fabia kış için zincir mi palet mi takılıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia kış için zincir mi palet mi takılıyor

İleti vuslat52 » 08 Şub 2010, 16:51

arkadaşlar aracı aldığımda yüce autoya götürmüştüm oradaki bir usta bu araca kış için  zincir takma firen sizsremine arıza verir dedi palet takmamı söyledi bu konuda tecrübeli arkadaşların fikirlerini bekliyorum.

vuslat52
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xMEGANx » 08 Şub 2010, 17:05

zincirin devri kapanıyor artık Palet ler hem sağlıklı hemde zincirden daha fazla performans veriyo tabi paletten palete değişiyor. zinciri sıkıştırmazsanız çamurluğunzu filan ciziyo vuruyo yolu asfaltı parçalıyo zararı çok. :S
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti vuslat52 » 08 Şub 2010, 17:51

teşekkür ederim  peki paletlerin fiyatı kalitesi markası konusunda bilginiz var mıdır.ben daha önce hiç palet kullanmadım.
vuslat52
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti oguz » 08 Şub 2010, 18:11

fren arızası dedigi olay forumda güncel olarak duran bi konu. zinciri cok germeniz gerekiyo. aksi takdirde abs asr sensörlerine giden kabloları parcalıyo. buda biraz sorun cıkarabiliyo. usta o acıdan demiştir.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Disco Mralı » 08 Şub 2010, 18:35

kışın buzda paletle gidemezsin ben bursada yaşıyorum dağa giderken palet taktın mı hiçbir işe yaramaz 1 ikincisi yola tutunamaz bu yüzden kayma meydana gelir ... :(
Disco Mralı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti vuslat52 » 08 Şub 2010, 22:03

evet oğuz bey dediğiniz gibi olabilir ama palet de işe yaramazsa mecburen zincir takmamız gerekiyor.
vuslat52
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti xMEGANx » 08 Şub 2010, 22:08

[quote="vuslat52"]teşekkür ederim  peki paletlerin fiyatı kalitesi markası konusunda bilginiz var mıdır.ben daha önce hiç palet kullanmadım.[/QUOTE]
abi Pençe paletler var 35 tl. kullanımı şöyle 1 lastik için 4 parçadan oluşuyor. kol bileğiniz büyüklüğünde 4 adet lastiğin 4 yerinden takıyosunuz arabanıza tekrar binip azcık ilerletmenize filan gerek yok zaten olduğu yerde geçiyor. çokta pratik 3-4 dk nızı almayacaktır.

www.hepsiburada.com da vardı
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti xMEGANx » 08 Şub 2010, 22:22

[quote="xMEGANx"][quote="vuslat52"]teşekkür ederim  peki paletlerin fiyatı kalitesi markası konusunda bilginiz var mıdır.ben daha önce hiç palet kullanmadım.[/QUOTE]
abi Pençe paletler var 35 tl. kullanımı şöyle 1 lastik için 4 parçadan oluşuyor. kol bileğiniz büyüklüğünde 4 adet lastiğin 4 yerinden takıyosunuz arabanıza tekrar binip azcık ilerletmenize filan gerek yok zaten olduğu yerde geçiyor. çokta pratik 3-4 dk nızı almayacaktır.

www.hepsiburada.com da vardı
[/QUOTE]

işte burdaaa :)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti alpino » 08 Şub 2010, 22:26

[quote="oguz"] fren arızası dedigi olay forumda güncel olarak duran bi konu. zinciri cok germeniz gerekiyo. aksi takdirde abs asr sensörlerine giden kabloları parcalıyo. buda biraz sorun cıkarabiliyo. usta o acıdan demiştir.[/QUOTE]

evet o konuyu ben açmıştım. zincir abs kablosunu kopardı. 130 tl sıkıştı bana. paletler görece hem daha kolay takılıyor hem de daha yüksek performans sağlıyor. ben snowwolf marka bir kar paleti aldım hepsiburada.com'dan classic model (yeşil renkli). ama henüz deneme fırsatım olmadı.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti xMEGANx » 08 Şub 2010, 22:28

[quote="alpino"] [quote="oguz"] fren arızası dedigi olay forumda güncel olarak duran bi konu. zinciri cok germeniz gerekiyo. aksi takdirde abs asr sensörlerine giden kabloları parcalıyo. buda biraz sorun cıkarabiliyo. usta o acıdan demiştir.[/QUOTE]

evet o konuyu ben açmıştım. zincir abs kablosunu kopardı. 130 tl sıkıştı bana. paletler görece hem daha kolay takılıyor hem de daha yüksek performans sağlıyor. ben snowwolf marka bir kar paleti aldım hepsiburada.com'dan classic model (yeşil renkli). ama henüz deneme fırsatım olmadı.[/QUOTE]
işte palet size. 10 numara. 39 tl ciik :)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti alpino » 08 Şub 2010, 22:32

megan yalnız ben onun pek etkin olacağını sanmıyorum karlı buzlu asfalt üzerinde. çünkü lastiğin çok çok küçük bir kısmında yer alıyor pençeler. yani lastik kayacak bençe tutup az bişey çekecek tekrar kayacak. ama diğer paletlerde lastiğin büyük kısmı kavranıyor.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xMEGANx » 08 Şub 2010, 22:34

[quote="alpino"]megan yalnız ben onun pek etkin olacağını sanmıyorum karlı buzlu asfalt üzerinde. çünkü lastiğin çok çok küçük bir kısmında yer alıyor pençeler. yani lastik kayacak bençe tutup az bişey çekecek tekrar kayacak. ama diğer paletlerde lastiğin büyük kısmı kavranıyor.[/QUOTE]
yok yok abim lastiği 4 bi kenardan sarmış yakında almayı planlıyorum inş alırım sizlere deneyimim hakkında bilgi veririm ama buda güzel bişeye benziyo okadar kayacağını sanmıyorum parçalayıp geçecek tir muhtemelen. dişler büyük çünkü..
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti alpino » 08 Şub 2010, 22:55

demek istediğim şu lastiğinin çevresi 2 metre ise (205/55/16 lastiğin yuvarlanma mesafesi yaklaşık 2 m dir) bu pençeler maksimum 10-15 cm kadar bir yer tutuyor. bu da lastiğin bol bol patinaj yapıp aniden pençenin yeri kavrayıp tekrar kaymaya başlaması anlamına geliyor. bol karlı zeminde muhteşem sonuç verecektir kuşkum yok ama ince buz üzerinde veya hafif karlı ama kaygan zeminde verim alacağını sanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti xMEGANx » 08 Şub 2010, 22:58

[quote="alpino"]demek istediğim şu lastiğinin çevresi 2 metre ise (205/55/16 lastiğin yuvarlanma mesafesi yaklaşık 2 m dir) bu pençeler maksimum 10-15 cm kadar bir yer tutuyor. bu da lastiğin bol bol patinaj yapıp aniden pençenin yeri kavrayıp tekrar kaymaya başlaması anlamına geliyor. bol karlı zeminde muhteşem sonuç verecektir kuşkum yok ama ince buz üzerinde veya hafif karlı ama kaygan zeminde verim alacağını sanmıyorum.[/QUOTE]
Asıl buzlu zeminde fren mesafesini daha iyi yapacaktır resmen ABS görevi görecek... patinaj çekme olayını diyosanız abim diğer lastikle paralel takarsınız patinaj çekmez :)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti y.emre » 08 Şub 2010, 23:01

[quote="xMEGANx"][quote="alpino"]demek istediğim şu lastiğinin çevresi 2 metre ise (205/55/16 lastiğin yuvarlanma mesafesi yaklaşık 2 m dir) bu pençeler maksimum 10-15 cm kadar bir yer tutuyor. bu da lastiğin bol bol patinaj yapıp aniden pençenin yeri kavrayıp tekrar kaymaya başlaması anlamına geliyor. bol karlı zeminde muhteşem sonuç verecektir kuşkum yok ama ince buz üzerinde veya hafif karlı ama kaygan zeminde verim alacağını sanmıyorum.[/QUOTE]
Asıl buzlu zeminde fren mesafesini daha iyi yapacaktır resmen ABS görevi görecek... patinaj çekme olayını diyosanız abim diğer lastikle paralel takarsınız patinaj çekmez :)[/QUOTE] dostum kullanmış gibi olumlu anlatıyorsun ama bildiğim kadaryla kullanmadım
veya kullanan bi kişiden yorum al  bakalım ne dicek

ilk lafını sana söyleyim 1. olarak o sivri yerler hemen kıvrılcak ve iş görmez hale gelcek.

2. o arkadan bağlayan halat kopuyormuş göründüğü gibi kullanışlı birşey değil.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti xMEGANx » 08 Şub 2010, 23:05

[quote="y.emre"][quote="xMEGANx"][quote="alpino"]demek istediğim şu lastiğinin çevresi 2 metre ise (205/55/16 lastiğin yuvarlanma mesafesi yaklaşık 2 m dir) bu pençeler maksimum 10-15 cm kadar bir yer tutuyor. bu da lastiğin bol bol patinaj yapıp aniden pençenin yeri kavrayıp tekrar kaymaya başlaması anlamına geliyor. bol karlı zeminde muhteşem sonuç verecektir kuşkum yok ama ince buz üzerinde veya hafif karlı ama kaygan zeminde verim alacağını sanmıyorum.[/QUOTE]
Asıl buzlu zeminde fren mesafesini daha iyi yapacaktır resmen ABS görevi görecek... patinaj çekme olayını diyosanız abim diğer lastikle paralel takarsınız patinaj çekmez :)[/QUOTE] dostum kullanmış gibi olumlu anlatıyorsun ama bildiğim kadaryla kullanmadım

ilk lafını sana söyleyim 1. olarak o sivri yerler hemen kıvrılcak ve iş görmez hale gelcek.

[/QUOTE]
bir tanıdığımızın arkadaşı almış bana gelen söyletinler doğrultusunda iyimişşş..!! kopma filan bahsetmediler. ama kullanınca nelduğunu daha iyi anlayacağım tabi...
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti y.emre » 08 Şub 2010, 23:08

[quote="xMEGANx"][quote="y.emre"][quote="xMEGANx"][quote="alpino"]demek istediğim şu lastiğinin çevresi 2 metre ise (205/55/16 lastiğin yuvarlanma mesafesi yaklaşık 2 m dir) bu pençeler maksimum 10-15 cm kadar bir yer tutuyor. bu da lastiğin bol bol patinaj yapıp aniden pençenin yeri kavrayıp tekrar kaymaya başlaması anlamına geliyor. bol karlı zeminde muhteşem sonuç verecektir kuşkum yok ama ince buz üzerinde veya hafif karlı ama kaygan zeminde verim alacağını sanmıyorum.[/QUOTE]

[/QUOTE]
bir tanıdığımızın arkadaşı almış bana gelen söyletinler doğrultusunda iyimişşş..!! kopma filan bahsetmediler. ama kullanınca nelduğunu daha iyi anlayacağım tabi...[/QUOTE] mehmet'im şöyle düşün sürekli kar üzerinde gitsen pençeler iyi iş yapar ama ana caddelerde yollar açık oluyor oraya çıkınca o pençelerin hepsi içe kapanır :)

Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti xMEGANx » 08 Şub 2010, 23:11

[quote="y.emre"][quote="xMEGANx"][quote="y.emre"][quote="xMEGANx"][quote="alpino"]demek istediğim şu lastiğinin çevresi 2 metre ise (205/55/16 lastiğin yuvarlanma mesafesi yaklaşık 2 m dir) bu pençeler maksimum 10-15 cm kadar bir yer tutuyor. bu da lastiğin bol bol patinaj yapıp aniden pençenin yeri kavrayıp tekrar kaymaya başlaması anlamına geliyor. bol karlı zeminde muhteşem sonuç verecektir kuşkum yok ama ince buz üzerinde veya hafif karlı ama kaygan zeminde verim alacağını sanmıyorum.[/QUOTE]

[/QUOTE]
bir tanıdığımızın arkadaşı almış bana gelen söyletinler doğrultusunda iyimişşş..!! kopma filan bahsetmediler. ama kullanınca nelduğunu daha iyi anlayacağım tabi...[/QUOTE] mehmet'im şöyle düşün sürekli kar üzerinde gitsen pençeler iyi iş yapar ama ana caddelerde yollar açık oluyor oraya çıkınca o pençelerin hepsi içe kapanır :)

[/QUOTE]
çıkarıp takması 4 dk nızı almayacak inip çıkartıcaksın abi :)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT