fabia sağ cam yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia sağ cam yardım

İleti C@GL@R » 20 Mar 2010, 15:32

arkadaşlar skoda fabia 1,4 16v 2001 aracım var biliyorsunuz merkezi kilit beynini değiştirdim bu

değişikle birlikte sağ yolcu camı normal şekilde açılıp kapanıyor en uste gelince sanki birseye

takılıyor ver yarısına kadar geri iniyor sonra ki denemede normal kapanıyor ilk kapamada yapıyor

bunu..ben yazılımsal olarak değerlendiriyorum çünkü sorun olsa ikincidede aynı şekilde yapar ilk

seferde yapıyor... sitede birkaç arkadaş benzen sorun yaşadı ve bunu yapmamı tavsite ettiler bir

iki kez denedim olmadı birseyi yanlışmı yapıyorum veya başka öneriniz varmı??

Camınızı acık bırakıp arabanın kapı kilidinden kapı kapalı iken  anahtarınızı
kilide sokup sola çevirerek aşağı sonra sağa çevirerek yukarı camınızı hareket ettirip;
sonra kapalı pozisyonda anahtarı bir müddet çevrili tutun. Düzelecektir
__Hakan Ün__

sorunlu camı sonuna kadar aç ve kapıyı kilitle. sonra anahtarı kilite yerleştir
 ve sola çevir,  bu konumda biraz bekle, sonra anahtarı sağa çevir cam tam kapansın
birazda o konumda bekle... benim problemim çözüldü seninkininde çözülmesi lazım.

tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti octaviaman » 20 Mar 2010, 15:36

Kuvvet sınırlamasına bağlı olarak geri iniyor.ya yukarıda sıkışıyor ve bu özellikten dolayı araya bir şey sıkıştı zannedip geri açılıyor.Fitilleri yolları bir yağlamak gerekir bu durumda.Ya da düğme kullanımından veya düğme ile ilgili başka bir sebepten yapıyor.Çözersiniz.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti C@GL@R » 20 Mar 2010, 16:10

fitilleri kontrol ettim arada sıkışmasına engel birsey yok. olsa ikinci defada neden olmuyor ilginç..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti balarest » 20 Mar 2010, 17:07

fazla zorlama gıt cam halatını degıstır ortalam 50 tl ben de bır kaç gun oyle sorunlar oldu bır gun akşam cam açıldı kapanmadı eger o sekılde olursa kaldırıp ındırmeye calısma mekanızmaya zarar verırısın
balarest
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri

İleti C@GL@R » 20 Mar 2010, 17:09

hocam zorlayacak birsey yok herşey normal ilk camları indirip kaldırmada en uste çıkıp ortaya iniyor yani sizde elinizle camı tutarsanız aşağı iner bi nevi güvenlik birinin kolu başı sıkışmasın die ama takılmadığı halde iniyor birkez yapıyor bunu
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti önder38 » 20 Mar 2010, 21:09

benimde benzer bi sorunum vardı, sizin dediğiniz gibi birşeye takıldığını sanmıyordum ama yarıda kalıyordu yada aşağı iniyordu. ikinci kez denediğimde kaldırabiliyordum.
camı tutan iki plastikten biri kırılmış, yük diğerine bindiğinden belli bir yere gelince zorlanıp aşağı indiriyordu camı.

camcıdan camı tutan plastiklerden aldım. söktüm döşemeyi. patlattım perçinleri kapının içini açtım. plastiklerin ikisini de yeniledim, birde mekanizmayı, halatları yağladım. şimdi diğer camdan daha rahat kalkıyor hiçbir sorun kalmadı.

sizinde ya plastiklerde sorun var yada halatlar ve mekanizmanın herhangi biryerinde zorlama var tahminimce.

halatın fiyatını bi arkadaş söylemiş. plastiklerin çiftini de be 15 liraya aldım. ama aldıklarım normal beyaz plastk değil. camcı, kırılmazları da var bunların deyince onlardan aldım. biraz daha bayaz-sarı-şeffaf karışımı bi renkte. 
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Fabia TDI

İleti C@GL@R » 21 Mar 2010, 13:20

sağol hocam bakalım önce bir servise gideceğim çünkü taktığım beyin olmaya başladı bu olay çünkü ona göre dediğini yapacağım
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti akif06 » 26 Mar 2010, 16:03

caglarkrbyk yazdı:arkadaşlar skoda fabia 1,4 16v 2001 aracım var biliyorsunuz merkezi kilit beynini değiştirdim bu değişikle birlikte sağ yolcu camı normal şekilde açılıp kapanıyor en uste gelince sanki birseye takılıyor ver yarısına kadar geri iniyor sonra ki denemede normal kapanıyor ilk kapamada yapıyor bunu..ben yazılımsal olarak değerlendiriyorum çünkü sorun olsa ikincidede aynı şekilde yapar ilk seferde yapıyor... sitede birkaç arkadaş benzen sorun yaşadı ve bunu yapmamı tavsite ettiler bir iki kez denedim olmadı birseyi yanlışmı yapıyorum veya başka öneriniz varmı??Camınızı acık bırakıp arabanın kapı kilidinden kapı kapalı iken anahtarınızı kilide sokup sola çevirerek aşağı sonra sağa çevirerek yukarı camınızı hareket ettirip; sonra kapalı pozisyonda anahtarı bir müddet çevrili tutun. Düzelecektir__Hakan Ün__sorunlu camı sonuna kadar aç ve kapıyı kilitle. sonra anahtarı kilite yerleştir ve sola çevir, bu konumda biraz bekle, sonra anahtarı sağa çevir cam tam kapansın birazda o konumda bekle... benim problemim çözüldü seninkininde çözülmesi lazım.

aynı sorun beni arabanın sol camında oluyordu bayağı sinir bozucu bir durum. Düğmenin içindeki parçası kırılmış, düğmeleri değiştirdim düzeldi
akif06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 26 Mar 2010, 16:07

emin misiniz aynı sorun olduğuna düğme ile bir alakası oldugunu düşünmüyorum bir anda düğme bozulmuş olamaz beyin değişince böyle oldu tabi beyin sıfır değildi eski yazılımı üzerinde yüklüydü.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 02 May 2010, 21:09

arkadaşlar servise gidemedim konu güncel başına gelen varmı
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti octaviaman » 02 May 2010, 22:10

Kardeş bir de şunu denermisin :
Cam tamamen kapandıktan sonra,Cam düğmesini 3 sn kadar kapatma pozisyonunda tutup bırak.Sonra tekrar bir dene olayı.Umarım düzelir.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti önder38 » 02 May 2010, 23:22

size naçizane tavsiyem,
iki kapının camını da yarıya kadar açın. arızalı olmayanı ellerinizin arasına sıkıştırıp yukarı kaldırmaya ve oynatmaya çalışın. sonra aynı şeyi arızalı olana yapın.
arızalı olanda yukarı gelme veya oynama diğerinden fazlaysa camı tutan plastiklerden biri kırılmıştır.
kapı içi açılıp plastikleri değiştirilirse düzelir.

ancak cam sıkıca duruyorsa ve oynamıyorsa arıza başka yerde aranmaya başlanabilir.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Fabia TDI

İleti C@GL@R » 03 May 2010, 09:56

octaviaman yazdı:Kardeş bir de şunu denermisin :
Cam tamamen kapandıktan sonra,Cam düğmesini 3 sn kadar kapatma pozisyonunda tutup bırak.Sonra tekrar bir dene olayı.Umarım düzelir.

denedim malesef olmadı.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 03 May 2010, 09:59

önder38 yazdı:size naçizane tavsiyem,
iki kapının camını da yarıya kadar açın. arızalı olmayanı ellerinizin arasına sıkıştırıp yukarı kaldırmaya ve oynatmaya çalışın. sonra aynı şeyi arızalı olana yapın.
arızalı olanda yukarı gelme veya oynama diğerinden fazlaysa camı tutan plastiklerden biri kırılmıştır.
kapı içi açılıp plastikleri değiştirilirse düzelir.

ancak cam sıkıca duruyorsa ve oynamıyorsa arıza başka yerde aranmaya başlanabilir.

dediğinizi yaptım camların ikiside aynı şekilde yukarı gelme eğilimi hiç yok. yanlız söyle birsey var sağ cam diğerinden 1 saniye sonra kapanıyor ikisinide aynı anda basınca. ve sağ cam en üst seviyeye gelince yani tamamen kapanınca geri iniyor yarısına kadar. sonraki denemede yapmıyor ilkinde yapıyor nette araştırdım yazılımsal başına gelen çok vw araçlarda mesala camların kapanma miktarları yani en üste gelince biraz daha yukarı çıkınca birsey sıkışıyor algılıyor ve geri iniyor beyinle birlikte böyle oldu
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti iceman70 » 03 May 2010, 10:50

benim sol camda indi bi daha çıkmadı yaptırdım şimdide sağ cam düştü düşecek şangur şungur oynuyor.Ama Allah için kalite yani skoda ...
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 03 May 2010, 11:12

vw foruma gir iceman70 10 golf 5 den 9 ü aynı sorun yine bizimki iyi 9 yıl dayanmış:)
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti iceman70 » 03 May 2010, 16:13

Ya ağbi ben 26 binde aldım adam avrupalıydı bakımları yapılmış termemiz paso garajda yatmış bir araçtı ama benimkide bozuldu yani şangur şungur bi gün ucup gidecekler diye korkuyorum :D
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 03 May 2010, 16:15

valla haklısın o km de alıp ta sorun çıkması ilginç fazla yatmasıda iyi değil demekki fabia nın:)
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir