fabia için xenon tipi ampüller

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia için xenon tipi ampüller

İleti C@GL@R » 25 Şub 2010, 20:53

http://www.hepsiburada.com/productDetai ... =otm011240

http://www.hepsiburada.com/productDetai ... =otm011200

fabia için uzun ve kısa xenon tip ampül almak istiyorum bunları buldum..ayrıca bunlar 24 ay garantili acaba çatlamaya patlamaya karsı değiştitirlermi:)

neyse sorum beyaz ışık istiyorum ben fakat kimisi yazmış mavimsi ışık yayıyor vs..sizin yorumlarınıza göre alacım bir denemek istiyorum..

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti C@GL@R » 25 Şub 2010, 22:01

hiçmi anlayan yok güncel..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 25 Şub 2010, 22:03

Xenon kadar iyi değiller. Defalarca söyledim... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 25 Şub 2010, 22:06

[quote="hakanerdogan"]Xenon kadar iyi değiller. Defalarca söyledim... 
[/QUOTE]

hakancım sağol verdiğin bilgiler için ben kalitesini geçtim sadece deneyceğim. ve beyaz ışık istiyorum asıl sorum bnm bu xeonon kadar tabiki olamaz ama ışık kalitesi ve uyum sağlamasını merak ediyorum. tmm sa hemen alayım..beyazmı mavi mi mavimsimi kırmızımsımı tuhaf tuhaf yorumlar yazılmış onlara.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 25 Şub 2010, 22:20

Ne haltı varsa denedim bu aydınlatma olayının. Ve cevapladığım halde yine soruluyor, anlıyorum ve linklerimi veriyorum, tekrar cavaplıyorum ama yine yine geliyor ve bunca yaptığım ettiğim şeye rağmen hala aynı olay, yanlış anlaşılmasın mevzu benle alakalı. Lan ne b.ku varsa biliyorum işte diyorum, sonra heralde bi halta yarayamamışım diyorum.

Kardeş;

-Xenon kadar iyi değil.

-LED'lerin patlayacak, kullanım süreni bilmem ama max 8-10 ay.

-Çok düşünceliysen merceksize xenon takma, dünya alem bi yerine takmayıp takıyor aynalı fara, bende taktım, uzun gece yolculuklarında stad projektörü gibi, rahat ettim. Az ayarı indirirsin 1-2'ye alırsın göz almaz fazla. Alırsada memleketin tek sorunu ben miyim? Tınnn... Muayeneden geçiyor.

Sen almayı kafaya koymuşsunda bir al tavsiyesi ile düşünceni teyit etmek ister gibisin. Ben etmeyeceğim... Ha eden olur, bilemem, kişisel görüştür. Yav var hepsi denedim yaptım ettim koydum buyur bak.

Fotoğraf makinesinin ayarı hiç değişmemiştir aşağıdaki resimlerde.

Bu herkesin çok kuvvetli vs. falan dediği Nightbreaker.

Bu XENON OLMAYAN 4300K ampul. Beyazlığını zifiri karanlıkta fark edersin, aydınlatmalı yollarda falan pek bi fark yok. Yani parasına görece değmez.

AL buda 4300K XENON! Pahalı gelir alamazsın 4300K.  6000K al. 8000 falan alma. Sen beni dinle.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 25 Şub 2010, 22:24

Haaa unutmadan, paran çıkışmıyorsa bekle, daha sonraları alabilirsin. Sırf olmuş olsun diye yapma benim gibi. O hevesde geçecek hay anasını bildiğin düz ampulden azıcık iyiymiş diyecen. Bi işi bi kere çok iyi yapmalı ya da hiç yapmamalı derim.  Ampulcüklere para verme der, selam ederim... 

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti serdar5306 » 25 Şub 2010, 23:11

Hakan ne güzel açıklamış ben 4300 k aldım normalden biraz iyi fakat yağmurlu havalarda far çamur olunca iyi aydınlatmıyor en iyisi mercekli zenon başkaları malesef anlık tatmin ediyor biz kandık sen kanma iyisini yap.

2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti C@GL@R » 25 Şub 2010, 23:36

açıklamala için sağolun ama okuduğum seyler biliyorum bunlar senin konuları inceledim ben sadece bu linkdekiler olurmu olmazmı diyorum...neyse tmm almıyorum sizi dinliyorum xenon alacağım bekliyorum..

Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti serdar5306 » 25 Şub 2010, 23:44

[quote="caglarkrbyk"]açıklamala için sağolun ama okuduğum seyler biliyorum bunlar senin konuları inceledim ben sadece bu linkdekiler olurmu olmazmı diyorum...neyse tmm almıyorum sizi dinliyorum xenon alacağım bekliyorum..

Akıllı davranış Clap bravo
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti 34SCU59 » 26 Şub 2010, 00:16

çağlar abi 8 liraya xenon ampulu olur.:)

bugun xenonlar 150 liraya kadar dustu ampul ne kadar olursa olsun xenon ampullerde bir balast ve beyin mevcuttur hangi mantıkla xenon gibi yanabilirki
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti C@GL@R » 26 Şub 2010, 00:17

xenon gibi yanmasını istemiyorum ki sarı ampüller yerine beyaz yanmasını istiyorum linktekiler olurmu diyorum sadece ama nerelere geldi konuSmile
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 26 Şub 2010, 00:18

arkadaşar mercek far muhabbeti de çok cacık bişi haberinzi olsun. far'ın işlevselliği açısından 10 numara lafım yok ancak geçen sene bi göz kırpma yapmıştı adamlar (z.ünaldı) bakmadan ateşleyici sistemdir dediler ve sadece bu ateşleme sistemine (ampüller vs dahil değil) 850 tl fiyat verince dursun ustaya sök dağıt bi bak bakalım belki olur dedim allahtan temassızlık varmış.... derin nefes almıştım ya balast mıdır ateşleme sistemimidir ne karın ağrısıysa onda problem olsaydı  Dead
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hakanerdogan » 26 Şub 2010, 00:21

[quote="delidolu"]arkadaşar mercek far muhabbeti de çok cacık bişi
haberinzi olsun. far'ın işlevselliği açısından 10 numara lafım yok
ancak geçen sene bi göz kırpma yapmıştı adamlar (z.ünaldı) bakmadan
ateşleyici sistemdir dediler ve sadece bu ateşleme sistemine (ampüller
vs dahil değil) 850 tl fiyat verince dursun ustaya sök dağıt bi bak
bakalım belki olur dedim allahtan temassızlık varmış.... derin nefes
almıştım ya balast mıdır ateşleme sistemimidir ne karın ağrısıysa onda
problem olsaydı  Dead[/QUOTE]

Gider yeni balast alırdın. Ne diye orjinalini alasın ki Smile Sanayi aksesuarcı çıkmacı kıyamet gibi ballast Smile

Yav uymadı gider yeni kit alır onu döşeriz, çokda fifi... Çerezi birayı al gel bişi istemem başka Tongue
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti delidolu » 26 Şub 2010, 00:28

[quote="hakanerdogan"][quote="delidolu"]arkadaşar mercek far muhabbeti de çok cacık bişi haberinzi olsun. far'ın işlevselliği açısından 10 numara lafım yok ancak geçen sene bi göz kırpma yapmıştı adamlar (z.ünaldı) bakmadan ateşleyici sistemdir dediler ve sadece bu ateşleme sistemine (ampüller vs dahil değil) 850 tl fiyat verince dursun ustaya sök dağıt bi bak bakalım belki olur dedim allahtan temassızlık varmış.... derin nefes almıştım ya balast mıdır ateşleme sistemimidir ne karın ağrısıysa onda problem olsaydı  Dead[/QUOTE]

Gider yeni balast alırdın. Ne diye orjinalini alasın ki Smile Sanayi aksesuarcı çıkmacı kıyamet gibi ballast Smile

Yav uymadı gider yeni kit alır onu döşeriz, çokda fifi... Çerezi birayı al gel bişi istemem başka Tongue [/QUOTE]

çerez+bira bana uyar ;) engin de aynını demişti öyle bişi olsun 2niz de alıp mini buluşma bi yaparız artık :))
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hakanerdogan » 26 Şub 2010, 00:31

Olmasada yaparız Big%20smile Skoda Ankara buluşması faciasının eşiğinden dönmeme içeriz, lan ne gündü ya bildiğin 150-160 la giriyodum sana Big%20smileBig%20smile Hala nası olduda çarpmadım diyorum LOL

Neyse bak cevap yazma bu konu burdan sonra kopar Smile

Konumuz xenon.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti somet » 26 Şub 2010, 00:32

100wat lık ampulerden uzak durun farlarınızın plastik aksamları birgün erimeye başlar farkında olmadan,allah korusun tesisatınızı bile yakabilir ,alternatif ürün olarak osram cool blue ampuller var onlara bakabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
somet
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bursa

İleti hakanerdogan » 26 Şub 2010, 04:06

Uzunlara xenon taksanız dahi zaten sürekli yanar halde olmayacakları için genelde soğuk olacaklarından, selektör yapınca anlamsız saçma bir şey oluyor. Merceklilerdeki gibi selenoidli olsa OK ama değil maalesef ve ben fuzûli buluyorum uzunlara xenonu. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir