boğaz kelebeği temizliği

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

boğaz kelebeği temizliği

İleti edebi34 » 15 Şub 2010, 19:28

arkadaşlar fabia mın boğaz kelebeğini temzileteceğim..fiyatı ne kadar..birde ücret ne kdar.teşkkr ederim

edebi34
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 15 Şub 2010, 19:42

10 lira + bir şişe tiner....
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti turq » 15 Şub 2010, 21:17

temizlik+adaptasyon 45 tl
turq
CLASSIC
CLASSIC

İleti zaferdurukan » 15 Şub 2010, 22:24

şu adaptasyon denen şey nedir ki?
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti edoras » 15 Şub 2010, 23:00

[quote="caglarkrbyk"]10 lira + bir şişe tiner.... [/QUOTE]
ben 15 lira ateşlemiştim ama benim boğaz kelebeğini adaptasyon sorunu olmasın diye fişinden çekmeden temizlediler :)
Skoda Fabia Choice 101Hp Düplü!!!!
Kullanıcı avatarı
edoras
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti hakan48 » 15 Şub 2010, 23:25

Tinerle Bogaz Kelebegi Temizletmeyiniz.
Tinerle Yapılacak Olan Temizlikte Boğaz Kelebeginiz Zarar Görecektir.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Muğla

İleti C@GL@R » 15 Şub 2010, 23:27

neyle temizlenmeli başka?
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakan48 » 15 Şub 2010, 23:44

[quote="turq"]temizlik+adaptasyon 45 tl[/QUOTE]

maliyet bu civarlardadır.

10 liraya Ve Bir şişe Tinerle bogaz kelebegi temizleyen ustaların çogu boğaz kelebek adaptasyonunu dahi bilmeyen karadüzen tamircilerdir.Mümkünse Bu tür Tamircilerden Uzak Durunuz.Yaptığı İşin Ehemmiyetini ve ciddiyetini Bilmeden İş Yapan Kendilerini Yenilemekten Sürekli Kaçan Bu tür Tamirciler Malesef Sanayimizin Yüz Karasıdır. Ve Türkiye'nin Her Sanayisinde Mutlaka BU tür Tamirciler Olduğu Gibi İşin Ciddiyet Ve öneminin Farkında Olan

yaptığı Hizmetin Arkasında Durabilen Müşteri Menfaatlerinide Gözardı Etmeyen Hizmet Kalitesinden Hiçbir Zaman Ödün Vermeyen Ustalarımızda Vardır.

1995 Sonrası Otomobil Teknolojisinin Çok Büyük Bir Hamle İle Ani Bir değişimle Enjeksiyonlu Ve ECU beyinli Bilgisayar Destekli Aracların Türkiye De Henüz Alt Yapısı Sanayi Anlamında Hazır Olmadan Çogalması Sanayiyi Bir Değişim Mecburiyetine Bir Yenilenme Mecburiyetine Sürüklemiştir. Bu Değişim e Ayak Uydurabilen Ustalarda Çok Fazla Değildir.

Bu İşten En Fazla Zarar Gören İse Tabiki Arac Kullanıcıları Olmuştur. Yedek Parca Fiyatlarının Aşırı Pahalı Oluşu Arızalı Parcaları Bulana Kadar Yapılan Masraflar DerkenBig%20smile

İşin Tuhaf ve Önemli Olan Yanlarından Birisi İse Bugün Türkiyede Yetkili servisler

Dahi Egitimli Eleman Sayısı Pek Fazla Değildir.

O yüzden İş yaptırdığınız Ustanın Yeni Nesil Motorlar Hakkındaki Bilgilerini Test Etmeden İş Yaptırmayın.

Bu nasıl olacak Diyenler?

Gittiğiniz ustaya bilgi almak amacıyla soru sorun arac arızanızı anlatın nelerden olabileceği hakkında fikir üretemiyorsa kekeliyorsa getir Bakarız Mantığındaysa Ve en Önemlisi Arac Arıza tespit Diagnos Cihazı Yoksa Uzak Durunuz.
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lostar58 » 17 Şub 2010, 12:29

aracınız kaç model ki böyle tinerli çözümler buluyorsunuz arkadaşlar yapmayın ayarlar deyip geçmeyin ayarı olmazda hem düzensiz çalışır hem çok yakar elektronik sistem bilgisayarda programlanması lazım hem sökülmeden nasıl temizliyorlar ayarı bozulmasınmış kim sölemiş ise yedirmiş size dokunduğunuzda ayar kalmaz ve en temizi sökülüp temizlenmesi gerekiyor tecrübeden söylüyorum
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY

İleti xex » 17 Şub 2010, 17:37

Ben özel serviste temizletmiştim.3 ay öncesine kadar 50 TL ücret almışlardı.Özel temizleyici spreyi var dediler falan fıstık para almışlardı.

Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

İleti C@GL@R » 17 Şub 2010, 18:13

10 lira tiner ve adaptasyonla gayet guzel oldu 15 liraya bitti 50 lira vermek isteyen verebilir bn ustama guveniyorum:)
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurhan2006 » 17 Şub 2010, 18:36

[quote="caglarkrbyk"]10 lira tiner ve adaptasyonla gayet guzel oldu 15 liraya bitti 50 lira vermek isteyen verebilir bn ustama guveniyorum:)[/QUOTE]
size şimdiden garanti ediyorum boğaz kelebeğiniz yüzünden aracınızda rölanti sorunu ortaya kalıtsal bir şekilde çıkacak ve zinicrleme olarak motor üzerinde bulunan sensörlere zarar verecek, sonraki işlem için ise 15 değil 155 verseniz yinede kurtulamazsınız Smile

Adaptasyon yapılmadığı sürece,  gaz kelebeğini tam olarak sökmez ve motor üzerinde soketlerini çıkarmadan tinerle temizlik yaptırırsanız hiç bir işe yaramaz yaptırdığınız iş çünkü kelebeğin temizlenmesinin bir çok sebebi vardır ve bu sebebler parça motor üzerinde montajlıyken belli olmaz ancak söküp kontrol ettiğiniz zaman anlayabilirsiniz ki, siz benim anladığım kadarıyla bu işlemi yaptırmıyorsunuz eninden sonunda zararlı çıkacaksınız.

Temizleme işlemi bittikten sonra kesinlikle ama kesinlikle araç diagnostiğe bağlanıp marka model doğru bir şekilde seçilip adaptasyon işlemini yaptırmak gerekir.Ben buna para vermem derseniz o sizin bileceğiniz iş artık ama bu konu hakkında aynı hataya düşen (özellikle wolsvagen grubunda) bir çok insan gördüğüm için sizi uyarmayı bir borç bilirim  Smile
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti agros » 17 Şub 2010, 20:15

tamam arkadaşım adaptasyon yaptıralım. bağlayalım bilgisayara yapsın adam ama bunu tamirci bilmiyor. adam sadece hata silmesini hata okumasını biliyor. net olarak bilgisayardan şu adaptasyon işlemi nasıl yapılır bilen varsa Allah rızası için anlatsın yauuuu...!!
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti C@GL@R » 17 Şub 2010, 21:30

[quote="onurhan2006"]
[quote="caglarkrbyk"]10 lira tiner ve adaptasyonla gayet guzel oldu 15 liraya bitti 50 lira vermek isteyen verebilir bn ustama guveniyorum:)[/QUOTE]
size şimdiden garanti ediyorum boğaz kelebeğiniz yüzünden aracınızda rölanti sorunu ortaya kalıtsal bir şekilde çıkacak ve zinicrleme olarak motor üzerinde bulunan sensörlere zarar verecek, sonraki işlem için ise 15 değil 155 verseniz yinede kurtulamazsınız Smile

Adaptasyon yapılmadığı sürece,  gaz kelebeğini tam olarak sökmez ve motor üzerinde soketlerini çıkarmadan tinerle temizlik yaptırırsanız hiç bir işe yaramaz yaptırdığınız iş çünkü kelebeğin temizlenmesinin bir çok sebebi vardır ve bu sebebler parça motor üzerinde montajlıyken belli olmaz ancak söküp kontrol ettiğiniz zaman anlayabilirsiniz ki, siz benim anladığım kadarıyla bu işlemi yaptırmıyorsunuz eninden sonunda zararlı çıkacaksınız.

Temizleme işlemi bittikten sonra kesinlikle ama kesinlikle araç diagnostiğe bağlanıp marka model doğru bir şekilde seçilip adaptasyon işlemini yaptırmak gerekir.Ben buna para vermem derseniz o sizin bileceğiniz iş artık ama bu konu hakkında aynı hataya düşen (özellikle wolsvagen grubunda) bir çok insan gördüğüm için sizi uyarmayı bir borç bilirim  Smile
[/QUOTE]

uyarınız için tsler..Smile
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ufuk05 » 17 Şub 2010, 21:35

Fabiaların bütün modellerinde boğaz kelebeği motorlumu telli olanlarıda varmı.
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakan48 » 17 Şub 2010, 21:37

[quote="ufuk05"]Fabiaların bütün modellerinde boğaz kelebeği motorlumu telli olanlarıda varmı.[/QUOTE]

1.4 mpi modelleri telli
hakan48
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti colourone » 13 Mar 2010, 23:57

arkadaşlar, bu boğaz kelebeği temizliği ne işe yarar kısaca? Ve Ankara'da yetkil servislerde bu işi güvenle yaptırabilir miyiz? Yetkili servislerde maliyeti nedir? Teşekkürler
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 68bg

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir