rölantide ve kırmızı ışıkta gaz kokusu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

rölantide ve kırmızı ışıkta gaz kokusu

İleti teknik41 » 27 Şub 2010, 00:48

arkadaşlar merhaba...

2001 fabia 1.4 comfort aracımı 2 ay önce aldım çok memnunum, daha önce benzinden ağzım yandığı için alır almaz internetteki yorumlara bakarak landirenzo lpg kiti taktırdım. şu anda lpg'de şehir içi 0.158 tl şehir dışında ise 0.110 tl( lpg 1.89) yakıyor. tüketim normal mi (sanki bana fazla geliyor.) bir de esas sorum aracı kenara çekip park ettikten sonra rölantide çalışırken yada kırmızı ışıkta beklerken (havalandırma düğmesi açık) gaz kokusu içeri geliyor. lpg taktırdığım yerde cihazla gaz kaçağı varmı diye baktılar ama kaçak yok. sizde de varmı bu koku??Confused

teknik41
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 01 Mar 2010, 15:12

koku olmaması gerekiyor
benim aracımda hiç koku yok

Bu arada aracının şehir içi ve şehir dışı yakıtı arasında büyük fark var

Şehir içinde kalkışlarda fazla gaza yüklenip çabuk hızlanmasını istiyorsun anlaşılan

68BG araca fazla yüklenmeden devrin yavaş yavaş artmasını sağla 3000dev/dak olunca bir üst vitese geçerek kullan

Bu Fabialar beygir gücü düşük ve seri olmayan araçlar olduğu için kalkışlarda yüklenirsen çok yakar.

Şehir dışı yakıtın çok çok iyi diyebilirim 1,89/0,11=5,82lt/100km

şehir içi yakıtın da fena değil aslında ama şehir içinde biraz daha sabırlı olursan yakıt tüketimin azalacaktır.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti alpino » 01 Mar 2010, 21:53

aklıma yakıt hortumundaki bir kaçak olması olasılığı geliyor. felicialarda çok olurdu.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti teknik41 » 01 Mar 2010, 23:28

kıymetli arkadaşlar...

aracım ş.dışında 0.125 tl yakıyormuş maalesef o hesap yanlışmışCry  yanlış hesap bağdattan döner hesabı.   yakıt sarfiyatına gelince; şehir içinde sabredemiyoruz tabii yanımızdakinin gerisinde kalmayacağız yaEvil%20Smile 

bu arada yakıt hortumuna bi baktırayım müsait olduğum zaman. teşekkür ederim arkadaşlar...
teknik41
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir