oksijen sensörü fabia

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

oksijen sensörü fabia

İleti C@GL@R » 01 Mar 2010, 23:35

bugun online yedek parça satan bir siteye mail attım oksijen sensörümü değiştirmek istiyorum dedim aracımın özelliklerini söyledim.hemen beni aradılar ve  bana skoda fabia 1.4 2001 74 kw araca uygun sensör için 50 euro + kdv yani toplam 123 lira istediler. fiyat olarak bana uygun geldi ve arka sensörüde değiştirmemi birlikte değiştirirseniz daha sağlıklı olur dedi ve onun fiyatınında aynı olduğunu söyledi..bnm kafamı karıştıran sensörlerden birinin diğerinde daha pahalı oluşu yada benim oyle sanıyor olmam siz nedersiniz.. sensör değiştirenler yardımcı olunuz ona göre sipariş verip ustama taktıracağım. araçda bir sorun yok ama motor lambasını arada yanıyor sönüyor.. lpg taktırmadan öncede böyleydi. yani lpg ile alakalıl değil.

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti İBRAHİM KESGİN » 02 Mar 2010, 00:31

BEN GEÇEN AY DEĞİŞTİRDİM.ARKA SENSÖR EGZOZ UN ÜZERİNDEKİ;SERVİSTE 400TL İSTEDİLER.BOSCH CAR DAN TEMİN ETTİM ORJİNALİNİ VERİYORLAR KIRMIZI SOKETLİ OLACAK 170 TL YE ALDIM.KAÇA TAKARSINIZ DEDİM 70 LİRA DEDİLER ;TAKTIRMADIM KENDİ USTAMA TAKTIRDIM .LPG DEN DOLAYI ARIZA LANBASI YANARSA ONUN DA KOLAYI VAR KONVEKTÖRÜN GİTMEK ÜZEREDİR YERİNE BORU UYDURUYORLAR AMA GENE DE ARIZA LANBAN YANAR ;OKSİJEN SENSÖRÜNÜN  ADAPTÖRÜ VAR ONU TAKTIGINDA ARIZA LANBAN SÖNER.FİATİ 24 LİRA

İBRAHİM KESGİN
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 02 Mar 2010, 00:38

sizde uygun almışsınız.aracınız neydi ve üzerinden cıkan sensörün veya takılan sensörün parça numarasını biliyormusunuz.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti abdullah » 02 Mar 2010, 00:45

çaglar oksijen sensörünü neden degiştiriyorsun anladıgım kadarı ile bir sorun yok fabiaların arıza lambası çok hassas oldugu için arada bi yanıp bi müddet sonra kendiliginden sönmesi normal  kafana takma gereksiz masraf yapma bence
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti İBRAHİM KESGİN » 02 Mar 2010, 00:45

2002 1.4 MPI CONFORT SEDAN .BOSCH CAR'A  BİR SOR ONLAR HERTÜRLÜ YARDIMCI OLUYOR.SOKETE BAKIYORLAR SOKET UYDUMU SORUN OLMUYOR GALİBA
İBRAHİM KESGİN
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 02 Mar 2010, 00:51

[quote="abdullah"]çaglar oksijen sensörünü neden degiştiriyorsun anladıgım kadarı ile bir sorun yok fabiaların arıza lambası çok hassas oldugu için arada bi yanıp bi müddet sonra kendiliginden sönmesi normal  kafana takma gereksiz masraf yapma bence [/QUOTE]

sorun var aslında ama büyük bir sorun değil eğer hava sıcaklığı 2-3 derece ise yani motor sogukken aracı çalıştırıyorsunuz çok güzel çalışıyor  sensör görevini tam yapmadığı için motor ısınıcaya kadar 1 dk civarı çiğ benzin atıyor lpg ye geçince zaten o kesiliyor şimdi havalar ısındı bir sorun yok birdahaki kışa kadar değiştirmesemde olur ama uygun buldum fiyatını. ayrıca bunlar 100-160 binde bir değiştirmeli araç 140 binde yani hiç değiştirilmediyse yine helal olsun
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 02 Mar 2010, 00:52

[quote="İBRAHİM KESGİN"]2002 1.4 MPI CONFORT SEDAN .BOSCH CAR'A  BİR SOR ONLAR HERTÜRLÜ YARDIMCI OLUYOR.SOKETE BAKIYORLAR SOKET UYDUMU SORUN OLMUYOR GALİBA[/QUOTE]

burda bosch car servis malesef yok.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sonbey » 02 Mar 2010, 01:02

Arkadaşlar benim de aracım 101 hp fabia choise lpg li.. aynı sorun ben de de var.. sürekli arıza lambası yanıyo.. zengin fakir yakıt karısım hatası veriyo.. lambda sensörü mü ne arızalı görünüyor. usta senin aracın lpgli normal değistirmeye gerek yok dedi ama ben rahatsızım bu durumdan.. değiştirmem gerekiyor mu sizce.. aracım çok çiğ benzin yakıyor gibi... ilk çalıstırdığımda özellikle egsoztan çıkan gazın temas ettiği yer çok ıslak oluyo.. bundan mı kaynaklanıyor acaba...
sonbey
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir