ÇAKMAKLIK SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ÇAKMAKLIK SORUNU

İleti saday » 17 Şub 2010, 13:13

Arkadaşlar benim çakmaklık çalışmıyor,çakmaklığı söküp değiştirebilirmiyiz,herhangi bir çakmaklık alıp takılabilirmi yoksa illa skoda fabia yedek parçadan mı alıp takacağız yada çakmaklık için servise mi öpüleceğiz?bilgisi olan varsa bir yardım etsin.

saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti yns_emr » 17 Şub 2010, 14:45

MERHABA

ARACIN SİGORTALARINI KONTROL EDİN DERİM
yns_emr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti saday » 17 Şub 2010, 14:46

[quote="yns_emr"]MERHABA

ARACIN SİGORTALARINI KONTROL EDİN DERİM
[/QUOTE]
sigortalar sağlam çakmaklık paslanmıştı temizledim ama çalışmadı
saday
CLASSIC
CLASSIC

İleti yns_emr » 17 Şub 2010, 14:57

OZAMAN YA CAKMAKLIK YADA CAKMAKLIK YUVASINDA  PROBLEM OLABİLİR EN YAKIN SERVİSE GİDİP BAKILMASI GEREK AMA İLK ÖNCE SİGORTAYA BAKSINLAR DAHA SONRA Bİ SORUN YOKSA YENİ CAKMAKLIK DENENSİN EGER CALIŞIRSA DEMEKKİ CAKMAKLIKTA VARDIR DEĞİŞMESİ GEREKTİR.
yns_emr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aekaragoz » 17 Şub 2010, 16:33

Büyük ihtimalle çakmak bozulmuştur. Çok çabuk bozuluyor.Yuvaya araç telefon şarjı takarak dene. Şarj aleti çalışıyorsa yuvada sorun olmadığı anlaşılır. Yeni çakmaklık alırsın. 
aekaragoz
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Superb

İleti taner_octavia » 17 Şub 2010, 17:08

acaba cakmaklıgın nasil cıkarıldıgını bilen varmı aranızda.benimde cakmaklıgın ısıgı yanmamaya basladı bu fm transmetlerden taka cıkara.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti cineration » 17 Şub 2010, 18:42

servisten çakmak almaktansa yedek parçacılardan yada çıkmacılardan çakmak alınabilir.
bu arada fm transmitter çakmak mı bozuyor.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti taner_octavia » 17 Şub 2010, 21:27

[quote="cineration"] servisten çakmak almaktansa yedek parçacılardan yada çıkmacılardan çakmak alınabilir.
bu arada fm transmitter çakmak mı bozuyor.
[/QUOTE]

fm tansmitteri takıp cıkarmak yuvayı biraz gevsetiyor.cakmagın ısıgı yanmamaya basladı artık.simdi tam cıkarmıyorum az cekiyorum kapanıyor.
cakmaklıgı nasil cıktıgını bilen varmı acaba?
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti ugur_clskn » 17 Şub 2010, 23:52

[quote="saday"] Arkadaşlar benim çakmaklık çalışmıyor,çakmaklığı söküp değiştirebilirmiyiz,herhangi bir çakmaklık alıp takılabilirmi yoksa illa skoda fabia yedek parçadan mı alıp takacağız yada çakmaklık için servise mi öpüleceğiz?bilgisi olan varsa bir yardım etsin.[/QUOTE]

abi içi bozuktur büyük ihtimalle de zaten sadece içini bulamayacaksın iç dış komple satılıyo çoğu aksesuarcıda vardır. takılmasıda felicadan bahsedıyorum fabiada nasıl bilmiyorum ama yakındır. önce küllüğü çıkartıyosunuz sora çakmaklığın olduğu kısmıda tırnagını ince bişeyle kastırarak çıkartıyosunuz soketlerını cıkartın çakmaklıgın dişi kısmının arkasında yuvarlak bi metal var onu döndürerek çıkartın dişi kısım arabanın plastıgınden ayrılacaktır sora aynı sekılde yenı cakmaklıgın dişi kısmını takın işlem tamam.
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir