Fabia Motor Sesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Motor Sesi

İleti kurunc » 22 Mar 2010, 01:33

Sitedeki fabia sahiplerinden birileri daha önce karşılaşmıştır belki diye konu açtım zaten !
Ayrıca arabayı kullanan benim, sürekli böyle değil bir müddet sonra ses azalarak kayboluyor, bunu her gün yaşayarak görüyorum, ses motorun gaz yemesiyle alakalı olarak azalıp çoğalıyor bu durum boştaykende böyle o yüzden  şanzıman yada debriyajla bir alakası olduğunu düşünmedim, siz alakasını ayrıntılı olarak anlatırsanız belki fikrimi değiştiririm. Motoru stop edip 1-2 saat sonra tekrar çaşıltırdığımda ses gelmiyor, sadece sabahları ilk çalıştırmada var bu ses.

kurunc
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: Fabia Special

İleti ozanakif » 22 Mar 2010, 01:53

Hocam ,yalnız ses aşırı derecede çoksa;sübap boşluk sesi dahi olsa önemsemek gerekir.Ses rahatsız edici duruma gelmişse ustanıza katılmıyorum.Aşırı sübap boşluğu hem soğutma sisteminizi yorar hemde gaydlarda da aşınma varsa motorun yağ yakmasına neden olur.Aracınızda yağ eksiltme varmı bilmiyorum ama ses çoksa yinede usta önemseyip açıp baksın derim.
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir