Direksiyondan gelen sesler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Direksiyondan gelen sesler

İleti arslanbeylim » 23 Şub 2010, 01:32

selam arkadaslar benım 1.4 skoda fabia ambiantemın dıreksondan ses gelmeye basladı dıreksonu cevırınce gıcrt gıcırt ses yapiyo bunu ılk baslarda onemsemedım sonra aracım park halındeydı calıstırdım dıreksonu cevırdım tak dıye bır ses bırden aırbag lambam yandı tabıkı sesde cabası sızce bu neyden kaynaklanır servıse gıdemedım daha bu arıza garantı kapsamındamıdır sımdıden tesekkurler :)

arslanbeylim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 23 Şub 2010, 01:36

Direksiyon pompasında bir sıkıntı var gibi bu sesler motor kısmından mı geliyor?
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti onurhan2006 » 23 Şub 2010, 01:38

Aracınız yeniyse garanti kapsamına alınabilir, sorununuz açık %90 ihtimalle direksiyonunuzdan kaynaklanan yağ kaçağı sonrasında oluşan zincirleme arıza, yani yağsız kullanım
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti skodaizm » 23 Şub 2010, 01:39

Garanti süresi dolmamış ise servis çözmek zorundadır. Ama garanti kapsamında dahi bir darbe alıp deforme olma var ise kullanıcı hatasına girer.
  Siz yinede gidip bir kontrol ettirin .Ses gelmesinin  sebeplerini net öğrenirsiniz.

__Hakan Ün__ 

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti arslanbeylim » 23 Şub 2010, 01:39

dıreksonu cevırrıken hanı lastık sıkışır ya aynı oyle bır ses gelıyo ama bıldıgınız gıbı degıl aırbag ışıgımda yandı sımdı bu arıza garantıye gırer mı acaba?

arslanbeylim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti arslanbeylim » 23 Şub 2010, 01:41

tesekkurler arkadaslar ilk fırsatta gıdecegım servıse yanı sonucta ben sıfır araba almısım garantılı dıye boyle bır arıza cıkarda garantıye gırmezse olurmu o zaman alırdım bır dogan gorunumlu sahın bakardım işime 500 tlye motor yapiyolar dıme yanı :)
arslanbeylim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti onurhan2006 » 23 Şub 2010, 01:43

[quote="arslanbeylim"]tesekkurler arkadaslar ilk fırsatta gıdecegım servıse yanı sonucta ben sıfır araba almısım garantılı dıye boyle bır arıza cıkarda garantıye gırmezse olurmu o zaman alırdım bır dogan gorunumlu sahın bakardım işime 500 tlye motor yapiyolar dıme yanı :)[/QUOTE]

aşagı yukarı LOL
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti yonetici » 23 Şub 2010, 01:51

[quote="arslanbeylim"]

dıreksonu cevırrıken hanı lastık sıkışır ya aynı oyle bır ses gelıyo ama bıldıgınız gıbı degıl aırbag ışıgımda yandı sımdı bu arıza garantıye gırer mı acaba?

[/QUOTE]

Araç kullanım tecrübenizi bilmediğimden sormak zorunda hissediyorum Smile Durduğunuz yerde direksiyonu çevirirken lastiklerden gelen bir gıcırtı değil eminsiniz değil mi? Gerçi airbag ışığınızda yanmış madem araç yeni servisin başına ekşimeniz lazım.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti arslanbeylim » 23 Şub 2010, 02:06

valla 7/8 senedır kullanıyorum arabkı yanı bızım aılede hep skoda vardır benım ılk aracımda skodaydı bu ucuncu aracım buda skoda kullanma tarzımda bır sey yok tekerden felanda gelmıyor dırkesonun hemen altından aırbag gorunuyo yanı patlamıs sankı
arslanbeylim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti a1tug » 23 Şub 2010, 02:11

servis'e gittiğinizde ı$ığı 1 $ekilde söndürecekler makinaya bağlayıp, sonra direksiyon sertle$mediği sürece bu kronik 1 problem doğal diyecekler ses için, ardından servis garanti süreniz yakla$ık 1 ay geçtiği zaman direksiyon gülle gibi olacak, direksiyon ı$ığınız yanacak, ardından da servis'e gittiğinizde 1750 TL kitleyecekler..
bence n yapin edin servis'e pompayı deği$tittirin, benim ba$ıma geldi ordan biliyorum.

seste direksiyonu çevirdikçe gelen ince bir vinlama gibi 1$eydir, pompadan geliyor. elektro servo motor olduğu için, hani aracın hızına göre ayarlama yapan 1 direksiyon muhabbetine, o neden ile.

eğer yaptırmazsanız bu durum ba$ınıza geldiğinde kaskodan yaptırmak için hangi araca çarpsamda n kadar girsem diye çok dü$ünürsünüz.. pi$man olmanızı istemem. LOL
a1tug
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti arslanbeylim » 23 Şub 2010, 02:15

SAGOL ALTUG TESEKKURLER BOYLE BIR SEY YAPSINLAR YAKARIM O SERVISI :d
arslanbeylim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 24 Şub 2010, 14:03

servisi yakarsan kundakçı diye hapse atarlar seni
Bence servisi yakma tüketici mahkemesi tehtidi ile işini yaptır
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu