çok yeniyim yardımcı olacak tecrübeli arkadaşlar

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

çok yeniyim yardımcı olacak tecrübeli arkadaşlar

İleti by.ertugrul » 06 Şub 2010, 21:13

öncelikle merhabalar siteniz çok güzael henüz üye oldum kısaca kendimi tanıtayım 1985 erzurum doğumlu erzurumda oturuyorum.

arkadaşlar evvela 3 gün önce başka bir memleketten fabia 2001 1,4 68 hp aldım arabanın dış görünüşü çok hoşuma gitti aldım memleketim erzurum a gelirken sırasıyla

1. 80 km. ilerledikten sonra hararet göstergesi normal iken hararet ikaz lambası yandı durdum motor su kaynatmış su ekleye ekleye kayseriye geldim bir ustaya baktırdım motorda felan birşey gözükmedi ama su eksiltmişti yine bilgisayar a felan bağladı bir sorun göremedi yine çıktım oradan da gelinceye kadar hararet mevzusu 3,4 kez tekrar etti şimdi de malum erzurumdayım -30 larda araba ilk çalıştığında bile hararet göstergesi yanıyor

2. arabayı alır almaz 50 tl. lik benzin aldım tüp üde fulle dim sıralı sistem tüplü ve komple tüple geldim niğdeden aldım erzurum a yaklaşık 1000 km.benzinle hiç kullanmadım erzuruma girdim tüp bitti toplam 20 km. felan benzinle geldim eve sabahı araçta hiç benzin yoktu 10 lira daha attım akşam a tüple gezmeme rağmen yine benzin yok

3. aracın performansı hiç iyi değil çok fazla yüklenmeme rağmen 110 u geçemedim özellikle rampalarda 1. vites e kadar düştüğüm oldu şimdi şehir içinde bile gitmiyor araba

4. araç yürürken veya dururken kapılar kendiliğinden açılıp kapanıyor

5. kalorifer çok yavaş çalışıyor ve ısıtmıyor

arkadaşlar arabayı getirdim 3 günde belki 15 tane farklı ustaya gösterdim verem oldum çok pişman oldum aldığımada kimse anlamıyor bir çoğu sorun yok diyor motorunda durumu izah ediyorum kimse birşey diyemedi burada servis te yok bazı ustaların söylediklerini aktarayım

termostat ta sorun yok, conta kapağı yanmış olabilir ,  benzin kaçağı için arabanın her yanına bakıp birşey bulamadı kimse anlattıklarıma da yanıt veremediler bu sabah ta sabah çalıştırdıktan sonra göstergede service oil yağ uyarısı verdiki dün yağ ekletmiştim ve yine sabah ön sağ teker in 10 santim yakınında yere bayağı bir antifreeze damlamış onuda yine ustalar farklı farklı lpg ustalarıda dahil baktım bulamadılar hava filtresi bujilerini felan değiştirdim belki baskıda sorun vardır diye baktırdım onlarda normal çıktı ve hala araba gitmiyor yakıt tüketimi tüp te uzun yolda 16 krş yaktı şehir dışı olay bundan ibaret yardım edin lütfen deli oldum 2 gündür kimse şuralarda hata var arızlıdır yapalım diyemedi yardımcı olacak arkadaşların tavsiyelerini dört gözle bekliyorum şimdiden teşekkürler

by.ertugrul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by.ertugrul » 06 Şub 2010, 21:16

bir konu daha kalorifer i ilk açtığımda ve devamında ara ara acayip benzin kokuyor içerde durulmayacak derecede ve yine dün bi eksoz cuya baktırdım oda motor la eksoz arasında ki spiral çatlakmış onu değiştirmemi söyledi fakat o koku oradan olmadığını söyledi

by.ertugrul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti y.emre » 06 Şub 2010, 21:20

epey bi sorunlu arabaya denk gelmişsiniz allah yardımcınız olsun teknik bilgisi olan arkadaslar yol gösterecektir.bu arada hosgeldiniz aramıza.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti by.ertugrul » 06 Şub 2010, 21:31

çok teşekkürler hoşbulduk. evet maalesef öyle oldu. allah razı olsun.
by.ertugrul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan48 » 06 Şub 2010, 21:38

by.ertugrul yazdı:
öncelikle merhabalar siteniz çok güzael henüz üye oldum kısaca kendimi tanıtayım 1985 erzurum doğumlu erzurumda oturuyorum.
arkadaşlar evvela 3 gün önce başka bir memleketten fabia 2001 1,4 68 hp aldım arabanın dış görünüşü çok hoşuma gitti aldım memleketim erzurum a gelirken sırasıyla

1. 80 km. ilerledikten sonra hararet göstergesi normal iken hararet ikaz lambası yandı durdum motor su kaynatmış su ekleye ekleye kayseriye geldim bir ustaya baktırdım motorda felan birşey gözükmedi ama su eksiltmişti yine bilgisayar a felan bağladı bir sorun göremedi yine çıktım oradan da gelinceye kadar hararet mevzusu 3,4 kez tekrar etti şimdi de malum erzurumdayım -30 larda araba ilk çalıştığında bile hararet göstergesi yanıyor

2. arabayı alır almaz 50 tl. lik benzin aldım tüp üde fulle dim sıralı sistem tüplü ve komple tüple geldim niğdeden aldım erzurum a yaklaşık 1000 km.benzinle hiç kullanmadım erzuruma girdim tüp bitti toplam 20 km. felan benzinle geldim eve sabahı araçta hiç benzin yoktu 10 lira daha attım akşam a tüple gezmeme rağmen yine benzin yok

3. aracın performansı hiç iyi değil çok fazla yüklenmeme rağmen 110 u geçemedim özellikle rampalarda 1. vites e kadar düştüğüm oldu şimdi şehir içinde bile gitmiyor araba

4. araç yürürken veya dururken kapılar kendiliğinden açılıp kapanıyor

5. kalorifer çok yavaş çalışıyor ve ısıtmıyor

arkadaşlar arabayı getirdim 3 günde belki 15 tane farklı ustaya gösterdim verem oldum çok pişman oldum aldığımada kimse anlamıyor bir çoğu sorun yok diyor motorunda durumu izah ediyorum kimse birşey diyemedi burada servis te yok bazı ustaların söylediklerini aktarayım

termostat ta sorun yok, conta kapağı yanmış olabilir , benzin kaçağı için arabanın her yanına bakıp birşey bulamadı kimse anlattıklarıma da yanıt veremediler bu sabah ta sabah çalıştırdıktan sonra göstergede service oil yağ uyarısı verdiki dün yağ ekletmiştim ve yine sabah ön sağ teker in 10 santim yakınında yere bayağı bir antifreeze damlamış onuda yine ustalar farklı farklı lpg ustalarıda dahil baktım bulamadılar hava filtresi bujilerini felan değiştirdim belki baskıda sorun vardır diye baktırdım onlarda normal çıktı ve hala araba gitmiyor yakıt tüketimi tüp te uzun yolda 16 krş yaktı şehir dışı olay bundan ibaret yardım edin lütfen deli oldum 2 gündür kimse şuralarda hata var arızlıdır yapalım diyemedi yardımcı olacak arkadaşların tavsiyelerini dört gözle bekliyorum şimdiden teşekkürler

Aracınızın Silindir kapak contası yanık değiştirdiğiniz anda sorun çözülecektir.
1. aracın benzin bitirme sorunu arac conta yanık olduğundan lpg beynine su havalı gelir ve beyin donar arac benzine geçer
2.conta yanık olan araclarda kalorifer iyi ısıtmaz bunu çözemeyen usta olmaz ama
iyi bir skoda özel servisi bulun eger illaki orda söktürecek olursanız. eger usta çözemiyor yada daha önce başına gelmediyse o zaman ben ustana yardımcı olabilirim telefonla tarif edebilirim daha önce başına gelmemiş olabilir.

aracınız hayırlı ugurlu olsun.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti hakan48 » 06 Şub 2010, 21:43

su damlatma işine gelince tüm bunların yanısıra arac silindir kapak contasını su pompası arızalı olduğu için yakmış olabilir.yada bir yerde kaçak vardır iyice incelemek gerekir.su pompası manifold tapaları ve termostat gövdesi arızalarından  genelde 68hp lerde sorun olabiliyor. iyice incelemeleri gerekir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti C@GL@R » 06 Şub 2010, 21:45

keşke aracı almadan önce danışsaydınız sanırım araç biraz hor kullanılmış.. anladığım kadarıyle cvp vermeye çalışayım..

1.radyötördeki kılcal bir çatlak nedeniyle araç su eksiltiyor ve hararet yapıyor olarbilir..müşürdede sorun olabilir

2- sıralı sistemlerde çeyrek depo altına düştümü benzin sanki benzinde gidiyormuşsunuz gibi benzin ibresinde düşüş yaşanır bu gayet normal yani depoda benzininiz var

3-68 beygirlikle en az 101 likler kadar torka sahip onlar kadar olmasada 160-170 rahatlıkla görmeli lpg de bir ayarsızlık olabilir..(başıma geldi araç 100 den sonra sanki geri gidiyor gibi)

4-kapıların açılıp kapanması merkezi kilit beyni ile alakalı bizim fabialarda nem rutubet beyni bozuyor. veya yazılımsal bir sorun olabilir mutlaka servise gidilmeli..

5-siz hiç araca bakım yaptınızmı bende ilk aldığımda kalorifer hiç üflemiyordu polen filtresini değiştirdik inamazsınız oyle bir pislik çıktıkı sahibi heralde 9 yıldır hiç değiştirmemiş (bayan)..değiştirin süper olur

ben yazdıklarınıza göre bunları çıkardım..daha detaylı yazarsanız daha yardımcı olabilrim..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti ozanakif » 06 Şub 2010, 23:31

Öncelikle aramıza hoşgeldin Ertuğrul.Bende Erzurumda görev yapıyorum , buraya reklam yapıyormuş gibi yazmak istemiyorum, ben aracımı ilk aldığımda 90.00 bakımı ve ilave olarak öndüzen işlerini yaptırdım arkadaşımın tavsiye ettiği bir özel servise.Servis ve ustadan memnun kaldım.Yetkili servis olmadıkları halde taktıkları parçalara garantide veriyorlar.İstersen irtibata geçelim ve benim ustaya bir  baktıralım.
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

İleti xMEGANx » 06 Şub 2010, 23:33

Hoşgeldiniz aramıza abicimm umarız kalıcı olursunuz mutlu oluruz. aracınıza gelirken bu aracı çok aradınızmı ???? :S
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti ozanakif » 06 Şub 2010, 23:34

Şunuda İlave etmeyi unuttum araç ısındığı halde hala beyaz duman atıyorsa Hakan Beyinde söylediği gibi büyük ihtimalle contadandır.
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

İleti ufuk » 07 Şub 2010, 00:57

hoşgeldiniz...
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti maozkan64 » 07 Şub 2010, 01:29

Bana göre de üst kapak contası yanmış gibi görünüyor.

Aramıza hoşgeldiniz.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti abdullah » 07 Şub 2010, 01:30

ertugrul  68 lik fabia bende 1 yıl kullandım performansı biraz zayıf ama kötü degil birde service oil yazısı yazması yag ilave edin anlamına gelmez . o sadece servis tarafından bidahaki yag degişim zamanını hatırlatması için ayarlanmış bir yazıdır onu kendiniz bile silebilirsiniz
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti by.ertugrul » 07 Şub 2010, 01:36

ufuk bey teşekkürler, xMEGANx teşekkürler arabayı çok aramadım ama nasip işte orada da ustalara baktırdım fakat sorun çıkmadı, Ozan AKİFOĞLU bey çok teşekkürler çok memnun olurum tabii usta bulamadım ben kaç gündür soğurum arabadan irtibat a geçelim by.ertugrul@hotmail.com dan veya 05327739556 ya çağrı atarsanız ben dönerim bekliyorum efendim, yunus emre yıldız teşekkürler nasip işte oldu birkere ve son olarak hakan48 verdiğiniz bilgilerden ötürü çok memnun oldum sizi arayacağım efendim.

saygılar
by.ertugrul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 07 Şub 2010, 12:59

benzin hortumunuzu kontrol ettirin. kaloriferden gelen benzin kokusu motor bölümü içindeki bir kaçaktan olur.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti derude » 07 Şub 2010, 15:51

Çok geçmiş olsun. Üzüldüm gerçekten.

Size o aracı, o şekilde veren adamı .....
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti by.ertugrul » 09 Mar 2010, 18:26

tekrar merhaba cevap veren arkadaşlara tek tek teşekkür ederim.

geçen zaman zarfında üst kapak contasını değiştirdim hararet kesildi ancak koku hala var ve aracın çekişi yine düşük subap ayarı yapılsın düzelir dediler olmadı eksoz spirali dediler değişmesi lazım orjinali ile değiştirdim yine olmadı çözemedik bir türlü araç bazen çok performanslı gidiyor çekişi gayet iyi ama genel olarak çok kötü çekmediği zaman da ister lpg ister benzin içeriye koku veriyor ve benzindense lpg de daha performanslı gidiyor. son olarak kapak contasını değişen usta buji ateşleme transformatöründe sorun var onu değiştir dedi. sizce doğrumudur eğer öyleyse 250 lira gibi fiyat söylediler daha ucuza bulabilirmiyim? şimdiden teşekkürler.
by.ertugrul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti thechn » 06 Arl 2011, 22:15

bundan 3 ay kadar önce devir daim pompasını değiştirdim ve antifiriz koydurdum bu sırada su konulan depo çok kirliydi onu söktürüp yıkattım sonra sabahları hararet göstergesi yanmaya başladı su eksi seviyesinde değil ama hararet göstergesi yanıyor su seviyesinde ve antifirizde sorun yok sabah ilk çalıştığında yanıyor bir süre gidip stop edip tekrar çalıştırınca yanmaz oluyor acaba sorun nedir ne yapmalıyım
yardımlarınızı bekliyorum
thechn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sabri ceylan
Nereden: Uşak
Arabanız: fabia 1.4 comfoort

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir