lpg mı=hız sabıtleyıcı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg mı=hız sabıtleyıcı

İleti ugur_clskn » 21 Şub 2010, 19:47

hız sabitleyici ne kadar acaba. bide yakıt tasarrufu yapıcam diye hız sabitleyici takılmaz ki abiler sürekli uzun yol yapıyosundur kullanım rahatlığı için olsa neyse. biraz dikkatli kullanılırsa yeterli olur bence

PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti balarest » 21 Şub 2010, 19:48

tabıı kı sıze katılıyorum tepkı koymak lazım zıra yaptıklarımız yapacaklrımız karsılayacak mı. lpg lı degerlerı okudukça çok ıç çekıyorum ama sadece hafta sonu ve yazın yıılık ızınde araca yuklenıyoruz onun harıcınde motpr hacmı buyuk olsaydı çoktan taktırıdım. muayene yenı yaptırdım. sımdı lpg:1300+muayene:150+ruhsat:100=1550-1600 tl para dusunduruyor

[quote="delidolu"]3 gün sonra bu arabalar lpg den daha ucuza odunla, buharla çalışacak şeklinde bi teknoloji çıksa, sırf ülkemdeki akaryakıt fiyatlarına kızıp gider o sistemi bile taktırırım. hatta ferrari alacak durumda olsam bile, arabayı eve gettirmeden doğruca sanayiye gider her türlü problemine rağmen lpg taktırırım. [/QUOTE]
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti quickcan » 21 Şub 2010, 19:48

[quote="delidolu"][quote="zurna1788"]özkan abi yılda 10000 km yapıyormuş ya. Bence gerek yok lpg ye...[/QUOTE] ben bunun için km hesabı yapan biri değilim, tabi ki kişisel görüşüm..

yılda 1 defa bile uzun yola gitsem hız sabitleyici işini yapmış kabul ederim.

günde 1 km bile gitmiş olsam, A noktasından B noktasına daha pahalı yakıt harcayarak gitmem lpg kitini donanım olark görür, daha az yaktığımın keyfini sürerim.
[/QUOTE]

yapmayın lpg nasıl donanım olur...arabayı öldürüyor..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti balarest » 21 Şub 2010, 19:50

araban mı var, derdın var. offf ooof
balarest
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 21 Şub 2010, 19:54

abi dizele geçiş yapabilirsiniz.. bence araca lpg sokmayın..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti balarest » 21 Şub 2010, 19:56

aslında onu dusundum fakat ıkıncı el bır arac alacagım hıc yapmasan bakımı 1000 tl tutar ben bıraz hassasım bu aracı gecen sene aldım herseyını degıstırdım. bwnım aracım kadar temızlıgıne emın oldugum bır arac olursa o zaman
balarest
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 21 Şub 2010, 19:59

[quote="selcukbaglar"]aslında onu dusundum fakat ıkıncı el bır arac alacagım hıc yapmasan bakımı 1000 tl tutar ben bıraz hassasım bu aracı gecen sene aldım herseyını degıstırdım. bwnım aracım kadar temızlıgıne emın oldugum bır arac olursa o zaman[/QUOTE]

abi biraz araçtırırsan bulursun emin ol.. sürekli 2. el araç çıkıyor.. hemde km düşük daha pırılpırıl araçlar düşüyor.. babam hıı dese bende arabayı collection la değiştirtcem ama sıfır alınmış 2005model ve daha 31.600km de ki ve Allaha Şükür daha hiç kazası olmayan araba da satılmaz..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 21 Şub 2010, 20:00

[quote="quickcan"]
[/QUOTE]
arabayı öldürdüğüne katılıyorum; ancak aynı km ve yıla sahip 2 araçtan birinde lpg var diğerinde yok, şimdi hangisi daha pahalı olur? herhalde 1,750 tl ye lpg taktıran adam "aaa bu lpg nasıl olsa arabayı öldürüyor" diye aracını aynı şartlara sahip diğer araçtan ucuza verecek hali yok. "donanım" kelimesi yanlış olsa da arabaya 3-5 değer kattığı da aşikar...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti alpino » 21 Şub 2010, 20:03

[quote="selcukbaglar"] ben yılda ortalama max:10.000 km yapıyorum. bır depo benzınle 800 km yol gıdebılıyorum. lpg avantjlı ama dedıgnıze katılmamk elde degıl. lpg sıcak gelıyor ama urkutuyor[/QUOTE]

dostum zaten az yol yapıyormuşsun benim gibi. yazık arabana tüp falan taktırma. ondan sonra başlayacaksın yok arabamın eski ataklığı kalmadı, yokuşta yığılıyor, cold startta stop ediyor, EPC lambası yanıyor demeye. lpg bu her yanı sorun aslında. dikiş tutturursa ne ala ama forum lpg sorunlarıyla dolu.
15-20.000 yapıyor olsaydın taktır derdim ama 10.000 km yıllık kullanım için boşa kendini sinir etme. taktır hız sabitleyici keyfine bak
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti quickcan » 21 Şub 2010, 20:25

[quote="delidolu"][quote="quickcan"]
[/QUOTE]
arabayı öldürdüğüne katılıyorum; ancak aynı km ve yıla sahip 2 araçtan birinde lpg var diğerinde yok, şimdi hangisi daha pahalı olur? herhalde 1,750 tl ye lpg taktıran adam "aaa bu lpg nasıl olsa arabayı öldürüyor" diye aracını aynı şartlara sahip diğer araçtan ucuza verecek hali yok. "donanım" kelimesi yanlış olsa da arabaya 3-5 değer kattığı da aşikar...[/QUOTE]

araç km olarak fazla olacağı için lpg li araç fazla para etmez ayrıca ben alacak olsam lpg olmayan aracı tercih ederim.. bu olay alıcıya bağlıdır alıcı taktıracaksa lpgli araba alır ama sevmiyorsa tabii ki benzinli araç alır...ayrıca fazla para etmez.. çünkü zararları belli..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 21 Şub 2010, 20:38

Hız sabitleyici LPG'ye bir alternatif olmaz. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti balarest » 21 Şub 2010, 20:42

lpg alternatıf olarak degılde ornek:lpg ıle 200 krs lpgsız 225-250 krs s.dısında yakıorsa gıbı

[quote="hakanerdogan"]Hız sabitleyici LPG'ye bir alternatif olmaz.  [/QUOTE]
balarest
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 21 Şub 2010, 20:45

hocam gel sen beni dinle. zaten az kullanıyosun arabayı benim gibi. lpg taktırıp dertsiz başına dert alacağına benzinli kullan keyfine bak. istiyorsan hız sabtleyiciyi de taktır.

LPG taktıracaksın şimdi kapalı otoparklara park edemeyeceksin, EPC, egzoz vs bir sürü arıza uyarısı çıkacak, çekiş düşecek ayar tutmayacak vs.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti balarest » 21 Şub 2010, 20:48

sanırım dusunce bu yolda evrım kazandı. sanayıye hurdacılara gıdıp sınyal kolu bakmak lazım. bırde aracın acılmayan ozellıklerını actırmak ıcın ek aksesuar gereklı mı yoksa sadece bılgısayara baglayıp aktıf hale mı gelıyor

[quote="alpino"]hocam gel sen beni dinle. zaten az kullanıyosun arabayı benim gibi. lpg taktırıp dertsiz başına dert alacağına benzinli kullan keyfine bak. istiyorsan hız sabtleyiciyi de taktır.

LPG taktıracaksın şimdi kapalı otoparklara park edemeyeceksin, EPC, egzoz vs bir sürü arıza uyarısı çıkacak, çekiş düşecek ayar tutmayacak vs.[/QUOTE]
balarest
CLASSIC
CLASSIC

İleti alpino » 21 Şub 2010, 20:50

yazılım destekliyorsa ve tabi dediğin gibi ekstra donanım istemiyorsa özellik bilgisayarla açıyorlar.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 22 Şub 2010, 01:35

[quote="alpino"]
LPG taktıracaksın şimdi kapalı otoparklara park edemeyeceksin, EPC, egzoz vs bir sürü arıza uyarısı çıkacak, çekiş düşecek ayar tutmayacak vs.[/QUOTE]

LPG ile daha 1 ay bile olmadan 1.000 km'yi geçtim hiçbir sorunum yok. Üstelik öyle gidipte en pahalısını falanda taktırmadım birçok kişinin burun kıvırdığı Atiker takılı. Özellikle istanbulda yaşayanların endişe etmesine gerek yok iyi montaj yapan firmalar var bir sorun olduğunda alternatifinizde bol.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir