Fabia Akü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Akü

İleti Bluedays » 04 Mar 2010, 11:42

Arkadaşlar,
Fabiam 2005 model. Üzerinde orjinal aküsü bulunuyor ve artık değiştirmem gerektiğini düşünüyorum.

* Araba kalkarken titriyor, farlar sönecek gibi oluyor. Kalktıktan sonra sıkıntı yok. (Boğaz kelebeği temizletip, bujileri değiştirmiştim ama onlarla bir alakası yokmuş)

* Özellikle geceleri daha iyi farkedebiliyorum. Örneğin cam açma kapama yaparken farlar sönükleşip, geri düzeliyor. Aynı şekilde ön konsoldaki ışıklarım azalıp, artıyor.

Bu belirtilerin aküden kaynaklı olduğu kanaatindeyim. Sizin farklı bir görüşünüz varsa duymak isterim.

Bana tavsiye edebileceğiniz çok pahalı olmayan fakat kullanışlı kaliteli bir akü var mı?

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti mbarman » 04 Mar 2010, 11:49

varta, bosch,yuasa, mutlu
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti kurunc » 04 Mar 2010, 12:00

Fabia aküleri küçük gibi sanki ? maksimum kaç amper bu aküler ?

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

İleti Bluedays » 04 Mar 2010, 12:14

[quote="kurunc"]Fabia aküleri küçük gibi sanki ? maksimum kaç amper bu aküler ?[/QUOTE]
Bunu bende bilmiyorum. Tavsiyede bulunacak arkadaşlar bu bilgileri de bizimle paylaşacaktır.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 04 Mar 2010, 12:15

mutlu akü 60 amperlik işinizi görecektir. 48 lik 72 likde işi görür ama araç için orjinal olanı takmakta fayda var
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti Bluedays » 04 Mar 2010, 12:39

[quote="caglarkrbyk"]mutlu akü 60 amperlik işinizi görecektir. 48 lik 72 likde işi görür ama araç için orjinal olanı takmakta fayda var [/QUOTE]
Ok. Yani aracımız için orjinal olanı 60 amper demek.

Mutlu iyi bir marka fakat başka akü tavsiyesi olanlar varsa onları da inceleyeceğim.

İnce eleyip, sık dokumak istiyorum.  Direk gidip, almak istemiyorum.

Bu arada yukarıda bahsettiğim problemler sizce de aküden mi kaynaklı???
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 04 Mar 2010, 12:44

birde aracınızın üzerindeki aküye bakın memnunsanız şimdiye kadar aynısınıda alabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti BaTeRRiiSStt » 04 Mar 2010, 12:57

60 amperlık mutlu akuyu gecen ay 150 lıraya almıstım.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti Bluedays » 04 Mar 2010, 12:59

Haklısın çağlar. Geçmiş forumlardan araştırdım. Hakan kardeşimiz de AC Delco isimli bir üründen bahsetmiş. Kendisi gelirse umarım bizi aydınlatır. Akü kaliteli bir şeye benziyor.
Hakan kardeşimiz gerekli bilgiyi verecektir.

Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 04 Mar 2010, 13:25

Benim arabadaki de 2005 ve ilk aküsü. 60 AH  ve markası Akuma dır.Piyasada bulunmaz.Kalkıştaki titremeyi bilemem ama farların titremesi, cam açıp kaparken farların ve gösterge lambalarının azalması aküyü işaret eder.Bana da masraf göründü artık, yazı devirebilirse kış girişinde değiştirmeyi planlıyorum.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti Bluedays » 04 Mar 2010, 13:35

[quote="hetepe"]Benim arabadaki de 2005 ve ilk aküsü. 60 AH  ve markası Akuma dır.Piyasada bulunmaz.Kalkıştaki titremeyi bilemem ama farların titremesi, cam açıp kaparken farların ve gösterge lambalarının azalması aküyü işaret eder.Bana da masraf göründü artık, yazı devirebilirse kış girişinde değiştirmeyi planlıyorum.[/QUOTE]
Engin benim arabada bahsettiğin marka olabilir. Ben çok memnundum. Hiçbir sıkıntı yaratmadı. Şu anda da pek sıkıntı yaratmıyor fakat değiştirmem gerekiyor. Çoğunlukta arabayı eşim kullanıyor işe gidip, gelirken. Bu yüzden çekiniyorum. Olurda bir problem çıkarsa bayan olduğu için zorda kalmasın.

AC delco iyice kafama takıldı fakat bu bizim arabaya uyar mı? eksisi artısı nedir bi öğrenmek istiyorum. Bu konuda en önemli bilgiyi hakan bizimle paylaşacaktır umarım.

Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 04 Mar 2010, 15:46

AC Delco elbette uyar hepsi aynı zaten, ama belli amper değerinden sonra akü muhafazası küçük geleceğinden uymayabilir, hani uymaz değil uyar tak kutupları çalışır ama sığmaz Smile

Akücü bilir zaten.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti kurunc » 04 Mar 2010, 15:53

Benimde akü yüksek amperli olsun diye büyük takmışlar sığmamış, plastik muhafaza çatlamış!! oraya sığacak boyutta 60 amper ve üzeri aküler mevcutmudur acaba?

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

İleti Bluedays » 04 Mar 2010, 15:58

[quote="hakanerdogan"]AC Delco elbette uyar hepsi aynı zaten, ama belli amper değerinden sonra akü muhafazası küçük geleceğinden uymayabilir, hani uymaz değil uyar tak kutupları çalışır ama sığmaz Smile

Akücü bilir zaten.
[/QUOTE]

Hakan 60 amper değil mi bizim orjinal aküler? Bende delconun 60 amperliğini almak istiyorum muhtemelen sığar değil mi?
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 04 Mar 2010, 16:08

Aynı amper değeri sığar.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Bluedays » 04 Mar 2010, 16:38

Ok o zaman delco alacağım. Muhtemelen c.tesi aküyü değiştirteyim.
Akücüler yapacak galiba ama bunun ayarı mayarı var mı? Servise gitmem gerekecekmi elektronik ayarları için? Yoksa akücüler yapar mı?
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 04 Mar 2010, 16:43

bluedays senin örjinal akü ne merak ettim markasını aracın şuan üzerindekini..fabia orjinal hangi marka koyuyor.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 04 Mar 2010, 16:46

[quote="caglarkrbyk"]bluedays senin örjinal akü ne merak ettim markasını aracın şuan üzerindekini..fabia orjinal hangi marka koyuyor.
[/QUOTE]

Orjinali Akuma marka. 2005 güz üretim aracımda hala Akuma orjinal aküsü durmaktadır.

[quote="Bluedays"]Ok o zaman delco alacağım. Muhtemelen c.tesi aküyü değiştirteyim.
Akücüler yapacak galiba ama bunun ayarı mayarı var mı? Servise
gitmem gerekecekmi elektronik ayarları için? Yoksa akücüler yapar mı?
[/QUOTE]

Eğer aracın elektriğini kesmeden takviye ile yaparsa hiç bir özelliği
geri yüklemene gerek kalmaz. Ama elektriği kesip geri takarsa aküyü tek
dokunuş cam açma-kapama özelliğini geri aktif etmen gerekebilir, teyp
kod isteyebilir.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir