cam otomatiği sözümü dinmemiyor :(

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

cam otomatiği sözümü dinmemiyor :(

İleti puZZle » 04 Şub 2010, 16:20

Bir kaç gün önce camlar buzlu iken şoför tarafındaki camı hafiften aralamak istedim. biraz zorlanmasına rağmen cam aralandı fakat şimdi cam açıkken kapatmak istiyorum daha fazla açılıyor, açmak istiyorum kapanıyor, bazen düzgün çalışıyor, düzelirmi diye birkaç gün bekledim ama düzelmedi, bir çözümü varmıdır acaba ???

puZZle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti edoras » 04 Şub 2010, 16:21

bende aracı bakıma bıraktığımda öle bişi gelmişti başıma ama 2-3 güne düzeldi biraz kurcalamak lazım sanırım :))
Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti skodaizm » 04 Şub 2010, 16:25

Camınızı acık bırakıp arabanın kapı kilidinden kapı kapalı iken  anahtarınızı kilide sokup sola çevirerek aşağı sonra sağa çevirerek yukarı camınızı hareket ettirip; sonra kapalı pozisyonda anahtarı bir müddet çevrili tutun. Düzelecektir
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti puZZle » 04 Şub 2010, 16:33

[quote="skodaizm"]  Camınızı acık bırakıp arabanın kapı kilidinden kapı kapalı iken  anahtarınızı kilide sokup sola çevirerek aşağı sonra sağa çevirerek yukarı camınızı hareket ettirip; sonra kapalı pozisyonda anahtarı bir müddet çevrili tutun. Düzelecektir
__Hakan Ün__ [/QUOTE] Bunu hemen deneyeceğim teşekkürler...
puZZle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodaizm » 04 Şub 2010, 16:36

Durumdan  bizleri  haberdar ederseniz diğer arkadaşlara da yardımı dokunabilir.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti puZZle » 04 Şub 2010, 17:20

önce cam yarım açıkken denedim işe yaramadı, cam tam açıkken denedim problem çözüldü gibi görünüyor. teşekkür ederim...
puZZle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 04 Şub 2010, 19:23

yeni merkezi kilit beyni taktım onla birlikte sağ camı bazen indirip kaldırdığımızda en yukarı çıkıyor kapanıyor sanki birseye takılmış gibi geri iniyor tam ortada kalıyor bir daha denememde kapanıyor bizim fabialarda cama birsey şıkışma durumunda camlar geri açılma özelliği varmı ki. bence yazılımsal bir sorun var servise gittiğimde soracağım siz ne dersiniz..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti skodaizm » 04 Şub 2010, 21:43

[quote="puZZle"]önce cam yarım açıkken denedim işe yaramadı, cam tam açıkken denedim problem çözüldü gibi görünüyor. teşekkür ederim...[/QUOTE]
  Önemli olan sorunu çözümlemiş olmanız. Geçmiş olsun.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti balarest » 04 Şub 2010, 21:53

soguk havalarda camlarla pek ugrasmayın zıra ıcındekı halat-motoru vb sorunlar zorlandıgı ıcın arıza verıyr en basıt cam halat tamırı 50 tl
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti önder38 » 04 Şub 2010, 22:02

Aynı sorun bende de var. sigortayı çıkarıp taktım, dışardan anahtarla programlamaya çalıştım düzelmedi. sökülüp yağlanması gerekiyor diye tahmin ediyorum. yalnız şoför kapısı olduğu için ayna ayarı falan var onlara sökerken zarar vermeyim diye cesaret edip döşemeyi sökemedim bi türlü. yapıp düzeltebilirsem sizlerle de paylaşırım.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti puZZle » 05 Şub 2010, 01:03

[quote="caglarkrbyk"]yeni merkezi kilit beyni taktım onla birlikte sağ camı bazen indirip kaldırdığımızda en yukarı çıkıyor kapanıyor sanki birseye takılmış gibi geri iniyor tam ortada kalıyor bir daha denememde kapanıyor bizim fabialarda cama birsey şıkışma durumunda camlar geri açılma özelliği varmı ki. bence yazılımsal bir sorun var servise gittiğimde soracağım siz ne dersiniz.. [/QUOTE] arkadaşım senin sorunun benimki ile birebir aynı, yukarıda anlatılanları bir kaç kere dene, benimde ilk seferinde olmadı. belki kapıyı kilitlemeden yaptığım için belkide cam yarım açıkken denediğim için olmadı. 

sorunlu camı sonuna kadar aç ve kapıyı kilitle. sonra anahtarı kilite yerleştir ve sola çevir,  bu konumda biraz bekle, sonra anahtarı sağa çevir cam tam kapansın birazda o konumda bekle... benim problemim çözüldü seninkininde çözülmesi lazım.

puZZle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 05 Şub 2010, 01:28

[quote="puZZle"][quote="caglarkrbyk"]yeni merkezi kilit beyni taktım onla birlikte sağ camı bazen indirip kaldırdığımızda en yukarı çıkıyor kapanıyor sanki birseye takılmış gibi geri iniyor tam ortada kalıyor bir daha denememde kapanıyor bizim fabialarda cama birsey şıkışma durumunda camlar geri açılma özelliği varmı ki. bence yazılımsal bir sorun var servise gittiğimde soracağım siz ne dersiniz.. [/QUOTE] arkadaşım senin sorunun benimki ile birebir aynı, yukarıda anlatılanları bir kaç kere dene, benimde ilk seferinde olmadı. belki kapıyı kilitlemeden yaptığım için belkide cam yarım açıkken denediğim için olmadı. 

sorunlu camı sonuna kadar aç ve kapıyı kilitle. sonra anahtarı kilite yerleştir ve sola çevir,  bu konumda biraz bekle, sonra anahtarı sağa çevir cam tam kapansın birazda o konumda bekle... benim problemim çözüldü seninkininde çözülmesi lazım.

[/QUOTE]

yarın deneyeceğim çünkü daha önce olmuyordu arıza olduğunuda düşünmüyorum..tskler
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cineration » 05 Şub 2010, 18:48

bu tür kullanıcı bilgilerini paylaşmak çok güzel

teşekkürler
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti puZZle » 06 Şub 2010, 02:21

[quote="cineration"]

bu tür kullanıcı bilgilerini paylaşmak çok güzel

teşekkürler
[/QUOTE] forumda çok bilgili arkadaşlar var ve problemi olanlara karşı da gerçekten ilgililer, yalnız her zaman savunduğum bir konu var, çözüm yolu kesinleşmiş sorunlar bir başlık altında toplanmalı. bir nevi klavuz gibi, her kullanım klavuzunun arkasında problemlerin çözümüne ilişkin kısa kısa notlar olur.

problemler ve çözüm yolları diye bir başlık açılacak, araç modellerinin bulunduğu alt başlıklar, fabia başlığı altına, cam otomatiği düzdün çalışmıyorsa aşağıdaki yöntemi deneyiniz şeklinde bir bilgi. konular çoğaldıkça elimizde güzel bir veri bankası olacak...

mantıklı değil mi??? 

puZZle
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 06 Şub 2010, 11:22

ben denedim olmadı 4-5 kez hava soğuktu bıraktım sonra yine deneyeceğim.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti grey_wolf » 06 Şub 2010, 12:19

[quote="caglarkrbyk"] ben denedim olmadı 4-5 kez hava soğuktu bıraktım sonra yine deneyeceğim.
[/QUOTE]

bizimkilerde sıkışma anında durma özelliği olması lazım. seninki ona benziyor.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti thechn » 23 Nis 2011, 23:59

iyi akşamlar arkadaşlar ben de yeni bir fabia aldım 1.4 comfort ama hemen bir sorunla karşşılaştım yardımınıza ihtiyacım var
aracı aldıktan sonra iç dış yıkatmmaya göötürdüm orada yıkarken su gitmiş cam otomatiğinde sorun çıktı sol taraftaki çalışıyor soldan sağı açıp kapatabiliyorum ilk başta o da olmuyordu sağ hiç bir şekilde ççalışmıyordu ama usta baktıktan sonra su gitmişl yaptım ama tam olmadı sadece şöför tarafından açılıp kapanıyor sağ tarafa hükm etmiyor ve sağ düğmeden de aççılıpp kapanmıyor beyi,nde sorun olabilir dedi söküp ellektronikçi bakmalı falan dedi bu sorun nasıl hallolur bu değişse ne kadara mall olur teşekkürler
thechn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sabri ceylan
Nereden: Uşak
Arabanız: fabia 1.4 comfoort

İleti isozfer » 24 Nis 2011, 13:49

merhaba beyler,

aynı sorun bende de mevcuttu. arabayı kuaföre yıkatıp temizlettikten sonra benim sol taraftaki camda da açma kapanma problemi oldu. dediğiniz gibi açmaya çalışıyorum kapanıyo, kapatmaya çalışıyorum tamamen açılıyo. düğmesini yerinden çıkarıp içini açtım. güzelce temizledim, sildim, pakladım bi süre idare etti ama sonra sonuç aynı. sonra gittim kafama göre kimseye danışmadan yüce otoya dedim düğmesini değiştirin. onlarda değiştirdi düzeldi dedim gene olmadı. durduk yere düğme parası verdik. en sonunda ne olursa olsun dedim, kapının döşemesini söktüm. fişlerini söktüm, üfledim, sildim tozunu temizledim. şimdilik bi sıkıntı yok. yaklaşık 1 ay oldu. gayet düzenli çalışıyo. kablolarda da bi sıkıntı olmuş olabilir. acaba olur mu diye bilinçsizce işin ehli olmadan yaptım bişiler ama düzeldi. :)

arabayı bakıma götürdüğümde kesinlikle yanından ayrılmıyorum. en ince ayrıntısına kadar sökme takma işlerini takip ediyorum. neyi nerden çıkardı, neyi nereye taktı hep gözlemliyorum. mümkün olduğunca kendi işimi kendim görmeye çalışıyorum.
isozfer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İsmail BIÇAKCIOĞLU
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia II 1.2 Classic

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir