FABİA GAZ YEMİYOR BENZİNDEDE AYNI SORUN DEVAM....

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA GAZ YEMİYOR BENZİNDEDE AYNI SORUN DEVAM....

İleti tolga_kaan_ » 15 Şub 2010, 19:03

aRKDAŞLAR 2006 model fabia aracım var 1.4 16 valve  araç ateşleme bobinleri sırasıyla değiştirildi serviste birini yaptık biri bozuldu birini değiştirdik bi diğeri derken geçenlerde tekleme ypmaya bşladı gaz yemiyor fln katalizor ışığı sanırım o ynıp sönmeye bşladı snki hava filtresi koymuşum gibi ses geliyor gaza yüklenince servise götürdüm 3. ateşleme bbobini değiştirdiler araç iki saatliğine düzeldi gazda beyninde sorun var dediler gittik gaz için bişey yok dediler gaz ayarlarında fln neyse arabaya bindim benzzinde de aynı sorun ne gaz yiyor nede gidiyr 100 ü geçmiyor arada kesiklikde ypıyor yni sorunun ne oldğnu nsl bir servvisse anlamadı bilgisayara bağlayp arıza ikaz lambasını söndürüyor ama araba gene rolantide devirsiz çalışıyor ve gaz yemiyor en son olarak da tüp bağlantılarını komple iptal ettiler böle dene dediler eve gelene kadr tekrar arıza ısığı yandı ve geene sorun var şimdiden yardımlarınınz için teşekkürller

tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 15 Şub 2010, 19:45

oksijen sensörü değiştimi araç kaç km de..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti Bluedays » 15 Şub 2010, 19:48

ne oksijen sensörüymüş arkadaş Tongue
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti grey_wolf » 15 Şub 2010, 20:30

bizim fabiaların nedir bu oksijen sensöründen çektiği yahuuu.

sanki motor fotosentez yapıyor. tövbe tövbee

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti C@GL@R » 15 Şub 2010, 20:45

sensörden çektiği yok sensörler 80 binde bir değiştirilmeli araç oluyor 120-130 bin hala o şekilde gidersek gayet normal:)
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cineration » 17 Şub 2010, 19:54

Elinde 2001 Fabia 1.4 MPI 68BG (50KW) Garanti karnesi olan var mı?

Periyodik bakım tablosunda hangi parçanın kaç km de kontrol edileceği, ayarlanacağı yada değişeceği yazar nede olsa

Elinde olan varsa ve burada yayınlarsa sevinirim.

Selamlar
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti tantana_79 » 19 Şub 2010, 11:13

benimde oksijen sesörü arızalı
örneğin rampada kalkarken ara gazı vermezsen yada iyice gaza yüklenmezsen hareket etmiyor. kalkışta pat pat yapıyor.

tüpten olabilir diye taktırdığım yere gittim gaz rölantisini yükseltmek için ama tüpcü bilgisayar otomatik kendi ayarlar sorun büyük ihtimal sensörden kaynaklanır dedi.

malesef ki fabialarda oksijen sensörü bir sorun...
tantana_79
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: BARIŞ
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA 2001 16V 101 HP COMFORT (BRC)

İleti C@GL@R » 19 Şub 2010, 11:31

[quote="tantana_79"]benimde oksijen sesörü arızalı
örneğin rampada kalkarken ara gazı vermezsen yada iyice gaza yüklenmezsen hareket etmiyor. kalkışta pat pat yapıyor.

tüpten olabilir diye taktırdığım yere gittim gaz rölantisini yükseltmek için ama tüpcü bilgisayar otomatik kendi ayarlar sorun büyük ihtimal sensörden kaynaklanır dedi.

malesef ki fabialarda oksijen sensörü bir sorun...
[/QUOTE]

oksijen sensörü sadece fabialar için değil tüm araçlar için geçerli 100,000 km de bir değiştirilmeli nasıl aracın yağını 5-10 de değiştiriliyorsa sensörde değiştirelecek normal karşılamak lazım
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti tolga_kaan_ » 19 Şub 2010, 22:53

oksijen sensörü değişti  şimdi de   rolantide  anormallik var. Sabah  eski problem devam  vardı   serviste  hata kodlarını silince düzeldi ama dediğim gibi  rolanti sorunu yaşıyoruz bu seferde. Çok ilginç     özel servise gittik  olmadı,  vw servisine gittik hata kodlarını sildiler  başka birşey demediler, yetkili servise gittik  onlarda  lpg olunca bunlar hep olur   dediler   baskı kaçırıyo vs  çok masrafı var dediler  artık yeter dedik ama bakalım ne olacak  halimiz  araştırmaya devam ediyoruz, aynı sorunu yaşayan  çözümü bilen varsa   cvp bekliyorum. İyi akşamlar.
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 19 Şub 2010, 23:11

[quote="tolga_kaan_"]oksijen sensörü değişti  şimdi de   rolantide  anormallik var. Sabah  eski problem devam  vardı   serviste  hata kodlarını silince düzeldi ama dediğim gibi  rolanti sorunu yaşıyoruz bu seferde. Çok ilginç     özel servise gittik  olmadı,  vw servisine gittik hata kodlarını sildiler  başka birşey demediler, yetkili servise gittik  onlarda  lpg olunca bunlar hep olur   dediler   baskı kaçırıyo vs  çok masrafı var dediler  artık yeter dedik ama bakalım ne olacak  halimiz  araştırmaya devam ediyoruz, aynı sorunu yaşayan  çözümü bilen varsa   cvp bekliyorum. İyi akşamlar.[/QUOTE]

bir eksozcuya gidin katalitik konvektöre baktırın sorununuz ordan kaynaklı olabliir..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Musa » 19 Şub 2010, 23:56

Sorun katalitik konvektör de olabilir çağlar abi doğru söylemiş.Katalitik dağılırsa egsoz çıkışını tıkar araba gaz yemez gitmez sıkışır.

Sorun katalitik konvektör de ise yenisi pahalıdır içini boşaltsan az bi ses yapar ufaktan yakıt artar çekiş çoğalır performans artar kısaca araba rahatlar.

SORUN KATALİTİK KONVEKTÖR DE OLABİLİR.
BİR MÜŞTERİMİZDE OLDU BU OLAY ADAMIN PARASI YOKTU KAT İPTALİ YAPTIK ARAÇ DÜZELDİ.
Kullanıcı avatarı
Musa
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda felicia

İleti tolga_kaan_ » 21 Şub 2010, 20:45

fikir verdiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Bir de  katalitik konvektöre baktıralım bakalım.
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti sseeddaatt » 27 Şub 2010, 22:49

lambda sensöründe arıza olabilir.250-300 tl civarı değiştiriyorlar
sseeddaatt
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir