yokuş aşağı titreme vs.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yokuş aşağı titreme vs.

İleti denizxyz » 10 Şub 2010, 03:02

Arkadaşlar herkese merhabalar önce. Ben yokuş aşağı dururken arac sürekli titriyor ve devrisaati 0.75 1.5 arasında gidip geliyor. debriyaj cokk yukarıda kavrıyor. yolda giderken80 km hızda ve devir saati 20 de iken 5. viteste gaza birden yuklendiğimde devir bi anda 5 3 fırlıyo ve araba hızlanmaya başlio hızlanırken aynı anda devir göstergesi 5 ten aşağı doğru inmeye başlio ortada buluşuyolar. yarı otomatik vitesli arabalar olurya gaza basınca boşa bağırır gibi olurda sonradan toparlar ya aynen öyle. Aracım otomatik deil 1.2 64 bg 2004 fabia. zaten sürekli motor ışığı yanıyoo. Bide kalkışlarda tak tak tak aracın önü zıplıyo sanki yolların ortasında varya ustunden gecince tak tak tak ediyo aynen öle ama sadece kalkışta. Arkadaşlr cok sorun varmış bendede. kapı açık göstregesi ışık yanınca kapı açılınca ikaz düdüğü de calışmıyo.... napiim en iyisi satim ben bunu ?_?_?_ yardım ederseniz cok teşekkur ederimm.

denizxyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 10 Şub 2010, 06:41

Baskı balatanız muhtemelen bitik. Değişmesi lazım.

Tak tak vurmalar içinse ön düzenin kontrolu gerek. Akstır, rottur, amortisördür vs... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti jel » 10 Şub 2010, 10:29

baskı balatanız bitmiş. yolda kalmanız da yakındır, o nedenle çekiciyle falan uğraşmamak için götürün aracınızı sanayiye mi servise mi nereye gidiyorsanız. 1.2 araçlarda kalkmak için daha çok yarım debriyaj yaptığımızdan baskı balata ömrü daha az oluyor haliyle. ortalama maliyeti 350-450 arasındadır.

satıp satmamak size kalmış ama açık konuşmak gerekirse kredi borcum bitince ben de satmayı düşünüyorum. araba şans işi tabi ki ama benim şanssızlığıma geldi galiba bu fabia. bir önceki 7-8 bin liralık arabamda (twingo) hiç bir sıkıntı yaşamamıştım ama bu arabada motorun, yürüyenin her şeyini öğrendim sağolsun.
jel
CLASSIC
CLASSIC

İleti derude » 10 Şub 2010, 11:43

1. Debriyaj balatanız kesinlikle sorunlu. Değiştirin.
2. Aracı bilgisayara bağlatın ve motor arıza ışığının nedenini bulun. (lambda, egr ya da karışım hatası vs.)

3. Kapı kilitlerinde yer alan switchlerinden biri bozuk bir elektrikçiye gösterin.

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 10 Şub 2010, 18:14

kesinlikle baskı balata bitmiş.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti quickcan » 10 Şub 2010, 18:40

kalkışta kayıyorsa tak tak sesi ondan da gelir.. sanırım baskı balata bitmeye yaklaşmış..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti HTP » 10 Şub 2010, 18:43

baskı balata sıyırmış bitik durumda.Baskı balata sadece bir bölgede sıyırma yapmış olduğundan dolayı o bölüme gelince kalkışta tak tak sesi yapıyor.Titreme ve rolantide düzensizlik ise ateşleme ile ilgili olabilir muhtemelen bobin arızası.Arabanın Kilometresini verirseniz daha iyi olur.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti denizxyz » 14 Şub 2010, 02:52

arkadaşlar süpersiniz dediğiniz gibi aynen
                                               normal fiyatlar         tanıdık indirimi

fren balata temizleyici               7 tl              -

debriyaj seti 1.2                        350          320

termostat komple                      125          110

benzin filtresi                            30             25

krank keçesi                              50            40

debriyaj catalı                           50             35

CASTROL 10w 40 GTX               60             55

antifiriz 3lt kırmızı                      40             30

yağ filtresi                                 15             -

hava filtresi                               15             -

aks civatası 8 adet                    40 t           -

antifiriz 1 lik                              15              -

vites kol kaydırıcı plas                35            30

şanz yağı 80  3lt.                       25            20

mekanik işçiliği                           200          170       &nb
denizxyz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti denizxyz » 14 Şub 2010, 02:58

bunları yaptırdım bu paraya arkadaşlar ne olsa hoop 120 km yaptım ne yansa ii. o baş belası aptal lamba hadi buyurrr. boğaz kelebeği ve adaptasyonda 4 ay önce yapılmıştı. neyse bi de lpg ye bakım yaptırır uzun bi km yaparız... fiyatlar ansıl sizce. işçilik on numara aldığımdan beri ilk defa böle yumuşak ve konforlu ve sessiz gidiyorum yolda. gerçi 100 tl yi bana verseler bendende hiç ses çıkmaz ama neyse.. o ışık bu yapılanlardan ziyade gazdan da kaynaklanıyo. opetten alıyorum hemen yanıyo shellden alıyorum sönüyoo: bp de söndüryo keçiören shell süper. bir de ostim total ucuz ve gyzel kalitesiz deil asla o da guzel 1.66
denizxyz
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir