya dikkat edemedim
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti orthosis » 28 Oca 2010, 22:37

herkese merhabalar. benim araç 2005 ambiante bende asr yok, bu skodayıda aklım almadı yıllara göre donanım seviyelerinde çok değişim var. bu arada "caglarkrbyk" kardeş bende ıspartalıyım. telefon numaranı bırakırsan görüşelim zira sen tecrübeli fabialı olarak benim fabiayı bi kullanmanı isterim. arabanın herşeyi iyide süspansiyon konusunda soru işaretlerim var.

orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

İleti C@GL@R » 28 Oca 2010, 22:47

[quote="orthosis"]

herkese merhabalar. benim araç 2005 ambiante bende asr yok, bu skodayıda aklım almadı yıllara göre donanım seviyelerinde çok değişim var. bu arada "caglarkrbyk" kardeş bende ıspartalıyım. telefon numaranı bırakırsan görüşelim zira sen tecrübeli fabialı olarak benim fabiayı bi kullanmanı isterim. arabanın herşeyi iyide süspansiyon konusunda soru işaretlerim var.

[/QUOTE]

ıspartada çok fabia görüyorum ama sitede hiç üye yoktu iyi oldu ısparta buluşması yaparız birkaç kişiyi daha bulursakSmile özelden numaramı yollarım. fakat bu aralar rahatsızım doktor 15 gün istiraat etmemi söyledi.. nasıl bir suspansiyon sorunu var şimdide yardımcı olabilir..
asr konusuna gelince o konuyu bnm de aklım almıyor 2009 araçta bile olmayabiliyor bu donanım ayrıca sis farı da yok sanırım ambiantelerde sizinki sedanmı
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti quickcan » 28 Oca 2010, 23:27

sizin araçlarınız full mü asr var..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti C@GL@R » 28 Oca 2010, 23:32

[quote="can"]sizin araçlarınız full mü asr var..
[/QUOTE]

2001 comfort bnmki elegance den sonra en full bu sis farı asr krom kapı kolları vs..artıları var eleganceden farkı ön iki cam otomatik koltuk ısıtması yok..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozanakif » 29 Oca 2010, 00:25

[quote="caglarkrbyk"]bugun ıspartaya yılın ilk karı yağdı trafik sorunu olmayan ıspartada kar diner dinmez arabama atladım buzlanma yoktu haliyle abs ve asr yi denedim asr açık ken gaza yükledim birde asr yi kapayarak yükledim asr açıkken araç gayet düzgün ilerledi dönüşlerde savrulmadı asr kapattım araç yerinde sayıyor burnu oraya buraya gidiyor. ayrıca lastiklerimin de o kadar kötü olmadığını farkettim ani frenlerde yer karlı olmasına ragmen abs hemen devreye girmedi.. iyiki fabia almışım diyorum tekrarSmile sizde deneyimlerinizi yazın 
[/QUOTE]

Çağlar Bey yazdıklarınızda bir terslik var gibi lastiklerin durumu iyiyse eğer ki abs devreye girmedi veya geç girdi diye yazmışsınız o zaman asr sisteminin de bariz sürüş değişikliğine neden olmaması lazım.Çünkü asr sist.tekerlekler arasında dönüş farkı algılandığında devreye giren bir sistemdir.Bu da demek oluyor ki lastikler yola tutunmamış patinaja düşmüş.Yani lastikler çokda iyi değil bu durumda.Ayrıca dönüşlerde savrulmayı engelleyen sistem ASR değil ESP diye biliyorum.Yalnızca iyiki fabia almışım konusunda tamamen haklı buluyorum siziSmile.
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

İleti quickcan » 29 Oca 2010, 00:40

evet savrulma önleyen sistem esp.. asr sadece kayma engeller.. keşke bizdede olsa..Ermm

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti ozanakif » 29 Oca 2010, 00:46

Evet keşke bizde de olsa, buzlu zeminde özellikle olsun diyebileceğim tek sistem MSR dir keşke olsaydıConfused
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

İleti bactery » 29 Oca 2010, 01:19

ASR harika bi olay bende ANkarada 2 gundur deniyorum, herturlu zorladim buzun ustunde bile kalkti. Bide donuslerde onden kaymayi engelliyor cok yararli bi olay.. Zaten Fabia almamin tek nedeni diyebilirim.. :D
bactery
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti orthosis » 29 Oca 2010, 01:51

[quote="caglarkrbyk"] [quote="orthosis"]

[/QUOTE]

ıspartada çok fabia görüyorum ama sitede hiç üye yoktu iyi oldu ısparta buluşması yaparız birkaç kişiyi daha bulursakSmile özelden numaramı yollarım. fakat bu aralar rahatsızım doktor 15 gün istiraat etmemi söyledi.. nasıl bir suspansiyon sorunu var şimdide yardımcı olabilir..
asr konusuna gelince o konuyu bnm de aklım almıyor 2009 araçta bile olmayabiliyor bu donanım ayrıca sis farı da yok sanırım ambiantelerde sizinki sedanmı
[/QUOTE]
evet benimki sedan 1.4 16v arabayı alalı 6 ay oldu. zaten kıdemli skodacıyız. birde forman var bizde. bizim ıspartanın yolları malum takır tukur. fabia bana yolda giderken yoldaki bozukluklardan gereğinden fazla huzursuz oluryor gibime geldi. birde araba diğer  fabialardan biraz yüksek gibi duruyor. müsait bir ara bir araya gelip bir de sizin gözünüzden değerlendirmenizi isterim.
orthosis
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: skoda fabia I-skoda felicia 1.6

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir