KAPIDAN SU GİRİYOR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

KAPIDAN SU GİRİYOR

İleti DEEPMURAT » 30 Oca 2010, 13:44

ARKADAŞLAR, BENİM FABİANIN ARKA KAPILARININ DÖŞEMELERİ HER ŞİDDETLİ YAĞMUR SONRASI DALGALI BİR HAL ALIYOR.YANİ BİR ŞEKİLDE ISLANIYOR.FORUMDA DETAYLI BİR ŞEKİLDE BU KONUYLA İLGİLİ BİLGİ VAR AMA BEN BU İŞİ KENDİM YAPAMAM.

BU SORUNU SERVİSTE DÜZELTTİRMEK İSTİYORUM.

İÇİNİZDEN BUNU SERVİSTE YAPTIRAN OLDUMU VE KAÇ LİRAYA MAL OLDU?

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: FABIA 1.4 TDI Ambiente

İleti Balki, Burak » 30 Oca 2010, 13:46

Kapı lastiklerinde veya fitillerde bir sorun vardır bbence.30-50 TL arası halledilebilir. ( yanlış biliyor olabilirim ama bildigim bu :p ) Başıma geldi 1 kere.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti DEEPMURAT » 30 Oca 2010, 13:56

[quote="Balki, Burak"]Kapı lastiklerinde veya fitillerde bir sorun vardır bbence.30-50 TL arası halledilebilir. ( yanlış biliyor olabilirim ama bildigim bu :p ) Başıma geldi 1 kere. [/QUOTE]

Kapı lastiklerinden değil.Kapının iç tarafından  kaynaklananbir ıslanma var.

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 30 Oca 2010, 16:05

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti saday » 30 Oca 2010, 16:43

Aynı sorun bendede var geçenlerde bir arkadaşımız tarif etmiş ve resimde koymuş kapı döşemesini söküp silikon çekmiş,bende 1 ay önce havalar iyiyken kapı döşemesini söküp aynı yere bolca silikon-mastik çektim ve sonra döşemeyi  geri taktım büyük bir huzurla eve gittim 2 gün sonra yağmur yağdı tabiki ben kesin problemi çözdüm nasılsa diye göğsümü gere gere açtım kapıyı,birde ne göreyim yine kapı döşemesi ıslanmış aynı şekilde vallahi bir bozuldum kendimi tecavüze uğramış kadar kötü hissettim.Bir anda arabadan buz gibi soğudum, sonrada bunu da kafaya takmamaya karar verdim bir servise sordum fitillerdendir dedi ama öyle kaldı bakalım bir ara su tutup bakacaz nerden geldiğine ona göre işlem yapacağız. 
saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 31 Oca 2010, 00:16

[quote="saday"]Aynı sorun bendede var geçenlerde bir arkadaşımız tarif etmiş ve resimde koymuş kapı döşemesini söküp silikon çekmiş,bende 1 ay önce havalar iyiyken kapı döşemesini söküp aynı yere bolca silikon-mastik çektim ve sonra döşemeyi  geri taktım büyük bir huzurla eve gittim 2 gün sonra yağmur yağdı tabiki ben kesin problemi çözdüm nasılsa diye göğsümü gere gere açtım kapıyı,birde ne göreyim yine kapı döşemesi ıslanmış aynı şekilde vallahi bir bozuldum kendimi tecavüze uğramış kadar kötü hissettim.Bir anda arabadan buz gibi soğudum, sonrada bunu da kafaya takmamaya karar verdim bir servise sordum fitillerdendir dedi ama öyle kaldı bakalım bir ara su tutup bakacaz nerden geldiğine ona göre işlem yapacağız. [/QUOTE]

aynı sorun bendede var sadece sol arka kapı ustaya diyorum nette söyle söyle yapılmış adam yok ordan değildir fitildendir diyor bi ikna edemedim..ayrıca ben zaten bu suyun nerden nasıl gidiğini hala çözemedim hadi diyelim slikon çektik....... neyse açıp görmek lazımmm b.p anlamadım
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cineration » 01 Şub 2010, 16:23

havalar düzelsin bende silikon çekeceğim ama burada hep yağmur yağıyor
Arabayı fırına mı sokup kurutsam ne yapsam karar veremedim. :)
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti derude » 01 Şub 2010, 19:08

[quote="saday"]Aynı sorun bendede var geçenlerde bir arkadaşımız tarif etmiş ve resimde koymuş kapı döşemesini söküp silikon çekmiş,bende 1 ay önce havalar iyiyken kapı döşemesini söküp aynı yere bolca silikon-mastik çektim ve sonra döşemeyi  geri taktım büyük bir huzurla eve gittim 2 gün sonra yağmur yağdı tabiki ben kesin problemi çözdüm nasılsa diye göğsümü gere gere açtım kapıyı,birde ne göreyim yine kapı döşemesi ıslanmış aynı şekilde vallahi bir bozuldum kendimi tecavüze uğramış kadar kötü hissettim.Bir anda arabadan buz gibi soğudum, sonrada bunu da kafaya takmamaya karar verdim bir servise sordum fitillerdendir dedi ama öyle kaldı bakalım bir ara su tutup bakacaz nerden geldiğine ona göre işlem yapacağız. [/QUOTE]

LOLLOLLOL Siz beni güldürdünüz ya Allah da sizi güldürsünLOLLOLLOL
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti ilkkursun1969 » 01 Şub 2010, 19:57

Arkadaşlar benide aracımın sol arka kapıdan su alıyor herhalde.Yağmurlar başladığından beri taban halısı ıslak.Kapı lastikleri çok yeni duruyor yırtık falanda yok ama nasıl su giriyor anlayamadım.Başka fikri olan varsa lütfen cevapladım.Daha once 1988 model reno 11  im vardı onda bile böyle bir sorun görmedim
2002 model fabia elegance aracımın yol bilgisayarı aracın kullanımına 2 saat ara verildiğinde yeniden çalıştırınca sıfırlardı, ancak aşağı yukarı 2 aydan beri bu işlemi yapmaz oldu ben manuel olarak silecek kolundaki reset düğmesinden sıfırlıyorum. Yardım
ilkkursun1969
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: YUSUF YAPRAK
Nereden: Manisa
Arabanız: FABİA ELEGANCE

İleti abrek81 » 01 Şub 2010, 20:04

slm arkadaşlar aynı sorun bendede var aracı yakatıyorum sağ arka kapının döşemesi alttan ıslak koltuk ıslak camdan su geçmiyor görünüyo nede olabilir acaba bu ya
abrek81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 01 Şub 2010, 20:35

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakan48 » 01 Şub 2010, 23:29

[quote="derude"][quote="saday"]Aynı sorun bendede var geçenlerde bir arkadaşımız tarif etmiş ve resimde koymuş kapı döşemesini söküp silikon çekmiş,bende 1 ay önce havalar iyiyken kapı döşemesini söküp aynı yere bolca silikon-mastik çektim ve sonra döşemeyi  geri taktım büyük bir huzurla eve gittim 2 gün sonra yağmur yağdı tabiki ben kesin problemi çözdüm nasılsa diye göğsümü gere gere açtım kapıyı,birde ne göreyim yine kapı döşemesi ıslanmış aynı şekilde vallahi bir bozuldum kendimi tecavüze uğramış kadar kötü hissettim.Bir anda arabadan buz gibi soğudum, sonrada bunu da kafaya takmamaya karar verdim bir servise sordum fitillerdendir dedi ama öyle kaldı bakalım bir ara su tutup bakacaz nerden geldiğine ona göre işlem yapacağız. [/QUOTE]

LOLLOLLOL Siz beni güldürdünüz ya Allah da sizi güldürsünLOLLOLLOL
[/QUOTE]

Big%20smile Bir Kelime Ancak Bu Kadar Kesin Anlatılır.

Aracınızın Kapılarındaki Su Giderleri Açıkmı Acaba?
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti edoras » 02 Şub 2010, 00:27

fabia kronik sorun bende de aynı durum var 2 defa gittim kaportacıma dedim böle böle kapı açılıp içine silikon sıkılması lazım diom yok dio herseferinde bişiler yapıyo fitillere 2 saat su tutma testi hık... çözüm yok hava yağışlı şimdi yarın sabah arka göl gibi olacak :) yine sabah kaportacıya bırakacam :P
Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia

İleti C@GL@R » 02 Şub 2010, 00:31

[quote="edoras"]fabia kronik sorun bende de aynı durum var 2 defa gittim kaportacıma dedim böle böle kapı açılıp içine silikon sıkılması lazım diom yok dio herseferinde bişiler yapıyo fitillere 2 saat su tutma testi hık... çözüm yok hava yağışlı şimdi yarın sabah arka göl gibi olacak :) yine sabah kaportacıya bırakacam :P[/QUOTE]

aynen adam dediğimi yapmıyo yok olmaz silikonla ne alakası var diyor kapı döşemeleri çürüyecek ıslanıp kurumaktan artıkBig%20smile
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti HTP » 02 Şub 2010, 14:25

Bu sorun uzun zamandır dikkatimi çekiyor.Bu sorundan muzdarip fabia sahipleri model yılınıda yazarsa daha iyi olur.Sorunun kaynağı belki bir seriye ait üretim arabaları kapsıyor olabilir.Ben İstanbulda yoğun yağmurlu bu dönemde özellikle iş yerinde açık otoparkta bu sorunu yaşasam arabayı satardım yada Fatih saday gibi hissedebilirdim.:)))
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti C@GL@R » 02 Şub 2010, 15:16

[quote="HTP"]Bu sorun uzun zamandır dikkatimi çekiyor.Bu sorundan muzdarip fabia sahipleri model yılınıda yazarsa daha iyi olur.Sorunun kaynağı belki bir seriye ait üretim arabaları kapsıyor olabilir.Ben İstanbulda yoğun yağmurlu bu dönemde özellikle iş yerinde açık otoparkta bu sorunu yaşasam arabayı satardım yada Fatih saday gibi hissedebilirdim.:)))[/QUOTE]

merak etmeyin zamanla sizinde başınıza gelecek bu olay modelle alakalı değil zamanla alakalı   su tahliye delikleri tıkanıyor zamanla..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti HTP » 02 Şub 2010, 15:47

Arabayı yıkarken devamlı o tahliye deliklerini temizliyorum inşallah başıma gelmez.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti DEEPMURAT » 02 Şub 2010, 16:23

SONUÇ OLARAK SERVİSE GİDİP BU SORUNU HALLEDEN KİMSE YOK GALİBA.İLK BEN OLURUM ARTIK.YANLIZ MALİYETİNDEN ENDİŞEM VAR..Confused

FABIA 1.4 TDI AMBIENTE
2007 - 80 HP - BLACK

Kullanıcı avatarı
DEEPMURAT
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir