Motor alt (Karter) muhafazası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Motor alt (Karter) muhafazası

İleti yonetici » 16 Ekm 2005, 18:04

Fabia model araçlarımızın motor alt kısmında herhangi bir koruyucu levha bulunmamaktadır. Elegance donanım seviyesinde bulunan plastik muhafaza Türkiye şartları için son derece yetersizdir. Yollardaki mıcır, yağmurda caddeleri basan sular, derin çukurlar ve yüksek kasisler motorumuza zarar verebilecek unsurlar. Bunlardan kaynaklanabilecek zararı en az seviyeye indirmek için bu parçanın takılması son derece önemlidir. Orijinal metal muhafazanın pahalı olmasından ötürü yan sanayi ürünler piyasada bulunmaktadır. Kendi aracımda da kullandığım ve montaj aşamasında ve sonrasında araç ile tamamen uyumlu olan orijinalinin malzeme ve ebat olarak birebir kopyası yan sanayi muhafazayı temin edebileceğiniz yerin iletişim bilgilerini veriyorum.
İleri Otomotiv
0212 549 01 07

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti federaL » 20 Eyl 2006, 19:14

Benim motor alt kapağı resmen plastik gibi birşeydi servisten degiştirdiler ücretsiz olarak metal taktilar.
federaL
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ugurgeylani » 20 Eyl 2006, 22:01

dizel araçlarda çelik kartel muhafaza aşırı ses meydana getirmekte.bu yüzden dizellere takılması ses e karşı alerjisi olanlara uygun olmaz...
ugurgeylani
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 21 Eyl 2006, 00:21

Motor altını tamamen örttüğü için dizel araçlarda sesin içeriye doğru yankı yapmasına neden oluyor olabilir. Benzinli araç daha az gürültülü ve sportif sesli olduğu için rahatsız edici birşey olmuyor.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti gbasara » 21 Eyl 2006, 10:59

arkadaşlar,
motor alt koruma sacı konusunda hiç bir karşı bahaneyi kabul etmemek gerekir. ne olursa olsun bu sacın takılması şart. orjinal üretimde kullanılmaması çok saygısızca. her şey ticari çerçevede ele alınıyor. aracın ağırlığı artmasın diye koymuyorlar. oysa ki bana göre triger kadar hayati bir parçadır. özellikle büyük kentler dışında yaşayan arkadaşlar bunu birincil olarak taktırması gerekir. zamansız bir şekilde girmek zorunda kaldığınız bozuk bir yolda ve yağmurlu dağ geçitlerinde bunu kötü bir tecrübe ile öğrendiğinizde malesef iş işten geçmiş oluyor.

aracınızın kalbi olan motorun alt kısmının aldığı darbeleri, yıpranmayı ve delinmeyi 50-100 YTL'lik bir saca tercih ediyor olamazsınız. karter delindiğinde yapmanız gereken tek şey bir çekici çağırıp beklemek. tabi telefonu kullanamadığınız bir yerlerde kaldıysanız daha da kötü. çektiğiniz sıkıntı zaman kaybı ve huzursuzluk da cabası. sonrası ise serviste bir yığın para demek.

lütfen bu konuyu çok iyi düşünmenizi öneririm...
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 21 Eyl 2006, 11:41

Göztepe Seçkin Oto'da yeni sorduğum fiyat, nakit 110 YTL, montaj dahil!

Bu arada iki farklı İleri Otomotiv buldum! Hangisi doğru olan?

Teşekkür ederim!
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti real81 » 24 Eyl 2006, 00:16

1.2  taktırıken dikkat edin klıma borusunu zedelemesinler......
real81
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 24 Eyl 2006, 00:53

[quote="irfant"]Göztepe Seçkin Oto'da yeni sorduğum fiyat, nakit 110 YTL, montaj dahil!

Bu arada iki farklı İleri Otomotiv buldum! Hangisi doğru olan?

Teşekkür ederim!
[/QUOTE]

Hatırlayamadım ikiside olmayabilir. İlk mesajda verdiğim telefon numarası çıkmıyor mu?
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 23 misafir