fabiamın eksikleri!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabiamın eksikleri!!

İleti abdoganay » 07 Şub 2010, 03:34

Selam arkadaşlar,

birkaç gün önce 2007 model 1.4 tdi 42binde bir fabia ambiante satın aldım. fabia ile tanıştık ve çok beğendim. özellikle bursa da ikamet eden arkadaşlarımın yardımını bekliyorum. merak ettiklerim;

1- sağ sis kapağı satın aldığım gün düşmüş(çekme zımbırtısının takıldığı yer), nerden temin edebilirim?

2- aracı aldığım kişinin yıldızı yetkili skoda servisi ile barışmamış ve Bursa Akbaş Citroen servisine götürmüş(otosansit), bu servis ile igili bilgisi olan var mı?

3- ve son olarak küçük çaplı fabia yedek parçaları için Bursa da belirli bir adres var mı?(örneğin silecekler)

ilginize peşinen teşekkür ediyorum.

abdoganay
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti taner_octavia » 07 Şub 2010, 03:55

iyi gunler.bende bi bursalı olarak oncelikle hayırlı olsun.kaca aldınız acaba arabayı ve nerden aldınız merak ettim? skoda parcası icin servisler biraz tuzlu soyluyor ama garajda 2/3 yer var skoda parcası satan fiyatlarıda uygun.istiyorsanız yerini tarif edebilirim.ben sis farı almıstım gecen hafta baya arastırdım internette falan en uygun orası geldi.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti xMEGANx » 07 Şub 2010, 03:56

Ve Aleykümselam. Hoşgeldiniz... benden tavsiye sis farı alıp takın bence.. kapak takmak yerine.

-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti quickcan » 07 Şub 2010, 15:13

aracınız hayırlı olsun..bencede kapak yerine sis daha mantıklı olur.. ayrıca silecek gibi küçük şeyleri nereden aldığınızın önemi yoktur..modeli önemlidir..sileceği muz tipi almanızı öneririm..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti mygokhan » 07 Şub 2010, 15:56

Aracınız hayırlı olsun.Araç gri renkli mi? HB mi?
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti abdoganay » 10 Şub 2010, 03:34

arkadaşlar ilginize teşekkürler,

kırmızı bir hb aldım, araç biraz hor kullanılmış, bir de sağ kapı kaskodan değişmiş, yürüyen aksamında bir sorun olmadığı ve fiyatını da cazip bulduğumdan aldın, 14.500 gibi bir rakam. kaporta beklenileni vermiyor.

bir haftadır kullanıyorum, eksileri ise,
ısıtması kötü(4. kademede üflemiyor bile sanki)buğulanma yapıyor epey,
göğüsteki hava çıkış yerlerinin perdeleri kırık ayrıca.

sis lambaları belki ileride takılabilir, ama şimdi en azından şu kapak olayını halledeyim. adres verirseniz çok sevinirim, ve ne kadar tutar, sürpriz yaşatmasınlar:)

ha bu arada aracın kaskosunu bu yıl için yapayım dedim 850 tl,ankara sigorta, fiyat nasıldır?
abdoganay
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 10 Şub 2010, 13:01

Aracınız hayırlı olsun
ilk defa kasko yaptırıyorsanız hasarsızlık indiriminiz yoktur

Eğer muhafiyet felan da yaptırmadıysanız kasko için 850TL iyi bir fiyat

Ankara sigorta da bilinmiş sağlam bir şirket
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti taner_octavia » 10 Şub 2010, 20:51

aracınızın fiyatı guzelmis dizel ve kmsi az oldugundanda.bende bursada oturmaktayım.aracımı dizeli ile degistirmeyi dusunuyorum.yne fabia ama dizel olsun :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti edoras » 11 Şub 2010, 01:50

[quote="abdoganay"]arkadaşlar ilginize teşekkürler,

kırmızı bir hb aldım, araç biraz hor kullanılmış, bir de sağ kapı kaskodan değişmiş, yürüyen aksamında bir sorun olmadığı ve fiyatını da cazip bulduğumdan aldın, 14.500 gibi bir rakam. kaporta beklenileni vermiyor.

bir haftadır kullanıyorum, eksileri ise,
ısıtması kötü(4. kademede üflemiyor bile sanki)buğulanma yapıyor epey,
göğüsteki hava çıkış yerlerinin perdeleri kırık ayrıca.

sis lambaları belki ileride takılabilir, ama şimdi en azından şu kapak olayını halledeyim. adres verirseniz çok sevinirim, ve ne kadar tutar, sürpriz yaşatmasınlar:)

ha bu arada aracın kaskosunu bu yıl için yapayım dedim 850 tl,ankara sigorta, fiyat nasıldır?[/QUOTE]

araç hayırlı olsun aramıza hoş geldiniz...
göğüsteki parçalar kronik fabia sorunudur forumda araştırırsanız kendi becerisi ile tamir eden bir arkadaş vardı resimlerini de koymuştu...

buğu konusu fabia ların diğer kronik sorunu su.... kapı içlerindeki silikonlardan su alması muhtemelen sizinde arka paspas altları ıslaktır ve araçta kalorifere yüklenince ve ayaklara verince kurur buhar oluşturur çok canınızı sıkar....

kasko bedeli içinde yapıkredi kaskodan fiyat almanınız öneririm şuan fiyatlrı uygun diye biliyorum ankara sigorta hakkında pek bilgim yok

yeniden hoş geldiniz iyi forumlar....

Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti hetepe » 11 Şub 2010, 10:09

Güle güle kullanın, 4. kademede üflemeyen kalorifer, polen filtresinin tıkalı olduğunu haber veriyor bence...önce onu değiştirin, kabine taze hava gelsin..!
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti abdoganay » 19 Şub 2010, 01:56

zaman ayırıp bilgi veren tüm arkadaşlara eyvallah,

bir kaç öneri, benim işimi gördü,
1--hakan usta; arabanın verdiği "INSP" yani servis uyarısını sildi(özel citroen servisinde yazılım yokmuş)aracı makinaya sokmak istediğimde bildiğim tanıdığım dürüst bir abi kazandık, yıllardan beri işyeri komşumuzdur fakat bu kadar teknolojik olduğunu yeni öğrendim.

2--stac italy koltuk döşeme sprey, tavan ve koltuk ve tüm iç aksamda kullandığım ucuz fakat gerçekten etkili bir temizleyici, internetten 6-7 liraya kargo bedava satın aldım.

detaylı bilgi verebilirim isteyen olursa, hörmetler.

abdoganay
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 19 Şub 2010, 02:34

sis farı kapağı benim arabanıda düşmüştü 10 tl ye aldım. kaloriferin hava vermemesi polenden başka bir şey gelmiyor aklıma. fiyat çooookkk ama çok iyi. bedava almışsınız resmen.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti taner_octavia » 19 Şub 2010, 02:40

aracınızın resmini koyabilirmisiniz gorebilirmiyiz...
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti asper » 19 Şub 2010, 11:04

Hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun en kısa zamanda resimlerini bekliyoruz Wink
asper
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti abdoganay » 25 Şub 2010, 19:22

fabia zevk vermeye başladı sonunda arkadaşlar.. geçtiğimiz hafta 50 liralık mazot ile 390 km yol yaptım, dizeli bilen arkadaşlar daha verimli kullanabilir sanırım, ben alışmaya çalışıyorum ve dizel kullananlardan tüyolar bekliyorum(vites,devir vb.)
bilgilerini paylaşan arkadaşların yardımı ile gittim 15 liraya polen filtresi aldım,bursa hatipoğlundan(yine burdan sis kapağını da 15 liraya aldım) uğultu gibi ses çıkaran kalorifer, bizim köy hocasının üfürüğü gibi kuvvetli hale geldi:)) sonuç harikulade..hepinize teşekkürler.

ardından bi de rot-balansa soktum, yağ gibi kayıyor, önümüzdeki hafta da elim değmişken yağ ve filtrelerini tamamen değiştiricem, 3 bin km var ama olsun. şu hatipoğlu dediğim firma tüm filtreler+yağ 140 lira fiyat verdi! bakalım ben hakan ustama gideceğim, o bilir işini.

işin en üzücü kısmı bu arabayı Ankaraya abime götürecek olmam.. martın yedisinde Ankara yolcusuyuz, arabayı abim için almıştım,bakımı bitirdik sıra teslimatta.. dua alırız inşallah.

dostlar resim istemişsiniz, ne şekilde upload edeceğim bulamadım, bilgi verirseniz sevinirim.

ünlü bir ingiliz atasözü derki, keep in touch beyler..

abdoganay
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir