FABİA 2004 1.2. HTP

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA 2004 1.2. HTP

İleti T.T. » 04 Şub 2010, 00:35

tekrar teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız gerçekten çok açıklayıcı... Walla ilk başlarda arabayı ilk aldığımda çoğu kişinin yorumu 1.2 araba çekmez filan kanılarındaydı. Bu da doğal olarak bana da yansımıştı ama 4 kişi bindik arabaya yokuşlarda filan ööle 1.2 motor gibi de değilmiş. Nede olsa Alman teknolojisi var. Şimdilik herhangi bir sıkıntım yok inşallah ilerde de açmaz. Yanlız bi yağ değiştirme vaktim geldi onuda bu hafta içinde yaptırcam inşallah. Motor Kaputunda castrol stiker ını yapıştırmışlar. Galiba orjinali o fabrikasyon oymuş. Siz hangi yağları önerirsiniz ?

Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti derude » 04 Şub 2010, 00:45

Etiketler tabi ki reklam amaçlı, bende de shell var.

505-00 onay kodlu castrol kullanıyorum. Ve yağ olayını abartmanın bir mantığı da yok. Bilinen bir marka alın. Gerisini dert etmeyin.
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 04 Şub 2010, 00:47

[quote="T.T."]tekrar teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız gerçekten çok açıklayıcı... Walla ilk başlarda arabayı ilk aldığımda çoğu kişinin yorumu 1.2 araba çekmez filan kanılarındaydı. Bu da doğal olarak bana da yansımıştı ama 4 kişi bindik arabaya yokuşlarda filan ööle 1.2 motor gibi de değilmiş. Nede olsa Alman teknolojisi var. Şimdilik herhangi bir sıkıntım yok inşallah ilerde de açmaz. Yanlız bi yağ değiştirme vaktim geldi onuda bu hafta içinde yaptırcam inşallah. Motor Kaputunda castrol stiker ını yapıştırmışlar. Galiba orjinali o fabrikasyon oymuş. Siz hangi yağları önerirsiniz ?[/QUOTE]

araçların teknolojileride ona göre olduğu için 1.0 da çıkar yakındaSmile vergidende tasarruf işte ne güzel..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti T.T. » 04 Şub 2010, 00:50

çok dooru bu 1.4. 180 bg motor war nasıl olsa sizin dediğiniz olmasıda çok yakın bi tarihte olur galiba... :)
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti quickcan » 04 Şub 2010, 00:51

vw artık az yakar çok kaçar işine döndü..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti zengin_47 » 04 Şub 2010, 21:39

Ben 1.2'ye BRC Lpg taktırdım. Çok memnunum. Atiker, Landi Renzo yine arkadaşların kullanıp memnun olduğu markalar. Bence mutlaka taktırın. Performans farkı yok (Bence).
Fabia 1.2 HTP
zengin_47
CLASSIC
CLASSIC

İleti edoras » 05 Şub 2010, 01:22

öncelikle aramıza hoşgeldiniz... ailemiz genişliyor
tüp konusunda bende ilk aracı aldığımda çok düşündüm ve 8000 km kullandıktan sonra tüp taktım ve ilk aldığım gibi taktırmadığıma pişman oldum....

eğer niyetiniz varsa ayda min 1500 km yapıyorsanız bütçenize uygun mümkünse ithal marka bir lpg kiti taktırın dikkat edeceğiniz tüpü takan yerin yol güzergahınıza ve size yakın olması ve deneyimli iyi bir usta olması böylece sorun anında ustalara daha rahat ulaşabilirsiniz..

şu varki ben çok ön yargılı olarak lpg kiti taktırmama rağmen hemen hemen hiç sorun yaşamadım... 

yağ konusunda da arkadaşlara katılıyorum bilinmiş marka bir yağ tercih edebilirsin....

tekrardan hoşgeldiniz iyi forumlar
Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti skodaizm » 05 Şub 2010, 01:30

[quote="edoras"]öncelikle aramıza hoşgeldiniz... ailemiz genişliyor
tüp konusunda bende ilk aracı aldığımda çok düşündüm ve 8000 km kullandıktan sonra tüp taktım ve ilk aldığım gibi taktırmadığıma pişman oldum....

eğer niyetiniz varsa ayda min 1500 km yapıyorsanız bütçenize uygun mümkünse ithal marka bir lpg kiti taktırın dikkat edeceğiniz tüpü takan yerin yol güzergahınıza ve size yakın olması ve deneyimli iyi bir usta olması böylece sorun anında ustalara daha rahat ulaşabilirsiniz..

şu varki ben çok ön yargılı olarak lpg kiti taktırmama rağmen hemen hemen hiç sorun yaşamadım... 

yağ konusunda da arkadaşlara katılıyorum bilinmiş marka bir yağ tercih edebilirsin....

[/QUOTE]
    Can Bey,
    LPG kitini ne marka kaç lira ve nerede( mümkünse firma ismi ve adresi verme) taktırdınız? Motor EPC uyarısı veriyor mu?  Yol bilgisayarı çalışmaya devam ediyor mu? Cevaplarsanız memnun olurum.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti edoras » 05 Şub 2010, 01:44

[quote="skodaizm"][quote="edoras"]öncelikle aramıza hoşgeldiniz... ailemiz genişliyor

[/QUOTE]
    Can Bey,
    LPG kitini ne marka kaç lira ve nerede( mümkünse firma ismi ve adresi verme) taktırdınız? Motor EPC uyarısı veriyor mu?  Yol bilgisayarı çalışmaya devam ediyor mu? Cevaplarsanız memnun olurum.

__Hakan Ün__
[/QUOTE]

valla şöle başlayayım

1-LPG kiti KME marka ve kahvecioğlu tarafından 1200 tl 10 taksit olarak istanbul merter de takıldı...

2-motor epc uyarısına LPG de hiç rastlamadım lakin benzinde iken 1 kere bu uyarıyı aldım boğaz kelebeği temizliği yapıldı sorun kalmadı...

3-yol biligisyarı çalışmaya devam ediyor şu anda ortalama 11.7 gibi bir rakam gösteriyor  bende 220-230 kuruş arası yakıt yakıyorum bana doğru gibi geliyor

lpg kiti takalı 1300 km oldu ve son derece mennunum  

Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia

İleti skodaizm » 05 Şub 2010, 01:47

Can Bey,
   Cevap için teşekkür.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti T.T. » 05 Şub 2010, 15:40

teşekkür ederim Can bey değerli yorumlarınız için Thumbs%20Up
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti capadocia » 08 Şub 2010, 01:00

bende 1.2 fabıa ma baslangıcta bıraz tedırgın olmama ragmen taktırdım ve yaklasık 20000 km oldu taktıralı hıcbır sorun yasamadım masallahı var bence de en onemlısı ıscılık eger taktırdıgınız ustanız ıyı olursa yasayabılecegınız sorunlarda o kadar azalır benım sehır ıcı yakıt sarfıyatım 8.4 cıvarında buda benzınde yaklasık 7 lıtre yakmasına esıt cunku lpg benzıne gore yuzde 20 daha fazla yakar yakıt olarak yazın bu verıler daha dusuyor kısaca cok memmunum cekısınde hıcbır degısıklık yok
capadocia
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir