Konjektör arızası yolda bıraktı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Konjektör arızası yolda bıraktı

İleti yonetici » 14 Mar 2010, 02:05

Dün zeytinburnuna bir arkadaşımın yanına gitmiştim yolda daha avrupa yakasına geçmeden şarj uyarı lambam 10 saniye kadar yandı sönünce aldırmadım devam ettim. Akşam dönüşte vatan caddesi sapağına yaklaşırken konsol ışıklarım sönükleşmeye başladı. Gitgide canlılığını kaybetti sonra bilimum arıza ışığı yanmaya başladı direksiyon sertleşti. O anda dedim akü gitti herhalde yada şarj dinamosu bir şekilde kendimi ana yola atayım dedim 1-2 dakika idare ettim bu eski yıkılan tünelin olduğu Ayvansaray, Eyüp sapağına gelmeden önce sağa çektim kaldım. Kontağı kapatınca araba bir daha marş basmadı zaten.

Pirimler çok yüksek çıkınca kasko yaptıramamıştım kredi kartını kullandığım bankanın asistance hizmeti vardı onlardan çekici istedim. En yakın yetkili servise çekiyorlarmış sonrası için fark istiyorlar. Baktım adamlar Bayrampaşa'ya çekme niyetindeler olmaz farkı nedir ben anadolu yakasına Göztepe'ye kendi istediğim servise götürülmesini istiyorum dedim 60 TL fark istediler paşa paşa kabul ettik.

Bu gün serviste bakıldı konjektör (regülatör) arıza yapmış alternatör aküyü şarj edememiş onu değiştirdiler, alternatör rulman değişimi yazmışlar 2 tane birde sol aks körüğü yırtık demişler o değişmiş 250 lira servise 60 lira çekiciye yok yere para verdim içime oturdu hala hazmedemedim. Araban varmı derdin var Dead

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti quickcan » 14 Mar 2010, 02:09

geçmiş olsun..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti onurhan2006 » 14 Mar 2010, 02:18

çok geçmiş olsun 
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti lazianke » 14 Mar 2010, 06:46

geçmiş olsun emir bey.
aynısı benim de başıma gelmişti. boschda da aynı .....sizliği bana da yaptılar. küçük bir rulman arızasına bir alternatörün içini değiştirmedikleri kaldıydı. merkeze şikayet ettim. bir sene sonra-geçenlerde- araya sanayiden hatırlı birini sokarak şikayetimi geri almamı sağladılar. ben de: ahiret var, ustamın hatrına sizin şikayeti geri alıyorum ama bilsinler ki fazladan ödediğim kuruşları orada isteyeceğim diye haber gönderdim. onlar da bana gelsin bir görüşelim demişler. eğer hatalarını kabul etselerdi benim değil onların bana gelmesi gerekir diye gitmedim. bedduamı da eksik etmiyorum.

Allah tekrar ettirmesin...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti C@GL@R » 14 Mar 2010, 10:36

alternetor direk bozulmamıştır emir aracı stop ederker cıvvvvvv sesi duyuyormuydun altenatörden..geçmiş olsun..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti maozkan64 » 14 Mar 2010, 17:14

Geçmiş olsun.
Octavia Collection 2004
Kullanıcı avatarı
maozkan64
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mehmet Alaeddin ÖZKAN
Nereden: Kayseri
Arabanız: Octavia Collection 2004

İleti yonetici » 14 Mar 2010, 19:59

[quote="caglarkrbyk"]alternetor direk bozulmamıştır emir aracı stop ederker cıvvvvvv sesi duyuyormuydun altenatörden..geçmiş olsun.. [/QUOTE]

Alternatör arızalı değilki zaten konjektör arızalı. Faturada konjektör haricinde 2 adet rulman + Torna işçiliğide yazılmış ona pek anlam veremedim. Alternatörü komple söküp sonrada takarken gergi ve alternatör rulmanlarımı değişti bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir