lpg yine sorun

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg yine sorun

İleti edebi34 » 01 Şub 2010, 22:35

arkadaşlar fabiam a takıtrdığım atiker tüp yine sorunlu..rolantide,ayağım gazda olmadığı halde gaz 20 ye çıkıyor birdaha iniyor..bunu bazen yapıyor..neden olaiblir.neler yapabilirim

edebi34
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abrek81 » 01 Şub 2010, 22:37

bendede ynı sorun var kardeş araç sabahları ilk çalıştıdığım zaman benzinde iyi tüpe geçtiği an motorda bi sarsılma oluyo tekliyooo yarın bende lpg ciye gideceğim bakalım ne çıkacak
abrek81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti edebi34 » 01 Şub 2010, 22:40

[quote="abrek81"]bendede ynı sorun var kardeş araç sabahları ilk çalıştıdığım zaman benzinde iyi tüpe geçtiği an motorda bi sarsılma oluyo tekliyooo yarın bende lpg ciye gideceğim bakalım ne çıkacak[/QUOTE]

o hava soğuk olduğu için yapıyor..tüpe geçme sıcaklığını 40 yaparsa problem hal olur
edebi34
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti akt145 » 01 Şub 2010, 22:46

arkadaşlar bu alatıklarınız kronik lpg sorunları furkanın dediği gibi sıcaklığı 40 yaptırın yada kışın lpg de kullan mayın
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti İBRAHİM KESGİN » 02 Şub 2010, 01:36

ben daha taktırmadım;araçtırma aşamasındayım atiker bayisi çok iyi arkadaşım oldugu halde ben buaraça takmam dedi .bu araça en uygun lpg kitinin zavolli olduğunu öğrendim.atikerin yazılımı sabit ,zavollini değişken oldugunu skoda lar da problem çıkarmadığını öğrendim .1200tl  10ay takit yapıyorlar inşallah taktıraçağım
İBRAHİM KESGİN
CLASSIC
CLASSIC

İleti crazyboy3506 » 02 Şub 2010, 01:46

BENDE STAFANELLİ LPG KİTİ VAR İYİ ÇALIŞIYOR.YAZ AYINDA TAKTIRDIĞINDA SICAKLIĞI 30 OLARAK AYARLADILAR.HAVALAR SOĞUMAYA BAŞLADIĞINDA SENİN SORUN BENDE ORTAYA ÇIKTI.SICAKLIĞI 40A AYARLADILAR.SORUN ÇÖZÜLDÜ FAKAT BENZİN DAYANMAZ OLDU.BENDE GİTTİM DURUMU ANLATTIM 35 E ÇEKTİLER.ŞUAN SORUN KALMADI ŞÜKÜRLER OLSUN.HAVA SICAKLIĞININ -20 DERECEDE OLDUĞU ZAMAN BİLE GAZA GEÇTİĞİNİ FARK ETMİYORUM.SİZDE BİRKAÇ DENEME YAPIN DERİM BEN..
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim
Nereden: Ankara

İleti yonetici » 02 Şub 2010, 02:13

[quote="İBRAHİM KESGİN"]ben daha taktırmadım;araçtırma aşamasındayım atiker bayisi çok iyi arkadaşım oldugu halde ben buaraça takmam dedi .bu araça en uygun lpg kitinin zavolli olduğunu öğrendim.atikerin yazılımı sabit ,zavollini değişken oldugunu skoda lar da problem çıkarmadığını öğrendim .1200tl  10ay takit yapıyorlar inşallah taktıraçağım[/QUOTE]

Bende LPG taktırma aşamasında olduğumdan ayrıca yazılımcı olduğum için meraktan bulabildiğim LPG ECU programlama yazılımlarını inceledim. Atiker Multifast için hazırlanmış yazılım son derece parametrik. İnceleme fırsatı bulduğum birkaç yabancı LPG kitinin yazılımlarında herhangi bir avantaja rastlamadım. İtalyan kitlerde aracın marka ve modelini seçerek kalibrasyon yapıldığını sanıyordum ama değilmiş. Anladığım kadarıyla araç benzinde çalışırken yapılan bir otomatik kalibrasyon sistemi var yazılımlar arasında kalite buradaki algoritmada ortaya çıkabilir. Fakat ustanın tecrübesi yada referans olarak başka bir kitten alacağı kalibrasyon değerlerini kullanarak iyi bir ayar tutturmak mümkün olacaktır diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti BaTeRRiiSStt » 02 Şub 2010, 10:30

Benım LPG gecme sıcaklıgı 28 derece. 30 du kısın daha cabuk lpg ye gecsın dıye 28 e dusurdum.hiçbir problemde yok..sıcaklıgı 40 a cıkarmakla yada kısın tup te kullanmamak bunun çaresi değil.Eğer benzınde aynı sorun yoksa lpg taktırdıgınız yere gıdın enjektorlere baksınlar .Benımde ılk basta oyle bır sorun vardı enjektorler deıstı sorunda halloldu.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti denizkent » 05 Şub 2010, 00:14

bende de gaza geçtikten sonra rolanti birden sıfıra düşüyor ve araç stop ediyor.
denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 05 Şub 2010, 00:23

[quote="denizkent"]bende de gaza geçtikten sonra rolanti birden sıfıra düşüyor ve araç stop ediyor. [/QUOTE]

LPG ye hiçmi geçmiyor yoksa motor ısınınca geçiyor mu?
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti recebov » 05 Şub 2010, 12:20

TAKAN USTADA SORUN VAR...
recebov
CLASSIC
CLASSIC

İleti cineration » 05 Şub 2010, 18:38

[quote="?"][quote="İBRAHİM KESGİN"]ben daha taktırmadım;araçtırma aşamasındayım atiker bayisi çok iyi arkadaşım oldugu halde ben buaraça takmam dedi .bu araça en uygun lpg kitinin zavolli olduğunu öğrendim.atikerin yazılımı sabit ,zavollini değişken oldugunu skoda lar da problem çıkarmadığını öğrendim .1200tl  10ay takit yapıyorlar inşallah taktıraçağım[/QUOTE]

Bende LPG taktırma aşamasında olduğumdan ayrıca yazılımcı olduğum için meraktan bulabildiğim LPG ECU programlama yazılımlarını inceledim. Atiker Multifast için hazırlanmış yazılım son derece parametrik. İnceleme fırsatı bulduğum birkaç yabancı LPG kitinin yazılımlarında herhangi bir avantaja rastlamadım. İtalyan kitlerde aracın marka ve modelini seçerek kalibrasyon yapıldığını sanıyordum ama değilmiş. Anladığım kadarıyla araç benzinde çalışırken yapılan bir otomatik kalibrasyon sistemi var yazılımlar arasında kalite buradaki algoritmada ortaya çıkabilir. Fakat ustanın tecrübesi yada referans olarak başka bir kitten alacağı kalibrasyon değerlerini kullanarak iyi bir ayar tutturmak mümkün olacaktır diye düşünüyorum.
[/QUOTE]
Yurtdışında LPG dönüşüm kiti toptancılığı yapan arkadaşım Atiker'in yazılımının polonya yazılımı olduğunu söylemişti.

Kalibasyon olayı ilginç geldi. Atikerin yazılımı kalibrasyonu nasıl yapıyormuş bir ara sorar öğrenir size de aktarırım.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti denizkent » 13 Şub 2010, 23:40

bugün skodalarada bakan bosch car servisine gittim. urumu anlatım gazda iken rölanti sorunu boğaz kelebiği ile ilgili dedi. bğaz kelebeğini temizledi. sakaryadan karasuya geldim. yolda herhangi bir osrunla karşılaşmadım. hatta çekiş gücü dahada düzeldi.
denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 14 Şub 2010, 00:22

oksijen sensörünü hiç değiştirdinizmi araç kaç km de.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir