Arka cam yıkama hortumuna ulaşmam lazım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arka cam yıkama hortumuna ulaşmam lazım

İleti yonetici » 15 Şub 2010, 20:55

Arkadaşlar arka cam yıkamam bir süredir çalışmıyordu bazen lazım oluyor nereden çıkmış bakayım artık dedim forumda biraz araştırdım anladığım kadarıyla benimkide yıkama suyunun olduğu bidonun oralardan bir yerden çıkmış. Çünkü arka cama su verince aracın sol ön tamponunun oradan yere su damlıyor. Biraz baktım tamponu sökmeden ulaşılabilecek bir yer değil gibime geldi. Daha önce aynı noktadan sorunu yaşayan arkadaşlar oraya nasıl ulaşabileceğimi biraz anlatabilirlermi. Bir foroğraf olsa aslında süper olur yurt dışındaki skoda forumlarındada resimli bir anlatım aradım ama bulamadım.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti hakanerdogan » 15 Şub 2010, 21:06

http://briskoda.net/forums/topic/127065 ... t-working/

Anlatımı var. İngilizce bilmiyorsanız yazın, iki dakikada çeviririm.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 15 Şub 2010, 21:13

[quote="hakanerdogan"]http://briskoda.net/forums/topic/127065-rear-screen-washer-not-working/

Anlatımı var. İngilizce bilmiyorsanız yazın, iki dakikada çeviririm.
[/QUOTE]

Benim sorun http://briskoda.net/forums/topic/127065 ... 5fbbfcc957 bu linkteki vatandaşın anlattığı ile aynı. Sol tekerlek davlumbazını sökeceğim anlaşılan.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 15 Şub 2010, 21:17

Yinede siz motor bölümünde su jetini gözlerken birisi içerden çalıştırsın, belki hava emiş tertibatını sökerek kurtulabilirsiniz sadece diyeceğim ama 101 benzinlilerde zaten öyle bi box yok diye hatırlıyorum.

Yukardan gözleyin olmazsa sol ön tekerin ordan girişebilirsiniz. Zira briskodadaki mevzu dizel makinesi olabilir.

Birde sağlamlaştırarak takın.

(gerçi cevabı veren adamınki petrolmüş :D)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 15 Şub 2010, 21:29

Hava filtresini sökünce kolay ulaşılan ECU nun alt kısmında bir ek yeri var benimki önceden oradan çıkıyordu sonradan orayı japonlayınca kendine atacak yeni bir yer bulmuş LOL İlk başta orayı kontrol ettim baktım su gelmiyor arka koltuklardada bir ıslanma yok bu bagajın içinden attı herhalde dedim iyice su bastım kolay farkedeyim diye baktım bagajdada hiç su yok her yer kuru tam döndüm aracın önüne gelecekken gördüm sol ön tekerin hemen önünden şıpır şıpır su damlıyor. Sonra araştırınca orada su pompalarının olduğunu öğrendim ama şimdi davlumbazı mı sökücem yoksa tamponu komplemi indirmek lazım onu düşünüyordum. Birde insan resmini önceden görünce neyle karşılacağını bilerek daha kolay girişiyor işe.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti C@GL@R » 15 Şub 2010, 21:53

birkaç gün önce yaptırdım ön tampon ve davlumbaz sökülecek..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti taner_octavia » 15 Şub 2010, 22:06

benimde cıkıktı.antifiriz bidonunun altında orda birlesim yeri var o cıkmıs benimki.yani ordan olabilr.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti lostar58 » 17 Şub 2010, 12:31

silecek suyuna bas su zaten belli edecek hortumu çıkık olup olmadığını görürsün 3 seçenek var ya bidonun ordan yada akünün arkasında beynin alt kısmında bağlantı parçası var ordan yada bagaj kapağındaki eklemden suya uzun süreli bas göreceksin nerden çıkık olduğunu

lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti LiLPlayya » 17 Şub 2010, 13:45

Lastik ve davlumbazı söktüğünüzde direk olarak göreceksiniz. Bendede aynı sorun var ama bi türlü gözüm kesmiyor. Önümüzdeki hafta artık (:
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti shumenli » 17 Şub 2010, 14:38

Vay be aynı sorunu yaşayan ortak kaç kişiymişiz de haberim yoktu. Aynı sorun bende de var. Çağlar arkadaşımız bana bahsetmişti bu konuda. Ustaya yaptırırım diye karar almıştım ama henuz götürme fırsatım olmadı. Aynı şekilde bende arka sileceğe su verdiğimde önden şakır şakır su akıyor... Eee olayı nasıl çözeceğiz? Big%20smile
2001 FABIA ELEGANCE 1.4 16V 101BG

A5 - 2005 OCTAVIA ELEGANCE 1.6 FSI 115BG

B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG
Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EROL GÜLER
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG

İleti C@GL@R » 17 Şub 2010, 14:40

kronik olunca uzman oluyoruz fabia hakkında:) basit şeylerden malzemeden çalmış bu skoda..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti shumenli » 17 Şub 2010, 14:45

Gerçi aracın altına falan girebilsem ben yaparım diye düşünüyorum ama işte bi liftimiz yok ki kaldıralım aracı Big%20smile ... Zaten yakında oto tamirciliğine el atacağız komple forum olarak ;)
2001 FABIA ELEGANCE 1.4 16V 101BG

A5 - 2005 OCTAVIA ELEGANCE 1.6 FSI 115BG

B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG
Kullanıcı avatarı
shumenli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: EROL GÜLER
Nereden: Yurt Dışı
Arabanız: B6 - 2011 SUPERB ELEGANCE 1.4 TSI 125BG

İleti cineration » 17 Şub 2010, 18:55

Silecek suyu hortumları neden çıkar acaba diye düşünüyorum.
Nedenini bilirsem önlemini alırım ve sizlerin anlattığı kadar uğraşmamış olurum.

Silecek suyu hortumları neden çıkar bilen var mı?
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti C@GL@R » 17 Şub 2010, 21:27

tıkanıklık oluyor basınçla birlikte atıyor hortum. atrıca buna birde skodanın hatası eklenince oluyor. doğal karşılamak lazımWink
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 18 Şub 2010, 00:30

İşin ne kadar süreceğini bilemediğim için havalar serin diye uğraşmadım. Güneş birazcık kendini gösterirse lastiği söküp davlumbaza girişicem o zaman fotoğraflarınıda koyarım. Bu arada tampon sökmek gerekirse diye onunda nasıl söküleceği konusunda forumları araştırıyorum. Arka tampon sökmeyi resimli anlatım bulmuş park sensörümü kendim takmıştım ön tampon daha kolay sökülüyordur herhalde.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 18 Şub 2010, 01:11

[quote="?"]

İşin ne kadar süreceğini bilemediğim için havalar serin diye uğraşmadım. Güneş birazcık kendini gösterirse lastiği söküp davlumbaza girişicem o zaman fotoğraflarınıda koyarım. Bu arada tampon sökmek gerekirse diye onunda nasıl söküleceği konusunda forumları araştırıyorum. Arka tampon sökmeyi resimli anlatım bulmuş park sensörümü kendim takmıştım ön tampon daha kolay sökülüyordur herhalde.

[/QUOTE]

Gündemimde ön tampon sökmek var.

Öncelikle ön teker davlumbazlarının ordaki vidalar, ön ızgaranın alt kısmının oradaki vidalar, birde tamponun en alt kısmındaki vidalar sökülecek.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 18 Şub 2010, 02:44

[quote="?"]

[/QUOTE]
  Bu sayfanın son mesajına tampon sökümü için  bir bakın.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti T.T. » 18 Şub 2010, 14:34

Bence hiç uğraşmayınn tampon sökümüyle filan. Kaputu açıon başka biri cama sürekli su püskürtsün. genelde motorda solda tarafta bulunan bulunan yol bilgisayarının altında cam suyunun hortumunun bağlantı noktası var oradan atıyo hortum. Bilgisayar kutusunun altından elinizi soktuğunuzda hortumu attığı yerden takabiliyorsunuz. daha rahat çalışmak için bilgisayarı tırnaklarından söküp kenara ayırın (kablolarını Çıkarmadan : ) ) ordan yapabilirisiniz. Aynı şey benim de başıma gelmişti. Suyu arka cama atmıyodu sürekli alltan su akıtıyodu. Ben söylediklerimi yaptım oldu Thumbs%20Up Ama aslında o hortumun bağlantı noktasına küçük kelepçe gibi bişey atılsa daha iyi olur. Çünkü anladığım kadarıyla çok kişi bu sorundan dertli
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir