Fabia Akü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Akü

İleti crazyboy3506 » 15 Mar 2010, 12:50

üzerinede bu sönükleşme olayı olunca dedim akü birde Bluedays arkadaş akü değişince sorun çözüldü diye yazmış sağolsun tamam akü değişim zamanı geldi.

Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim
Nereden: Ankara

İleti crazyboy3506 » 15 Mar 2010, 12:55

valla çağlar sende çok sağol yardımın için.ben arabadan aslında çok fazla anlamıyorum bu forum olmasa bişi öğreneceğimiz yok.bir direk elektrikçiye gidip arabanın sağını solunu söktürmek var,birde gidip sorun akü değiştir demek var.herkez çok sağolsun..
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 15 Mar 2010, 17:58

Dostum akü için gittiğim yerin telefonu,
Akücü Şükrü Usta şaşmazda ama aradığında tam adresi tarif edecektir.

Telefonu: 278 27 04 ben AC Delco taktırdım 125'e taktı. Arkadaş yönlendirdi dersen sana da indirim yapar (yapmasada zorla :)   Şayet başka marka takacaksan kendin bilirsin.

Sürekli gittiğim özel servis ostimde doğulu holding'in olduğu kavşaktan sola dönünce 200 metre ilerde solda. Bilginler Otomotiv

Telefonu: 385 32 26

Murat Bey var servisin sahibi. Direk onunla görüşebilirsin. Hem tanışmış olursun. Çok iyi insanlar yardımcı olurlar.

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti hakanerdogan » 15 Mar 2010, 18:20

Bugün servisteydim, heralde artık bitmeye yüz tutmuştur dediğim AKUMA 2005 Güz yapımı aküm %84 marş gücü ve 12.59V güç verdi Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti abdullah » 15 Mar 2010, 19:30

benim fabiada da aküma var  orjinal aküsü fabiaların aküma,  benim akü kışın heran bitebilir diye düşünüyordum ama bitmedi demekki yazıda geçiririm sanırım
Kullanıcı avatarı
abdullah
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: 2005 fabia special gıranit gıri

İleti C@GL@R » 15 Mar 2010, 19:32

[quote="hakanerdogan"]Bugün servisteydim, heralde artık bitmeye yüz tutmuştur dediğim AKUMA 2005 Güz yapımı aküm %84 marş gücü ve 12.59V güç verdi Smile
[/QUOTE]

marifet fabia da heralde aküyü güzel kullanıyor..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti zulo » 16 Mar 2010, 00:34

Arkadaşlar Akü konusu açıkken birşey sorabilirmiym.

Dün önümde bayan bir sürücü önümde zınk diye durdu firene bi kodum cııııı dedi 10cm kala durdu çok şükür.Araç stop etmedi ama akü ışığı yandı şaşırdım kontağı açıp kapayıp çalıştırdım düzeldi neden olmuş olabilir???
[color=#ff0000][size=5][/size][/color]
Kullanıcı avatarı
zulo
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: honda civic 1.6 ies

İleti hakanerdogan » 16 Mar 2010, 00:38

[quote="zulo"] Arkadaşlar Akü konusu açıkken birşey sorabilirmiym.

Dün önümde bayan bir sürücü önümde zınk diye durdu firene bi kodum cııııı dedi 10cm kala durdu çok şükür.Araç stop etmedi ama akü ışığı yandı şaşırdım kontağı açıp kapayıp çalıştırdım düzeldi neden olmuş olabilir???
[/QUOTE]

Debriyaja basmadan kızaklama oldu mu? Araba Favorit mi?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zulo » 16 Mar 2010, 00:56

[quote="hakanerdogan"] [quote="zulo"] Arkadaşlar Akü konusu açıkken birşey sorabilirmiym.

[/QUOTE]

Debriyaja basmadan kızaklama oldu mu? Araba Favorit mi?
[/QUOTE]

Fabia ..Kızaklama ne demek. debiraja bastım herhaldeki durduğumda stop etmedi.biraz kaydı.
Kullanıcı avatarı
zulo
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 16 Mar 2010, 01:18

Tam dururken basıp istop etmesini engellemiş olabilirsiniz ama ilk frene gömdüğünüzde teker kayarken (ciiiiiuuuuuu yaparken kızaklamış olur) bi an için debriyajsız kaymış ise motor durmuş ve debriyaja geri bastığınızda rölantisine kavuşmuş olabilir bu yüzden yapmasını doğal karşılayabiliriz.

Ama yok lamba yakma sebebi gerçekten şarj sorunu ise bilemem, lakin bir an için debriyaj basılı değilken kaymışsa aynen krank durur Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti taner_octavia » 16 Mar 2010, 01:32

[quote="crazyboy3506"] çağlar merhaba ;

benim dinamoda bahsettiğiniz ses gelmiyor.sadece camları açıp kaparken farlar sönükleşiyor buda 3 haftadan beri işin kötü yanı bu arızayı verdi vereli rolantide de araba hafiften titremeye başladı.ya aslında sanayideki usta biraz ordan olabilir burdan olabilir falan diyince içime sinmedi,elletmek istemedim arabamı.
[/QUOTE]

rolantide araba titriyo dediginiz.arabamı titriyor yoksa gostergede devir saati rolantideyken cok hafif titriyomu? hangini anlatmaya calıstınız acaba?
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti zulo » 16 Mar 2010, 02:30

[quote="hakanerdogan"]Tam dururken basıp istop etmesini engellemiş olabilirsiniz ama ilk frene gömdüğünüzde teker kayarken (ciiiiiuuuuuu yaparken kızaklamış olur) bi an için debriyajsız kaymış ise motor durmuş ve debriyaja geri bastığınızda rölantisine kavuşmuş olabilir bu yüzden yapmasını doğal karşılayabiliriz.

Ama yok lamba yakma sebebi gerçekten şarj sorunu ise bilemem, lakin bir an için debriyaj basılı değilken kaymışsa aynen krank durur Smile
[/QUOTE]

Clapdoğru dediğiniz gibi bir an için debiraj basılı değilken kaydı sonra basınca rölantisine kavuştu.şarz sorunu yok akü yeni tık diye çalışor herzaman..

TEŞEKKÜR EDERİM.
Kullanıcı avatarı
zulo
CLASSIC
CLASSIC

İleti crazyboy3506 » 16 Mar 2010, 05:48

[quote="taner_fabia"] [quote="crazyboy3506"] çağlar merhaba ;

benim dinamoda bahsettiğiniz ses gelmiyor.sadece camları açıp kaparken farlar sönükleşiyor buda 3 haftadan beri işin kötü yanı bu arızayı verdi vereli rolantide de araba hafiften titremeye başladı.ya aslında sanayideki usta biraz ordan olabilir burdan olabilir falan diyince içime sinmedi,elletmek istemedim arabamı.
[/QUOTE]

rolantide araba titriyo dediginiz.arabamı titriyor yoksa gostergede devir saati rolantideyken cok hafif titriyomu? hangini anlatmaya calıstınız acaba?[/QUOTE]

taner merhaba ;

anlatmaya çalıştığım aracım rolantide dururken devir saati 1000 devirde iken hafif bir titreme hissediyorum.devir saatide 1000deviri gösteren  çizginin altına 1-2 mm inip çıkıyor(bu sorun 3 hafta öncesine kadar yoktu).       selamlar...
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

İleti Bluedays » 16 Mar 2010, 11:14

Dostum aynı sorun bendede ara ara oluyor sanıyorum otogaz kitinden kaynaklı ve birçok arabada bu mevcut. Sorun görmüyorum ben bunu arada bir dediğin gibi 1000 in altına inip çıkıyor.
Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir