atikerden memnunmusunuz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

atikerden memnunmusunuz

İleti bolulu » 23 Şub 2010, 11:35

emir bey pazar günü 10 tl lik gaz aldım 45 km yaptı ikaz ötmeye başladı yani ikaz ötmeye başladıktan sonra içinde ne kadar gaz kalıyo.içindeki gaz bittince ikaz bitip otomatik benzine kendimi geçiyor.

1.4 mpi comfort 68 hp 2001 lpg'li
bolulu
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 23 Şub 2010, 11:38

[quote="bolulu"]emir bey pazar günü 10 tl lik gaz aldım 45 km yaptı ikaz ötmeye başladı yani ikaz ötmeye başladıktan sonra içinde ne kadar gaz kalıyo.içindeki gaz bittince ikaz bitip otomatik benzine kendimi geçiyor.[/QUOTE]

10 LİRAYA 45 GAYET GÜZEL AMA UZUN YOL BİR YAPIN Ş.İÇİ İLE BELİRLEMEYİN BNM ARAÇ YERİ GELİYOR 48 KM DE BİTİYIR YERİ GELİYIOR 63 KM DE BİTİYOR 10 LİRALIK GAZ...TRAFİĞE DUR KALK VS..HERŞEYE BAĞLI..

O BİP SESİNDEN SONRA ARTIK BENZİNDE GİDİYORSUNUZ DEMEK..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti C@GL@R » 23 Şub 2010, 11:40

[quote="ugur_clskn"] [quote="recebov"]

atiker iyi bence bne 1 ay oldu atiker taktıralı 1 sorunla bile karşılaşmadım. atiker ile brc nin arasından fiyat olarak cok oynuyor.bence hem ucuz hem kaliteli atiker.....
[/QUOTE]

1 ayda bişey olmaz arkadaşım 8 ay kullan sora yıne konusalım bu konuyu. bugün yine uyuz etti beni[/QUOTE]

BN 4-5 aydır kullanıyorum 4 bine yaklaştı siz 8 ayda kaç km yaptınız sorununuz ne bilelim tedbirimizi alalımWink
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti rehber029 » 23 Şub 2010, 11:48

2 yıldır kullanıyorum..fabiamda..Arkadaşın dediği gibi yukarıda ustası çok önemli..ben sorun yaşamadım şimdiye kadar..Bursa inegölden istanbula sahilden gittik bu pazar 500km yol yaptık toplamda 60tl tutmadı bile...bugün benzine 9 kuruş daha zam geldi..3.70 buldu benzin..hala lpg geçmeyen arkadaşlara şaşıyorum..Benimde taktırırken endişelerim vardı ama şunu söyleyim bi dr abimizin 2007 avensisine taktırdık adamın dediği hayatta yaptığım en doğru iş olmuş bu lpg olayı demişti...Allah bu
LPG olayını bulanlardan razı olsun :))
Kullanıcı avatarı
rehber029
CLASSIC
CLASSIC

İleti bolulu » 23 Şub 2010, 12:00

şimdi gazcıya gidip gazı kıs desem araba kasıcak zorlanacak hiç gerek yok aslında birde araba enjeksiyonlu hani şu az yakma olayı kafama kazındı.ş.içinde daha çok km yapıyorum depoyu fulledim diyelim km yi sıfırladım bi bakıyorum 200 olmuş hangi zamanda yaptım nasıl yaptım anlamıyorum oda haftada bir gün iznimiz var yuh diyorm kendime uzun yolda olsam bu kadar olmaz diyorum.
1.4 mpi comfort 68 hp 2001 lpg'li
bolulu
CLASSIC
CLASSIC

İleti ugur_clskn » 24 Şub 2010, 01:36

[quote="?"] [quote="ugur_clskn"] 1 ayda bişey olmaz arkadaşım 8 ay kullan sora yıne konusalım bu konuyu. bugün yine uyuz etti beni[/QUOTE]

Sizin ne derdiniz var mesela?
[/QUOTE]

abi tamam benzine oranla hayli tasarruflu ama artık benım felicia 57 beygir civarında olduğu için midir bilmiyorum ama arabayı çekmiyo. karbüratörümde hiç bi sorun yok benzinde hersey mükemmel kalkış ivmelenme filan çok farklı, ayar demeyın defalarca yapıldı farklı lpg cilere gittim onlar için hersey normal bazen ayarı iyi oluyo sora yıne bozuluyo falan filan bende kmde 190 200 kurus yaktıgım ıcın atıkere devam. başıma gelenleri sormuşşunuz anlatayım: aracı bakıma götürdüm lifte kaldırdık farkettım kı tank gaz kacırıyo hem ufurme hemde koku var neyse dedım bakım bıtsın gıderım atıkere garantıden yaptırırım nasıl olsa 2 yıl garantısı var 7 8 aylık sıstem. gittim atiker e baktılar tankın ordakı contadan değiştiler bide ayar yapılmas gerekıyodu hava fıltresı fılan deısmıstı araba sacma sapan calısıyodu lpg de. o sırada bilgisayara bi bmw baglıydı 45 dk dan fazladır onunla ugrasıyolardı usta elıyle 2 tur cevırdı vıdaları ayar da tamam dedi bende ayar oldum neyse borcum ne dedım dedı 30 gaz kacagı 10 da ayar 40 tl benım sıgortalar ıyıce attı dedım garantıye gırmıyo mu yok dıyo bu gırmez. sert cıktım bıraz 10 tl verdım cıktım. yolda baktım ayar yıne berbat vuruntulu calısıyo devır almıyo falan baska yerdekı bı lpg cıye gıttım cok ta babacan adamlardı taktılar pc ye yaptılar ayarı şimdi güzel. bu arada bu olaydan 2 gun önce lpg regulatörune gıden atıkerın montajını yaptıgı 7 8 aylık su hortumu yolda patladı ve motorun butun aksamını antıfırızle yıkadı ben hararet yaptı sandım actım kaputu baktım hortum patlamış neyse kestım basından tekrar taktım ama gıden antıfırıze mı uzuleyım motor antıfırıze bulandı ona mı.hortumun patladıgı yerde tam karburatorun yanında ınsallah sorun cıkmaz sımdılık bısey yok.neyse arkadaslar uzattım baya basımdan gecenler boyle bu yuzden sogudum atikerden bıdaha da o adamların kapısından bıle gecmem
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti yonetici » 24 Şub 2010, 01:59

Bu saydıklarınız ustayla ve servisle ilgili şeyler. Zaten karbüratörlü araçta LPG ayarı her kullanıcının başını biraz ağrıtmıştır. LPG için kullanılan tüm malzemeler tek başınada satıldığı için markalı bir regülatörü, beyni alıp gerisini etraftan ucuz malzeme ile denkleştirerek montaj yapan yerler çıkabilir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti ugur_clskn » 24 Şub 2010, 02:01

[quote="caglarkrbyk"]
[quote="ugur_clskn"] [quote="recebov"]

atiker iyi bence bne 1 ay oldu atiker taktıralı 1 sorunla bile karşılaşmadım. atiker ile brc nin arasından fiyat olarak cok oynuyor.bence hem ucuz hem kaliteli atiker.....
[/QUOTE]

1 ayda bişey olmaz arkadaşım 8 ay kullan sora yıne konusalım bu konuyu. bugün yine uyuz etti beni[/QUOTE]BN 4-5 aydır kullanıyorum 4 bine yaklaştı siz 8 ayda kaç km yaptınız sorununuz ne bilelim tedbirimizi alalımWink[/QUOTE]

günde 100 km ayda 2000 2500 civarı 8 ayda 16000 filan heralde
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Arabanız: felicia 1.3lx idi

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi