lastik içten yiyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lastik içten yiyor

İleti AhmetH » 29 Mar 2010, 09:21

balansın lastiğin nerden aşınacağı ile ilgisi yoktur.
rot ayarı araç sağa sola çekerse de yapılır diye bir kaide de yok, rot ayarının olduğu yerden toe açısı da ayarlanıyor.
balans sadece titreme yapar stres yapar tüm titrettiği aksamlarda.
aşınma yaptırmaz, lastik bizzat kendi dönerek aşınır zaten , demek ki düzgün dönemiyorda dengesiz aşınıyor. bununda çözümü kısaca "rot balansçı" diye bilinen "bilgisayarlı ön düzen" ayarı yapan biryerde ayar sorununu çözdürmekten geçiyor.

Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti hetepe » 29 Mar 2010, 12:48

lostar58 yazdı:kardeş rot ayarı arabanız sağa veya sola çekiyorsa yapılır balansı ise aracın dengesi ile ilgili yanlış derken kastın nedir sorar mısın başka neden yapar içten yemeyi araç kaza yapmış olsa dingil eğri olsa haklısın ama lastik değiştirmiş içten yemiş lastik

Balans teşhisi koyman, bu tür konulara pek ilgin olmadığını düşündürüyor bize, İçten ya da dıştan aşınan lastik direktman ''camber'' ve ''caster'' ayarlarıyla ilgilidir.Sağa ve sola çeken durumlar ise rot millerinden yapılan ayarla düzelir, tabii tüm ön düzen malzemelerin sağlam olduğunu varsayarsak.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti memati50 » 30 Mar 2010, 22:13

tşk ederim arkadaşlar dediğiniz gibi ilk önce rot ayarı yaptırmak için gittim rotçuda lastik almam gerektiğini söyledi lastikleri aldım michelin sonra tekrar rotçuya gittim oda bi baktı tamircime gönderdi tabla burçlarına baktır dedi baktırdım onları değiştirdiler. birde rotil mi ne varmış onlar değişti inşallah iyi olmuştur şimdilik iyi gibi titreme felan vardı arabada şimdilik kesildi gibi :D
memati50
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 31 Mar 2010, 13:48

eğer bir aracın rot kolları ve rotilleri sağlamsa, camber/caster ayarları doğruysa, rot ayarı doğruysa lastik balansına bakılır. Rot kolları yada rotiller arızalı ise veya rot ayarı bozuksa veya camber/caster ayarı bozuksa lastiğin balans yapılması hiçbir işe yaramaz
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir