Çok şükür havalar ısındı.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Çok şükür havalar ısındı.

İleti grey_wolf » 26 Mar 2010, 11:08

işte tek sorun burada biz millet olarak alışmışız yontulmaya. hiç sesimiz çıkmıyor. onun için devlet sıkışınca gidip triyonlar değerinde vergi kaçıran holdinglerden değilde biz lerden alıyor vergiyi. altında ki 15000 tl lik arabasına benzin koyup ailesi ile doya doya gezemeyen insana ben gariban derim. 1 TL lik benzine 4 tl ödemek zorunda kalan adama da gariban derim. yazık sesi çıkmıyor garbimin ne desen yapıyor derim. benim için gerisi boştur. bütçe açıklarını kapatmak için dar gelirli halkınının boğazına yapışan zihniyet bu topraklarda yıllardır biz ve bizim gibiler sayesinde yönetimde bulunuyorlar. aslında biz bunları hakediyoruz.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti Mithath » 26 Mar 2010, 11:17

grey_wolf yazdı:işte tek sorun burada biz millet olarak alışmışız yontulmaya. hiç sesimiz çıkmıyor. onun için devlet sıkışınca gidip triyonlar değerinde vergi kaçıran holdinglerden değilde biz lerden alıyor vergiyi. altında ki 15000 tl lik arabasına benzin koyup ailesi ile doya doya gezemeyen insana ben gariban derim. 1 TL lik benzine 4 tl ödemek zorunda kalan adama da gariban derim. yazık sesi çıkmıyor garbimin ne desen yapıyor derim. benim için gerisi boştur. bütçe açıklarını kapatmak için dar gelirli halkınının boğazına yapışan zihniyet bu topraklarda yıllardır biz ve bizim gibiler sayesinde yönetimde bulunuyorlar. aslında biz bunları hakediyoruz.

Bundan daha iyisini haketmiyoruz zaten nedenide çok basit, daha iyisi YOK.. Milyar dolar kaçıranlarıda gördük arkadaşlar öyle zamanlar gördü ki bu ülke ülkeyi sömüren adam siyasete atıldı ve ne hikmettir ki adam az daha oy alsa barajı geçecek! Öyle bi milletiz bir halk konserine bile kanıyoruz.. Sonrasında ne oldu onca topraklar şirketler hepsine el konuldu aynısı şu an bir medya patronuna daha yapılacak sinyallerini görüyoruz.. Yapılmalıda.. Garibanlık anlayışın farklı o zaman.. Ben tandır ekmekleri yeyip perde yerine örtü yada yorgan cekilen camlı odalarda büyüdüğümden demek ki benim garibanlık anlayışım daha farklı.. Yeri geldi bi gecede (21 Şubat 2001) Onca zaman ter döktüğümüz işte borcumuz bir gecede 400.000 $ oldu bugünleride gördük çoğumuz.. Ama biz hala şükür etmeyi bilmiyorsak halen bi sıkıntı var..
Kullanıcı avatarı
Mithath
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Octavia, Elegance..

İleti jamesdean » 26 Mar 2010, 11:28

Mithath yazdı:
octaviaman yazdı:
iceman70 yazdı: Merak etmeyin benzine zam yolda 4 lira yapmadıkca rahat edemeyecek taayyip amca yoksa nerden kapatacaklar bütce açıklarını..
En azından epey bir süre 2,65 TL lerden de gezdik.Eski tas eski hamam devam edeydi.Benzin 5 TL nin de üzerindeydi.2000 nin başlarında olduğu gibi,Arabalar da evlerin önünde yatıyor olurdu.Pazardan pazara pikniğe....Şimdi millet bakkala bile arabayla gidiyor.Ağlayanları pek inandırıcı bulmuyorum.
+1

Neden Kimse Gelişmekte Olan Bir Ülke Olduğumuzu göz Önüne Almıyor.. Artık Eskisi Gibi Hiç Bi Zam hiç Bir yatırım Boşa Değil Bunun bilincinde de Olunca Artık zamlarda Çok Fazla Koymuyor Açıkcası..

''DÜNYANIN EN PAHALI BENZİNİ'' demek sizce ne demek? ''DÜNYANIN HALKINA EN FAHİŞ VERGİ YÜKLEYEN ÜLKESİ '' demek sizce ne demek ?
Bunu söylerken herhangi bir partinin sempatizanlığını yapmıyorum.
Siz neyin propagandasını yapmaya çalışıyorsunuz ki. Neymiş 2000 de arabalar evlerin önünde yatıyormuş, neymiş gelişmekte olan bir ülkeymişiz. Bu ülke 90'lardan sonra birçok makro-mikro ekonomik kriz gördü, borsa kimi zaman rekor kırdı, kimi zaman süründü. Kaç defa onluk enflasyon, develüasyon yaşandı....
Heeeee, belli kriz dönemlerinde spekülatif olarak veya gayrıihtiyari gelirlerini katlayanlardansanız, emek harcamadan ve çalışmadan kriz ortamından bugünlere birşeyler taşıyanlardansanız ; faiz, fon, hisse senedi vb vb. gelirleriniz hala varsa 4 TL değil benzin, 40 TL olsa sesinizi çıkarmazsınızz...
Memur, fabrika işçisi değilsiniz ki, geliriniz sadece maaşınızdan ibaret değil ki, çok aşikar....
Siz bu zihniyetle yaklaşırsanız , ''gelişmekte olan bu Ülke vatandaşlarına'' yazık değil mi. Biraz daha SOSYAL olarak ele alırsanız bu tür sorunları sevinirim arkadaşlar. İşletme Lisansı sahibiyim, yazdıklarınızı gördükçe üzülüyorum. Olaya partisel boyut kazandırmayalım , Yazdıklarımdan kimse alınmasın, tamamen genel bir düşünce...saygılar.
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti Mithath » 26 Mar 2010, 11:44

jamesdean yazdı:
Mithath yazdı:
octaviaman yazdı:
iceman70 yazdı: Merak etmeyin benzine zam yolda 4 lira yapmadıkca rahat edemeyecek taayyip amca yoksa nerden kapatacaklar bütce açıklarını..
En azından epey bir süre 2,65 TL lerden de gezdik.Eski tas eski hamam devam edeydi.Benzin 5 TL nin de üzerindeydi.2000 nin başlarında olduğu gibi,Arabalar da evlerin önünde yatıyor olurdu.Pazardan pazara pikniğe....Şimdi millet bakkala bile arabayla gidiyor.Ağlayanları pek inandırıcı bulmuyorum.
+1

Neden Kimse Gelişmekte Olan Bir Ülke Olduğumuzu göz Önüne Almıyor.. Artık Eskisi Gibi Hiç Bi Zam hiç Bir yatırım Boşa Değil Bunun bilincinde de Olunca Artık zamlarda Çok Fazla Koymuyor Açıkcası..

''DÜNYANIN EN PAHALI BENZİNİ'' demek sizce ne demek? ''DÜNYANIN HALKINA EN FAHİŞ VERGİ YÜKLEYEN ÜLKESİ '' demek sizce ne demek ?
Bunu söylerken herhangi bir partinin sempatizanlığını yapmıyorum.
Siz neyin propagandasını yapmaya çalışıyorsunuz ki. Neymiş 2000 de arabalar evlerin önünde yatıyormuş, neymiş gelişmekte olan bir ülkeymişiz. Bu ülke 90'lardan sonra birçok makro-mikro ekonomik kriz gördü, borsa kimi zaman rekor kırdı, kimi zaman süründü. Kaç defa onluk enflasyon, develüasyon yaşandı....
Heeeee, belli kriz dönemlerinde spekülatif olarak veya gayrıihtiyari gelirlerini katlayanlardansanız, emek harcamadan ve çalışmadan kriz ortamından bugünlere birşeyler taşıyanlardansanız ; faiz, fon, hisse senedi vb vb. gelirleriniz hala varsa 4 TL değil benzin, 40 TL olsa sesinizi çıkarmazsınızz...
Memur, fabrika işçisi değilsiniz ki, geliriniz sadece maaşınızdan ibaret değil ki, çok aşikar....
Siz bu zihniyetle yaklaşırsanız , ''gelişmekte olan bu Ülke vatandaşlarına'' yazık değil mi. Biraz daha SOSYAL olarak ele alırsanız bu tür sorunları sevinirim arkadaşlar. İşletme Lisansı sahibiyim, yazdıklarınızı gördükçe üzülüyorum. Olaya partisel boyut kazandırmayalım , Yazdıklarımdan kimse alınmasın, tamamen genel bir düşünce...saygılar.

Genel bir düşüncene saygı duyuyorum.. Kimse üzerine alınmasın derken?? ''Heeeee, belli kriz dönemlerinde spekülatif olarak veya gayrıihtiyari gelirlerini katlayanlardansanız, emek harcamadan ve çalışmadan kriz ortamından bugünlere birşeyler taşıyanlardansanız '' bunları yazmışsın.. Yukarda yazdıklarımı okudunmu bilmiyorum ama benim o mini yada makro diye bahsettiğin krizlerde ticaret hayatım bitti hadi yurtdısından dolar bazından malzeme almaya muhtaç olduk ama bir gecede sürünecek, batacak kadar ne yapmıştık..? 200.000 $ havadan eklenen borç Yıl:2001 bu zamanda bile büyük para olan bu miktarı evimle arabamla zaten bitip giden işimle başkalarının yanlarında çalışmaya başlayarak ödemişim ben.. Halende başkasının yanında işçi olarak çalışıyorum, bunuda belirteyim.. Ama ben hala inat ediyor ve hala isyan yerine şükür ediyorum.. Bunun sebebide beterin beterini görmemiz herhalde.. Ama o zamanlar belli olmaz herşey olabilir diyorduk, ama bu zamanda kesinlikle kimsede öyle bir düşünce yok.. Kimse üzerine alınmasın diye mesaj yazacak olduğumuz zamanlar hiçkimseyede taş atmamaız gerekli değilmi..?
Kullanıcı avatarı
Mithath
CLASSIC
CLASSIC

İleti Mithath » 26 Mar 2010, 11:48

Herneyse Bu Arada Daha Fazla Uzatmayalım nereden nereye Geldi Konu Ortak Noktamız Skoda Buda güzel bişey Kimseye Kızmıyorum Kimsede Yanlış anlamasın herkes Gerekli Saygı Çerçevesinde Görüşünü Belirtti.. Hepimiz Kardeşiz :))
Kullanıcı avatarı
Mithath
CLASSIC
CLASSIC

İleti 34SCU59 » 26 Mar 2010, 11:49

devlet benzini gormuyor bile devlet buyukleri 8 silindir 6 silindir 4000cc 5000cc araçlara biniyor.Bizler ise 1.2 lerle gaz taktırmaya ugrasıyoruz..bosuna birbirimizi kırmayalım.herkese sevgiler saygılar..
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti onurhan2006 » 26 Mar 2010, 11:59

Arkadaşlar;

Sene 2000 ve 2001 de ailem ve benim çok yakından tanıdığım insanlar resmen bittiler.Ben bir işçi çocuğuyum, benim babam 1 senede 50000 lira borçlandı, şimdi durup dururken kimse o günleri bize hatırlatıp gururla bahsetmesin.

Bugüne gelirsek; keşke akaryakıt 1 lira olsa, bizlerde sevdiklerimize ulaşırken yada işlerimizi görürken yada ekmek parasını kazanırken alın terimizi; benzine, mazota, lpg ye değilde çocuklarımıza, eşimize,
dostumuza ,hayatımıza, geleceğimize ayırabilsek...

ufak bir not daha: bazen gerçekten pahalılığa çok kızıyorum ama yinede şükretmeden edemiyorum...
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti jamesdean » 26 Mar 2010, 12:02

Mithath arkadaşım, 200.000 Dolar kaybedenlerden değil, kazananlardan bahsediyorum farkındaysan. Senin haline şükretmiş olman benzin fiyatlarının OPTIMUM seviyelerde olduğunu göstermez kimseye...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti delidolu » 26 Mar 2010, 12:55

havalar ısındı,
çağla, badem, erik yendi,
laf döndü dolaştı yine akaryakıta geldi...:lol:

her zamanki gibi kısaca özetleyelim o zaman:

"Nasılsanız öyle yönetilirsiniz. Hz. Muhammed (SAV)"

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t= ... %B6netilir

Ekşi sözlük madde 2
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti jamesdean » 26 Mar 2010, 13:28

+ 100000 ...arkadaşım, fazla söze gerek bırakmamışsın delidolu...

Sadede gelelim :) Benim araç Fabia TDI 1,4 - 100KM / 4,20 LT ş.içi-ş.dışı ortalama yakıyordum. Ortalama yazın 0.13 Kr/km yakıyor..( Maşallaaaaaah )
Şehir dışı : 3.6 lt ( 100 KM 11 TL, 0.11 Kr/KM )
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Mithath » 26 Mar 2010, 13:30

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Bu Kuralı Yeterince Çiğnedik Daha Fazlada Uzatmayalım.. onurhan2006 Yalnız Benim Orada Nasıl Olurda Gururla Bahsettiğimi Zannedersin..? Ben İyi Niyetli Yaklaşım Gösterdikçe Muhalefet Yapmış Olmamdan Dolayı Normal Oluyor Galiba Bu Şekilde Davranmmış Olmam (Gözünüzde).. Neyse ''delidolu'' Karpuz Kessek Daha İyi Olucak Galiba :) Tatlı Olduğundan Belki Ortamda Tatlılaşır..
Kullanıcı avatarı
Mithath
CLASSIC
CLASSIC

İleti octaviaman » 26 Mar 2010, 13:52

Akaryakıtta ki vergi oranının yüksekliğinde,pahalı akaryakıt kullandığımız da hemfikiriz.Zaten tersini de söylemedim.
Fakaaat,birşeylere b.k atarken adı tartışma konuşma olacak,Her türlü sallamak serbest olacak,devletin başbakanından, adıyla asker arkadaşıymış gibi söz edilecek,biri hayır öyle değil böyle dediğinde de hemen siyaset yapmayalım denecek.Komik olmayalım.Akaryakıt 7 sene önce 50 Krş tu da şimdi mi 7 katına çıktı.O zaman da aynı vergi oranı yok muydu.Ben 10 sene önce uzaydamıydım.Arabam yokmuydu.Alınterimle şimdi olduğu gibi akaryakıt almıyormuydum.Yoksa kısa pantolonla kaydırakda mı kayıyordum nedir.

Ver kardeşim çağla ordan tuzlayıp yiyecem.......
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti Mithath » 26 Mar 2010, 14:02

octaviaman İzmir'li olan sensin senin bize vermen lazım tuzlayıp :)) çoktur şimdi sizin oralarda..
Kullanıcı avatarı
Mithath
CLASSIC
CLASSIC

İleti cineration » 26 Mar 2010, 14:53

iyi ki siyasi içerikli mesajlar yazılmayacaktı
ilk günden yazılanlara bak
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti safran » 26 Mar 2010, 17:14

arkadaşlar ikitelli küçükçekmece civarında özel skoda servisi varmı tavsiye edeceğiniz daha önce gittiğim 2 yerde memnun etmedi aynı arızalar devam edıyor acilll
safran
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ahmet safran
Arabanız: fabia

İleti zurna1788 » 26 Mar 2010, 17:49

yakıt düşüyorda klima açınca geri yükseliyor :lol:
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti altan2007 » 03 Nis 2010, 00:24

38 lt ile yaklaşık 492 km yaptım sizce normalmi benzinde bana çok yakıyo gibi geldi ama diger fabia larda mı öyle acaba?
altan2007
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muharrem
Nereden: Isparta
Arabanız: skoda fabia

İleti skodaizm » 03 Nis 2010, 01:11

Bir arkadaş bu hükümetin yeni petrol rezervi aradığından bahsetmiş. Şimdi yeni yataklar bulunup çıkarılınca bunun bizim milletin cebine mi gideceği zannediliyor?

Hepsi uluslar arası tekellere çoktan peşkeş çekildi bile. Bunlar ve daha önceki hükümetler uluslararası tahkim yasalarını imzalayıp tüm doğal kaynak işletim haklarını çoktan verdiler.

Petrol içinde yüzsek bile artık bizim değil ki.

Basit bir örnek: Trakya bölgesinde bir üniversitemiz deneysel amaçlı doğalgaz kuyusu açıp bunu üniversite kampüsü içinde kullanıp araştırma yapmaya kalkınca; işletim ve saha hakkını elinde tutan yabancı tekeller kuyuyu mahkeme kararıyla kapattırıp. üretirmiyor ve üretmiyorlar bile.

Acaba neden?.. İlerde onlara mı lazım olacak acaba?

Artık uyanmak için çok mu geç ne?...

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir