kaza yaptım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

kaza yaptım

İleti cineration » 10 Şub 2010, 13:17

geçmiş olsun

Araç garanti de değilse canının istediği yere götürebilirsin. Ne de olsa önce karşı tarafın Trafik sigortasından karşılanacak. Yalnız minibüsün trafik sigortasının ödeme süresi önemli

Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti erolfabia » 10 Şub 2010, 22:32

geçmiş olsun.

erolfabia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Cihan_06 » 11 Şub 2010, 11:29

Geçmiş olsun,
Ben 2 sene önce garajın kapısına sürtmüştüm arabayı sonra and skodaya götürdüm orjinal sayılabilecek şekilde yaptılar ezilen yerleri tabi hasarsızlık bozuldu ama işçilik iyiydi.

Cihan_06
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia classic 2007

İleti Bluedays » 11 Şub 2010, 11:58

Geçmiş olsun kardeş.

Ne saçma bir iştir ya 5 yaşı geçen araçlara orjinal parça takmamak da ne demek?
Ben takır takır parasını ödüyorum onlara, onlar da adam gibi hizmet vermek zorunda değil mi? Kaldı ki poliçede bunu belirtir herhangi bir ibare bulunmuyor.

Bu adamlara dava açmak gerekiyor, babalarının memleketiymiş gibi davranmamaları adına.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti cineration » 11 Şub 2010, 12:52

[quote="Koray"]sigorta firmaları 5 yaş ve üzer araçlara orjinal parça onayı vermiyormuş bilginiz olsun. [/QUOTE]

Kaskonuzu hangi sigorta sirketine yaptırıyorsunuz?
Ben Allianz sigortaya kasko yaptırıyorum.

Dün akşam kitapçığı okudum ama 5 yaş üzeri araçlara orjinal parça onayı verilmiyor diye bir ibare yok.

Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti Bluedays » 11 Şub 2010, 13:54

[quote="cineration"][quote="Koray"]sigorta firmaları 5 yaş ve üzer araçlara orjinal parça onayı vermiyormuş bilginiz olsun. [/QUOTE]

Ben Allianz sigortaya kasko yaptırıyorum.

Dün akşam kitapçığı okudum ama 5 yaş üzeri araçlara orjinal parça onayı verilmiyor diye bir ibare yok.

[/QUOTE]
Arkadaşlar kasko yaptırmadan önce poliçeyi bütün kelimelerini anlayarak, okumak gerekiyor.

Örneğin, bu yıl kaskomu yaptırdım. Gayet de ucuza yaptırdım. 383 Liraya full kasko yaptırdım.

Ray sigortadan. Poliçemi okudum yaptırdıktan sonra. Diyor ki, şayet kaza yaparda, bizim anlaşmalı olduğumuz firmalar dışında bir yere arabanı yaptırırsan, çıkan hasarın %20 sini cebinden karşılarsın. Peki sizin anlaşmalı olduğunuz yer neresi? Ray hızlı onarım yerleri adı altında koca ankarada 1 yer var. Bütün markalara bakan biryer. Dediler ki bana, ray sigortayı aradığımda, burası 24 saat çalışır, aracınızı en kısa sürede size teslim eder. Bu yüzden bura ile anlaşmalıyız. Halbuki aradım adamlar c.tesi 3 de kapatıyorlar,  pazar günü kapalılar. Hafta içi 6 da kapanıyor vs...

Neyse, allaha şükür işim düşmedi şu ana kadar inşallah da haziran ayına kadar düşmez. Haziranda yenileyeceğim fakat başka firmaya yaptıracağım.

Kaza yapıp, And oto, zeki ünaldı veya yüce skodaya gitsem, (normal olanı buralar zaten) adamlara çıkan hasarın %20 sini ödeyecekmişim. Böyle saçmalık mı olur ya???

RAY SİGORTA'dan uzak durun derim..

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti Koray » 11 Şub 2010, 14:39

değerli arkadaşlar. aracın yaşının 5 ylıl geçmesi durumunda orjinal parçaya onay vermeyen taraf kendi kaskomuz değil. ben zaten işlemleri kendi kaskomla yaptırmadım. servisin dediğine göre trafik sigortaları karşı tarafın aracını yaptırırken 5 yaşın üstüne orjinal parça ile değiştirmeye onay vermeyebiliyormuş. Ki zaten bende de öyle oldu İtalyan olduğunu söylediği çamurluk takıldı. Kasko konusuna gelirsek. Anadolu sigortanın bir ara çok güzel bir reklamı vardı diyordu ki: "sigortalı olmak güzeldir. ama ne satın aldığınızı bilirseniz"  belki birçoğumuz ben de içinde olmak üzere kasko var mı? var. Tamam herşey yolunda diyoruz  Oysa ki o sayfalarca  sözleşmede neler yazıyor okuyan kim? anlamadığını öğrenmeye çalışan kim?  durum böyleyken böyle LOL  Hepimize Allah'tan  kazasız sürüşler sağlıklı günler dilerim.
Koray
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir